Nejen o té jeho trefě jsme s ním hovořili.

Nejdříve k tomu vašemu gólu, který vás vrátil do zdánlivě už ztraceného zápasu. Byla to hodně nekompromisní rána a vypadalo to, že jste ani nemířil a spíše jste se snažil do té střely dát co největší možnou razanci…

Ono nic jiného ani nezbývalo… Výborně to udělal Kuba Pešek na pravé straně, kde se prosmýkl mezi dvěma protihráči a ještě to dokázal poslat na zadní tyč a já věděl, že to musím zkusit propálit. Naštěstí to tam spadlo.

Kam až jste se tam vůbec tak daleko dostal? Jako bek až na metr k bráně soupeře?

Za stavu 0:2 nebylo co ztratit. My museli všechno vrhnout do útoku, pokud jsme to chtěli ještě aspoň nějak zvrátit. A zaplaťpánbůh, že jsem tam v tu pravou chvíli byl.

Co vás gól proti týmu, kde jste hrál, bude stát do klubové kasy?

S klukama, co byli v Táborsku, jsme slíbili za výhru, či nějaký kloudný výsledek, do kabiny nějaké občerstvení. Takže tak to asi bude.

Vy jste měl šance už i v minulých zápasech, jste rád, že se vám to povedlo právě v derby?

Až tolik šancí jsem zase neměl, akorát hned v prvním zápase ve Vlašimi, tam nás ty zahozené příležitosti hodně mrzely. Já sám jsem tam měl ty šance snad tři… Ale to už je za námi a já jsem moc rád za ten gól, co jsem dal teď Táborsku. A že jsme díky tomu zachránili aspoň bod.

Čím si vysvětlujete tu první půli, kterou jste vůbec nezvládli? Co to s vámi bylo?

Těžko říct, ale bylo to už málem klasicky, stejně jako minule doma s Opavou. Byli jsme úplně bez pohybu, bylo to takové líné. Oni nás ve středu hřiště hrozně přehrávali a tím se to pak valilo na obranu. Co víc k tomu říct, to je pořád dokola…

Zaskočili vás něčím hosté?

Nemyslím si, ostatně i v té první půli, kdy měli vrch a dali dva góly, já si jinou jejich šanci nevybavuji. První gól byl navíc jsme dostali po centru, kdy to Lima asi mohl odkopnout.

Vy jste se po půli až neuvěřitelně zvedli, ale i v té době, byť už jste měli více ze hry, jste prvních dvacet minut žádnou pořádnou šanci vlastně neměli. Věřili jste v tu dobu, že se by se s tím ještě dalo něco dělat?

Kdybychom nevěřili, tak ani na hřiště chodit nemusíme… Já si myslím, že jsme si za ten závěr pak už nejméně ten bod zasloužili. Těch prvních deset minut po půli jsme asi ještě váhali, ale potom už jsme je, myslím si, pořádně zmáčkli a ke konci jsme klidně mohli dát ještě i třetí gól.

Závěr zápasu byl skutečně strhující. Ale další góly jste mohli dát nejen vy, taky Táborsko tam mělo nějaké šance…

Souhlasím, ta druhá půle dle mého soudu už byla hodně zajímavá. Velké šance a vzrušující situace byly na obou stranách a myslím si, že takový fotbal se lidem prostě musel líbit.

Myslíte si, že hosté vzhledem k tomu, že vedli 2:0 a že měli zápas jasně ve svých rukou, vás pak možná trošku podcenili?

Nemyslím, že by to přímo podcenili, nicméně výsledek 2:0 je takový matoucí. Toho, kdo vede, to může uspokojit, jenže kontaktní gól zase soupeře nakopne. Jako nakopl teď nás. Neřekl bych, že oni pak přestali hrát, ale po tom gólu najednou znejistěli a začali se o výsledek bát.

Vy jste se po přestávce posunul ze středu obrany na levý kraj, kde vás Táborsko do půle hezky větralo. Byla to pro vás velká změna?

Do půle vlevo hrál Jirka Funda a já si nemyslím, že by tam měl až tak veliké problémy. Ani bych neřekl, že nás tam přímo větrali, i když na druhou stranu je fakt, že tam výpady měli. Ale oni tam prostě hráli dobře, Ciku se Sladkým se tam dobře doplňovali. Trenér ale chtěl prostě dát naší hře a celému týmu nějaký impuls a odnesl to Funes. Já na levém beku hrál první dvě kola, tak jsem tam přešel. Zaplaťpánbůh, že tento tah trenérovi vyšel.

Bude derby pro vás poučením, že hrát naplno je třeba celý zápas a ne až v jeho závěru?

Jak jsem říkal, s Opavou to první půli bylo úplně stejné. Taky bez pohybu, bez toho, abychom vůbec nějak ohrozili bránu. Nevím, čím si to vysvětlit…

Kluci z Táborska se po zápase netajili obrovským zklamáním, zato vy vzhledem k tomu hroznému začátku asi bod berete. Je to tak?

Určitě bod bereme. Po tom, co se tady dělo v prvním poločase, bod určitě bereme.

Dynamo v poháru do Č. Krumlova

O víkendu má fotbalová II. liga volno, druhým kolem však pokračuje MOL pohár, kde jsou jižní Čechy zastoupeny ještě třemi celky: Dynamo Č. Budějovice se už ve čtvrtek od 17.30 hodin představí v Č. Krumlově v zápase s divizním Slavojem a Táborsko v sobotu hraje v Karlových Varech (17).

Ve II. lize až v sobotu 5. září Táborsko hostí doma Pardubice (17) a Dynamo míří do Sokolova (10.15).