Předčasný konec jej štval. „Když už jsem se odhodlal a nastoupil, tak mě to skutečně mrzí," svěřil se Zdeněk Chocholouš po vynuceném odchodu. Při snaze zasáhnout balon jej nešťastně trefil prostředníčkem, který nápor nevydržel. Zdeněk Chocholouš pokračovat nemohl. S prstem nešlo hýbat. „Kdybych je mohl ohnout, tak si ho ostříknu a utkání dochytám," popisoval muž, jehož ke startu v utkání krajského přeboru přiměla kritická situace s brankáři v týmu Prachatic. Dva gólmani áčka jsou zranění, ani jeden ze dvou dorostenců nemohl. „Je to trochu smutné, ale musel jsem tak naskočit já," řekl Zdeněk Chocholouš, který se do branky v mistrovském zápase vrátil zhruba po pěti letech.

Do nemocnice jel sám

Mezi třemi tyčemi jej nahradil útočník Jiří Nerad. Zdeněk Chocholouš se v klidu došel osprchovat. Pak zamířil do nemocnice na ošetření. Odvoz odmítl, za volat usedl i se zlomeným prstem. Tvrdil, že jej nebolí. Martyrium očekával až večer. Rozhodně mu ho neznepříjemnila konečná porážka Prachatic 1:5, kterou nakonec jeho týmu rezerva Písku uštědřila.

Jisté je, že pro závěrečné kolo Prachatice se Zdeňkem Chocholoušem počítat nemohou. Na hřišti rozhodně ne. Vrátí se zpět ryze k funkci vedoucího mužstva. S prstem v sádře.

FC Písek B - FK Tatran Prachatice 5:1 (2:1)

Branky: 5. Pichlík, 24. Martin Held, 54. Zborník, 72. Zahrádka, 83. Listopad, - 10. Mádl. Rozhodčí: Hoch – Jarolím, Klátil. ŽK: 1:1 (Listopad - Mádl. Diváků: 100.