Cíl je jasný. Dynamo chce tři body.

Že by se porážka v Plzni měla na psychice hráčů nějakým výraznějším způsobem podepsat, si trenér Luboš Urban nemyslí. „Už na začátku týdne jsme si zápas u videa rozebrali a všechno si vyříkali. Prohrát v Plzni není ostuda, ale výši té porážky jsme hráčům vytkli. Udělali jsme ale za tím tlustou čáru a celý týden se připravovali na domácí zápas s Brnem, který má pro nás velkou důležitost. Když ho zvládneme za tři body, bude se nám dýchat už daleko líp," zdůraznil trenér Dynama.

Zatímco Dynamo před týdnem jelo s nadílkou z Plzně, Brno prohrálo doma s Duklou. „Prohrát doma a dostat v tabulce pravdy tři minusové body, to vždycky bolí. O to víc ale bude chtít Brno tady tu ztrátu smazat," nevidí Urban v neúspěchu sobotního soupeře svého týmu žádnou výhodu. „Navíc proti nám už jistě nastoupí i Zavadil, jenž proti Dukle nehrál. Pro Brno je to bezesporu klíčový hráč," dodal českobudějovický kouč, jenž dnes očekává velice těžký zápas. „Pro obě mužstva má mimořádnou důležitost a určitě to bude velký boj."

Domácí trenéři v dnešní záchranářské bitvě nebudou mít k dispozici útočníka Michala Škodu, jenž v Plzni viděl čtvrtou zlitou kartu. „Stejně by ale hrát nemohl, protože je u nás na hostování právě z Brna," připomněl Urban v české lize obvyklou dohodu klubů. „Bude nám chybět, musíme ho ale nahradit," krčil trenér Dynama rameny. „Stále ještě o některých postech v sestavě přemýšlíme," potvrdil, že k nějakým změnám oproti zápasu v Plzni zřejmě dojde.

„Marodka se vyprazdňuje a až na Škodu bychom měli být kompletní," vyzdvihl Urban, dle něhož připraven už bude i Machovec a debut v Dynamu že si může odbýt i mladý sparťan Pešek. „Je po angině a trénuje už sice naplno, jistý hendikep tu ale je," přemítal Urban a ujistil, že hráči jsou odhodláni si po Plzni rozladěné fanoušky udobřit. „Hrajeme doma, chceme se tlačit dopředu a vytvářet si šance. Chceme vyhrát a věřím, že se o výhru porveme," uzavřel Urban.

Dynamu věří i expert deníku Sport Karel Haring: „Dynamo doma často neprohrává. Zbrojovka už asi nemůže zopakovat bídu jako s Duklou, ovšem i tak to stačit nemusí. Můj tip – 1:0."