Šumavan Vimperk - FK Lažiště 1:1 (0:0)

Další kolo fotbalové I.A třídy svedlo do souboje dva ambiciozní celky z Prachaticka. Hosté chtěli bodovat, aby si udrželi vedení v tabulce, domácí potřebují body k jistotě záchrany. Nakonec se soupeři rozešli smírně. podívejme se na hodnocení zápasu očima trenérů.

Michal Uhlík (Vimperk: "Okresní derby nemělo nakonec vítěze a remíza byla asi spravedlivá. Myslím si, že jsme měli míč více ve svém držení než náš soupeř, ale ten zase vyrážel do rychlých protiútoků a ohrožoval nás svými rychlými hráči jako je Friš a Cais. Na začátku druhého poločasu jsem se ujali vedení z penalty, kterou proměnil Martin Šíp. Bohužel jsme ale náš náskok neudrželi dlouho a hosté srovnali Chalupou. Myslím si, že se měla pískat ještě další penalta po zákroku brankáře Lišky na Michala Šípa, ale píšťalka sudího zůstala němá. Přesto jsme si ještě vytvořili dvě šance. Pinke nastřelil tyčku a Svěchota šel sám na bránu, ale lobem přes hostujícího gólmana bránu netrefil. V závěru si ale vytvořili tlak hosté a byli lepší oni. Gól ale již nepadl a myslím si, že nakonec je remíza spravedlivá. V příštím utkání jedeme do Bernartic a budeme jim chtít oplatit podzimní porážku 0:3 na vlastním hřišti."

Libo Žák (Lažiště): "Očekávané derby jsme herně nezvládli a hlavně v první půli podali katastrofální výkon. Neustále propadáme v záloze a na domácí záložníky jsme nestačili, neustále se to na nás valilo šest na čtyři, hlavně domácí těžili z rychlosti Málka a naše pravá strana si s tím nevěděla rady. V útoku, v tom útoku, který je nejlepší v soutěži, jsme si nedokázali poradit s obranou domácích, která je svým věkem již v „důchodu" a nedostali jsme se vůbec k ničemu. Neběháme, nebojujeme a to na nadšeně hrající domácí nestačilo. Druhá půle začala stejně, jako končila první. Hned jsme záložníky nepokryli prostory před vápnem a přišel faul Žáka ve vápně a následnou penaltu Šíp proměnil. Během deseti minut jsme Chalupou vyrovnali a s příchodem Szepa jsme domácí konečně zatlačili a bylo otázkou času, kdy dáme druhý gól. Jenže z brejku domácí nastřelili tyč. My jsme v poslední minutě nastřelili Žákem spojnici břevna a tyče. Vyhecované derby skončilo asi spravedlivou remízou, my na víc neměli. Nejsem spokojen s výkony některých hráčů a určitě uděláme změny do dalšího zápasu. Bez běhání a bojovnosti fotbal hrát nejde, někteří si myslí, že jsou nedotknutelní a nepostradatelní. Domácí chválím za kolektivní a disciplinovaný výkon, který nám chyběl."