O postup z okresu již bojují jen dva týmy

Prachaticko – Víkendové kolo fotbalového okresního přeboru mužů dalo odpověď na několik otázek.

29.5.2012

Ilustrační foto.Foto: Fotofox Jiří Fuchs

V soutěži o postup do I.B třídy vypadli ze hry o prvenství patrně Volarští. Vyhrát skupinu by mohli pouze za předpokladu, že Husinec a Pěčnov již nezískají body, což je prakticky nereálné. Zarážející však je spíše to, že Volary ve třech zápasech za sebou viděly červené karty, tentokrát dokonce tři. Vedoucí dvojice jinak naplno bodovala a Husinec tak udělal další krok k postupu.

Husinec – Šumavské Hoštice 5:1 (2:1). Domácí přehráli dalšího nebezpečného soupeře a navíc mu pocuchali celkové skóre. Hosté si vytvořili minimum šancí a tentokrát jim chyběli přesní střelci. Ale na druhé straně domácí taktéž promarnili další čtyři šance, ale v té chvíli již bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Branky: Červík, Hrdlička, Kolda, Předota a Mráz – Vrba. Rozhodoval Kučera.
Pěčnov – Lhenice B/Ktiš 4:1 (3:1). Do Pěčnova přijelo lhenické „B"  převážně sestávající z mladíků doplněných zkušenými harcovníky ze Ktiše. Tato sestava o sobě hned po začátku utkání dávala vědět, kdy si vytvořila jako první pár nebezpečných i gólových situaci,  čímž způsobovala domácí obraně nemalé problémy, naštěstí pro domácí  bez gólového efektu. Postupem času se domácí vzpamatovali a postupně začali hostům  nutit svůj styl hry a přehrávat je. Lheničtí, povzbuzení  počátečními úspěchy, občas zapomínali na obranu, což se jim v polovině prvního poločasu nevyplatilo, kdy Černovský potěšil domácí fanoušky nechytatelnou střelou z hranice pokutového území a otevřel skóre. Hosté však zanedlouho  po pěkné individuální akci P. Prennera mladšího srovnali. Domácí měli přesto mírnou optickou i faktickou převahu a svými akcemi přetěžovali lhenickou obranu, která  pak do poločasu kapitulovala ještě dvakrát z kopačky domácího útočníka Kochmy. Poločas druhý byl obrazem toho prvního, kdy na obou stranách nechybělo několik akcí, které  po chybách obou obran zaváněly gólovou tečkou. Pěčnovští  opět začali hosty s přibývajícím časem přehrávat.  Také vedro i únava si vybíraly svou daň, více však na lhenických hráčích, kteří jen s obtížemi dobývali domácí svatyni. Domácí měli více sil, a tak na začátku poslední čtvrthodiny zápasu pojistil  vedení  střídající Čunát na konečných 4:1. Utkání hrané ve stylu fair play bez nebezpečných zákroků rozhodoval  Babka.
Nebahovy – Volary 4:3 (3:3). Hned z prvního útoku šli domácí do vedení, ale soupeř brzy vyrovnal. Opět šli do vedení domácí a hostům se podařilo těsně před poločasem srovnat na 3:3. Ve druhém poločase to byl vyrovnaný a nelítostný boj. Nebahovští dali po dvaceti minutách čtvrtou branku a na kopačky hostů se začala vkrádat nervozita. Po zranění jejich gólmana šel do branky Jarkovský, který posléze za zákrok na hranici pokutového území uviděl červenou kartu. Hosté pak obdrželi další dvě červené karty v poslední pětiminutovce zápasu, a to Martin Sedlák a Michal Sedlák. Branky: V. Rosa 2, Valhoda a Pešek – L. Iliev 2, Svěchota. Rozhodoval Háša.
Čkyně B – Borová Lada 6:0 (1:0). Za stálé převahy domácího celku mělo utkání jednoznačný průběh. Ve druhém poločase z hostujícího týmu postupně odbelhali tři hráči pro zranění, a jelikož Borovoladští neměli náhradníky, v domácí přesilovce rostlo i skóre. Čkyňská rezerva si tak vylepšila postavení v postupové tabulce. Branky: J. Stejskal a Z. Stejskal 2, Gerold a Kuta. Rozhodoval Barták.
Vacov B – Lenora 4:2 (3:0). Domácí tým byl po celé utkání znatelně lepším celkem a jeho vítězství mohlo být i výraznější. Domácí až příliš mnoho šancí neproměnili. Hosté zmírnili rozdíl ve skóre dvěma brankami až v závěru utkání. Branky: Hanzlík 2, Kratochvíl a Bujok – Dolník a Vágner. Rozhodoval Harvalík.

10. Borová Lada           2 1 12     27:65    7

Ve skupině o umístění již je jasné, že se zde vítězem stane tým ze Zbytin a druhá skončí záloha Vlachova Březí, která vyhrála vysoko ve Stožci. Omlazený celek z Vitějovic si nakonec poradil ve Svaté Maří, předposlední Horní Vltavice remizovala s Dubem a Svatá Maří ji již nemůže dohnat.

Svatá Maří – Vitějovice 1:2 (0:0). Domácí opět promarnili šanci na vítězství a měli k němu hodně blízko. Po bezbrankovém poločasu byli po přestávce hosté iniciativnější a za dvě šťastné branky si odvezli všechny tři body. Branky: M. Sova – J. Penzenstadler a P. Novák. Rozhodoval Miko.
Horní Vltavice – Dub 2:2 (0:1). Herně vyrovnané utkání nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů. V prvním poločase šli hosté do vedení brankou Pravdy z pokutového kopu. Domácím se podařilo srovnat skóre hned v úvodu druhého poločasu, když se přesně trefil Ištok. Do vedení pak šli znovu hosté, jejich druhou branku dal Rejžek. Spravedlivou remízu pak v závěru utkání zajistil domácím Krnák, když si jeho střelu srazili hostující hráči do své branky. Rozhodoval Tomaščík.
Stožec – Vlachovo Březí B 3:7 (2:5). Domácí mohli ještě zabojovat o druhé místo ve skupině o pořadí, ale zápas jim vůbec nevyšel. Již v prvním poločase dominovali hosté, kteří lépe stříleli a vytvořili si rozhodující náskok pro celkové vítězství. Po změně stran se již prakticky zápas jen dohrával. Dvě branky domácích dal Trančík a jednu Wirth. U hostů se střelecky zaskvěl Chodjuš, který zatížil konto domácích čtyřikrát, po brance přidali Noha, Stropnický a Harman. Rozhodoval Zloch.

29.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zabijačkové pochoutky provoněly celé šumavské Volary.
27

Šumavské Volary voněly zabijačkovými dobrotami

Vydařený vimperský živý Betlém.
25

Živý Betlém nadchl Vimperáky

Hluk, smrad a krev i o Vánocích?

Jižní Čechy - „Zábavná“ pyrotechnika škodí zvířatům i lidem. Záblesky a hluk způsobují u zvířat paniku. Divoká zvířata se při ní mohou zranit, ta domácí i ztratit.

Kam na Prachaticku za kulturou a poznáním?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.