Vacov – Vodňany 2:6 (0:3). 71. F. Roučka, 73. J. Ketzer – 22. O. Hudák, 39. L. Malík, 43. (PK) a 59. L. Kunc, 63. J. Rauscher, 90. J. Kalianko.

„Výsledek vypadá hrozivě, ale mohlo to být úplně jinak. Je to však pořád stejná písnička. V první čtvrthodině jsme klidně mohli vyhrávat o dva góly, šance jsme však nedali a naopak ještě do přestávky nabídli soupeři tři góly jak na zlatém podnose. I ve druhém poločase jsme začali relativně dobře, ale znovu nedali a soupeř utekl až na 0:5. Až pak jakoby z nás ta deka spadla a dali jsme dva góly. Tentokrát to kluci odjezdili, ale chybí nám trochu toho štěstíčka. Každou naši chybu dokáží soupeři využít, na druhou stranu my těch jejich ne,“ shrnul utkání vacovský trenér Stanislav Klas a dodal: „Ale jede se dál. Ve hře je pořád patnáct bodů a musíme se kousnout. Nyní jedeme na Sedlec, který je čtyři body pod námi. Potřebujeme tam neprohrát.“

Větřní – Prachatice 3:3 (1:0). 36. P. Hlásenský, 81. M. Sivák, 83. J. Poláček – 50. P. Škopek, 62. M. Fischer, 71. J. Tesař.

„To, že musíme každý zápas točit sestavou, je zkrátka realita a ten nejmenší problém. Tentokrát jsme měli jasně vyhrát, ale v prvním poločase se vrátila stará bolest v neproměňování šancí. Naopak domácí vystřelili jednou na bránu a trefili se přesně k tyči. I po přestávce jsme hráli náš fotbal, tlačili se před branku soupeře a tentokrát přišly i góly. Otočili jsme to na 3:1 pro nás a měli si odvézt všechny body. Ale se závěrem zápasu jsem hrubě nespokojen. Najednou se hrálo laxně a soupeř toho využil k vyrovnání. Na to si musíme dávat pozor,“ komentoval duel Lukáš Kubát, trenér Tatranu Prachatice. V příštím kole hostí Tatran strakonický Junior.

Týn nad Vltavou – Vimperk 0:1 (0:0). 89. Pankratz.

„Do Týna jsme jeli s velkým respektem a bohužel opět bez osmi hráčů. V minulém utkání se nám zranil Michal Chvosta a tentokrát po chvíli musel ze zápasu odstoupit pro zranění Honza Psutka. Oproti minulému zápasu už jsme ale mohli počítat s Martinem Kvapilem, který zahrál výborný zápas! Od počátku jsme hráli vyrovnaný mač a k mému překvapení jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Do poločasu nepadl žádný gól a my šli do druhého dějství s cílem udržet co nejdéle remizový stav a pokusit se udeřit z brejků. Naše šance po hlavičce Martina Kvapila a tutové šanci mladého Chrášťanského jsme bohužel ještě nevyužili. Domácí fotbalisté chtěli hodně moc vyhrát a postupem času se začali více a více vytahovat. My jsme toho dokázali využít a těsně před koncem dali Vencou Pankratzem rozhodující gól a z Týna vezeme neskutečné tři body! Děkuju všem hráčům, fanouškům a jsem šťastný! Tým z Týna chválím za férový přístup a trošku se jim omlouvám za naši výhru, ale my jsme chtěli vyhrát stejně jako každý jiný zápas. Prostředí v Týně je naprosto v pohodě. Za dnešní zápas jsem moc pyšný na naše vimperské kluky! Díky, díky, díky. Za týden se budeme v domácím prostředí snažit potrápit Bavorovice,“ shrnul utkání Michal Uhlík, trenér Vimperka.