Ani s přípravou na novou sezonu nebyla ve Čkyni valná spokojenost. Poslední přípravu sehráli fotbalisté v rámci pouťového turnaje na konci července a pak o nich nebylo několik týdnů slyšet. "Je fakt, že s přípravou spokojenost nepanovala. Spousta lidí z různých důvodů absolvovala jen pár tréninků. V srpnu se začali vracet hráči do tréninkového procesu, navíc se do Čkyně vrátil Imra Pinke, což také pomohlo. Uzdravil se Pešl, takže jsme to ke konci přípravy dávali slušně dohromady," vrátil se k předsezonním peripetiím Václav Turek.

V úvodu sezony měli Čkyňští poměrně solidní los, ale přesto asi nikdo nečekal čtyři výhry v řadě. Navíc se hrálo i s nováčky, kteří vstoupili do soutěže plní elánu. "Podařilo se nám soupeře zkrotit," uvedl s úsměvem čkyňský stoper a pokračoval: "Hra si sedla. Proti jaru jsme předváděli vyzrálejší fotbal. Zápasy sice byly herně podobné, ale v minulé sezoně jsme je prohrávali a nyní vítězili. Přestali jsme chybovat, je tam zkrátka herní pohoda. Rozchytal se navíc gólman Drnek. V obraně jsme nastálo přešli na hru na tři stopery. Tu jsme v minulé sezoně praktikovali jen na některé soupeře, nyní již hrajeme na tři vzadu pořád, buď 3-5-2, nebo 3-4-3."

Jiří Reitinger se špílmachrem Křemže Václavem Novákem.
Žijeme si v Samson cupu krásný příběh, říká šéf Křemže Jiří Reitinger

Jediná porážka přišla v okresní derby ve Strunkovicích a rozhodl jediný gól. "Je fakt, že jsme mohli dostat víc. Drnek nás podržel a domácí také něco spálili, ale my také měli dvě gólovky," uvedl k utkání V. Turek a pokračoval: "Ale důležité je, že jsme po této porážce nesvěsili hlavy, ale hned se zase zvedli a vyhráli v Hrdějovicích. To byla zasloužená výhra a mohli jsme zápas rozhodnout ještě dříve. Hrdějovice byly asi zatím nejslabší soupeř."

Fotbalisté SK Čkyně přivezli body z Hrdějovic a jsou zpět v čele I.A.
Jako bychom točili další díl Chaupářů, smál se po výhře čkyňský trenér Jan Děd

Nyní čeká na Čkyňské souboj s Kamenným Újezdem, který je bez bodu na chvostu tabulky. Dalo by se tedy říci, že další příjemný soupeř. „Už jsme se v kabině bavili o tom, že to nebude jednoduchý zápas, Kameňák se již také potřebuje chytit, budou chtít překvapit. To, že jsme aktuálně druzí, neznamená, že bychom se cítili jako druhý nejlepší tým soutěže. Musíme být realisté," krotí dopředu případnou euforii Václav Turek.

Čkyňské zdobí i doprovod skvělých fanoušků, ať již bubeníků, nebo i těch dalších. "Fanoušků chodí plno, ve Čkyni teď fotbalem žijí. Bubeníci s námi sem tam vyjíždějí i ven, ale i když nejedou oni, pár aut fandů s námi vyrazí. A pokud se hraje ve Vimperku či Strunkovicích, tak tam máme pro sebe celou tribunu," pochválil fanoušky zkušený čkyňský stoper.