Lažiště – Soběslav 2:1 (0:1)

Domácí začali utkání až příliš rozvážně, nikam se příliš nehrnuli a čekali, zda se jim otevře obrana soupeře. Postupem času se začali osmělovat, ale soběslavská obrana byla pevná a naopak hosté využívali každé možnosti k rychlému protiútoku. S těmi si domácí obrana několikrát poradila. Lažišťští měli náznak šance Šípem, ale jeho střelu brankář zlikvidoval. Naopak ve 30. minutě domácí zbytečně ztratili míč, hosté rychle vhodili aut a po závaru před domácí brankou Polišenský otevřel skóre. V závěru poločasu se pokusil zleva prostřelit brankáře hostů Hrbek, ale míč proběhl podél branky.

„Druhý poločas jsme začali úplně jinak a dopředu se k Hrbkovi vytáhl na hrot útoku Kubát. Začali jsme soupeře tlačit a z toho se rodily i zajímavé šance. Po čtvrt hodině druhé půle byl v zajímavé situaci faulován Hrbek, rozhodčí ponechal výhodu a Švec vyrovnal. O deset minut později byl hostům vyloučen Holub a nám se podařilo přesilovku využít, když dal rozhodující branku Lukáš Kubát. Navíc měl obrovskou šanci ještě Honza Hrbek, obešel i brankáře, ale trefil jen tyč soběslavské branky. Důležité však je, že zůstaly všechny tři body doma," komentoval druhý poločas šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

V předehrávce prvního jarního kola hostí Lažišťští soupeře z Bavorovic. Na jeho hřišti hráli na začátku sezony 1:1, tentokrát chtějí všechny tři body. „Pokud by se nám podařilo vyhrát, byl by to dobrý počin k možné záchraně. Musíme raději počítat s tím, že budou tentokrát z krajského přeboru spadávat tři týmy," hledí k dalšímu zápasu Václav Princ.