Oba naši okresní zástupci tentokrát nastoupí na domácích hřištích a z obou táborů je zřejmé, že nic jiného než vítězství nemohou brát. Situace v tabulce je zkrátka hodně nepříjemná a každá další ztráta bodů by problémy prohlubovala.

Již dnes od 10.15 hodin nastoupí prachatičtí fotbalisté proti Třeboni. Tatran minule hrál na hřišti lídra tabulky v Dražicích, sice prohrál, ale trenér Josef Veselý byl s hrou spokojen. „Ač se na poslední chvíli omluvili z utkání tři hráči a o absenci Kamila Tobiáše a Petra Hovorky se vědělo dopředu, nehráli jsme vůbec špatně. Příležitost dostali někteří kluci z dorostu a odjezdili zápas velice dobře. Nedali jsme tam tři tutovky, což nás možná stálo bod," vrací se Josef Veselý k minulému zápasu.

Třeboň však nebude o nic snadnějším soupeřem. Je na čtvrtém místě tabulky a může hrát v naprostém klidu. „My se musíme pokusit zopakovat výkon z Dražic. Hrát od začátku na hranici svých sil a pokusit se překonat třeboňskou obranu. V situaci, v jaké jsme, nás nic jiného než výhra nemůže uspokojit. O sestavě raději dopředu nemluvím, minule jsme ji museli také narychlo překopávat," hledí k dnešnímu duelu Josef Veselý.

Zítra po obědě hrají své mistrovské utkání Lažišťští. Ti minule prohráli právě v Třeboni 0:1. „Oba celky měly totožnou brankovou šanci, domácí ji proměnili, my ne, a tak zůstaly tři body v Třeboni," komentoval utkání minulého kola šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Soběslav je určitě hratelnějším soupeřem a výhra nad ní by domácím hodně pomohla i v tabulce. „Všichni si uvědomujeme, že potřebujeme vyhrát. Ale nebude to snadné, hráči musejí šlapat na více než sto procent. Pak nás čeká ještě předehrávka s Bavorovicemi a rádi bychom šli na zimní přestávku za trochu klidnější situace v tabulce, než je nyní," burcuje hráče Václav Princ.

Ostatní zápasy víkendu: Hluboká – Čimelice, Rudolfov – Písek B, Sedlice – Osek, Dačice – Veselí, Roudné – Bavorovice, Jankov – Dražice.