Před utkáním se na čele tabulky vyhřívali domácí fotbalisté s plným počtem bodů. Hráči Střelských Hoštic ztráceli tři body a nemohli si tedy dovolit v okresním derby prohrát. K výhře 3:0 jim pomohl zkušený Rudolf Květoň, který zvyšoval hlavou na 2:0 a po jeho trestném kopu pak Pavel Rejšek zvyšoval na 3:0. „Do Bavorova jsme jeli především neprohrát. Chtěli jsme odehrát dobrý zápas a poděkovat tím fanouškům, kterých ze Střelských Hoštic přijelo opravdu hodně. Chtěli jsme si to užít. Byl to pro nás zápas podzimu a jsme moc rádi, že nám to vyšlo,“ uvedl po utkání Rudolf Květoň.

Fotbalová I.B. Bavorov - Střelské Hoštice 0:3 (0:3).
Utkání podzimu I.B třídy v Bavorově ovládli fotbalisté Střelských Hoštic

Ale výhra 3:0, která se urodila již v prvním poločase, byla až překvapivě jednoznačná. Navíc hráči Střelských Hoštic ještě trefili břevno a tyč. „Vůbec jsme nečekali, že by mohl mít zápas takový vývoj. Využili jsme ale toho, že jsme dali rychlé góly a pokračovali v nátlakové hře. Bavorov se toho asi trochu zalekl a nám se to podařilo udržet,“ hodnotil utkání zkušený hráč Střelských Hoštic.

On sám dával po trestném kopu krásný gól hlavou. Přitom nepatří zrovna mezi dlouhány. Přesto si cestu k míči v poklidu našel. „Od malička mám docela dobrý odhad na míč a snažím se toho využívat. Venca Dohonyi poslal výborný balon a podařilo se mi to naštěstí dobře trefit,“ popsal svůj gól Rudolf Květoň.

Jan Hoch (ve žlutém s kapitánskou páskou) v akci.
Dvanáct bodů není špatných, ale mohlo jich být klidně o sedm víc, říká Jan Hoch

V utkání v Bavorově nastoupil v roli stopera. Většinou hraje více vpředu. „Nějaký čas jsem odehrál stopera i v Katovicích, takže nějaké zkušenosti s tím mám. Ale je mi prakticky jedno, kde hraji. Hlavně, že hraji a mohu pomoct týmu,“ dodal Rudolf.

V divizních Katovicích strávil nějaký čas, nyní hraje I.B třídu. Nebyl ten přesun do nižší soutěže předčasný? „Už mám přeci jenom trochu jinak nastavené priority. Chci se více věnovat rodině a fotbal jde tak trochu stranou. Spíše jen pro zábavu. A Hoštice, to je taková srdeční záležitost. Teď tam budu i stavět, takže do Hoštic patřím a jsem v týmu rád. Navíc v divizi je to plno ježdění. Velká ztráta času, víkendy jsou rychle pryč. Člověk si neužije rodinu,“ hovořil o důvodech přesunu z Katovic klíčový hráč Střelských Hoštic.

Karel Krejčí rozhodl zápas se Semicemi třemi brankami.
Všem nám spadl kámen ze srdce, přiznal po výhře nad Semicemi Karel Krejčí

Po výhře se hráči Střelských Hoštic dotáhli bodově a vedoucí Bavorov. V tomto kontextu musí hodně mrzet domácí ztráta se soupeřem ze Stach, který nepatří ke špičce soutěže. „Bavili jsme se o tom s klukama v kabině. Mohli jsme teď být první, škoda. Ale nedá se nic dělat, takový je fotbal. Musíme máknout na jaře,“ burcuje spoluhráče Rudolf Květoň.