V I.A třídě má Prachaticko čtyřnásobné zastoupení. V prvním kole naše týmy nasbíraly čtyři body. Zvítězil Vacov, Lažišťští si přivezli remízu ze hřiště soupeře. Netolice a Vimperk svým soupeřům podlehly. V dalším kole by to chtělo bodů více.

Vimperk – Hradiště. Utkání se hraje dnes již od 15 hodin. Vimperští v minulém kole těsně prohráli v Blatné 0:1, doma chtějí tuto ztrátu nahradit. Hradiště si odvezlo debakl z Týna nad Vltavou, takže domácí budou mírným favoritem.

Týn nad Vltavou – Vacov. Dnes od 17 hodin se střetnou soupeři, kteří v prvním kole svorně bodovali. Domácí se netají postupovými ambicemi, ale soutěž bude v této sezoně asi hodně vyrovnaná. Hosté by si chtěli odvézt alespoň bod, ale budou to mít hodně složité.

Lažiště – Mirovice. Hraje se zítra od 14 hodin. Lažišťští hráli v prvním zápase na béčku Milevska v Branicích nerozhodně 1:1. Mirovice doma přehrály Vodňany v poměru 3:1. Utkání může naznačit, jak na tom domácí jsou s ambicemi na návrat do krajského přeboru. Na domácím hřišti budou favoritem a samozřejmě chtějí všechny tři body.

Protivín – Netolice. Hraje se zítra od 17 hodin a střetnou se týmy, které v minulém kole nebodovaly. Protivín však v přestřelce ve Vacově ukázal, že bude nebezpečný pro každého soupeře. Netoličtí padli doma s Olešníkem a budou tedy chtít z Protivína alespoň bod. Nebudou to mít ani trochu jednoduché, favoritem utkání budou domácí fotbalisté.

Ve fotbalové B skupině I.B třídy máme šestinásobné obsazení a shodou okolností se o víkendu hrají tři okresní souboje. Můžeme se tedy těšit na zajímavá derby.

Strunkovice – Lažiště B. Dnes od 17 hodin se utkají soupeři, kterým start do sezony nevyšel podle představ. Strunkovičtí vysoko prohráli v Bělčicích, Lažišťští doma jen remizovali 2:2 s Vlachovo Březím, přestože již vedli 2:0. Na domácím pažitu mají asi o něco větší ambice Strunkovičtí. Ani jeden tým však nechce hned od začátku na ostatní ztrácet.

Čkyně – Stachy. Šumavské derby se hraje také dnes od 17 hodin. Oba celky v minulém kole své soupeře porazily o dvě branky, takže mohou hrát v klidu. Ve prospěch domácích budou hrát zkušenosti, ale na druhou stranu se již mnohokráte stalo, že favorit nemusí vyhrát. Utkání by mělo přilákat dobrou diváckou kulisu.

Vlachovo Březí – Lhenice. Zítra od 17 hodin se střetnou kluby, které se především ve veteránské kategorii potkávají hodně často. První celky mužů spolu však mistrovsky nehrály již několik sezon, a tak může utkání přilákat hodně diváků z obou klubů. Domácí nováček soutěže si přivezl před týdnem bod z Lažišť a chce ho doma výhrou potvrdit. Lheničtí naplno bodovali s Poříčím. Karty jsou rozdány rovnoměrně.