Fotbalový klub Netolice odehrál tuto sobotu své první zápasy v letní přípravě. Jeho účast na turnaji v Chelčicích byla velmi úspěšná, jelikož netolický tým, který bude letos opět působit v I.B třídě, obsadil první místo.

Turnaje se zúčastnily celkem čtyři týmy, které se nejprve utkaly v semifinále. Hrálo se v omezeném čase, když každý poločas trval třicet minut.

Semifinále:
Netolice – Dříteň 5:0 (1:0) Branky: Šulc 2, Jirkovský, Urban, Pešek.
Před utkáním nebyli Netoličtí jasní favorité, jelikož Dříteň působí v I.A třídě. Začátek zápasu ale vyšel domácím skvěle. Už v 8. minutě se totiž prosadil po krásné přihrávce Balouška Jirkovský. Po celý první poločas byly Netolice aktivnější, ale další branku nepřidaly.

Druhý poločas začal nebezpečným přímým kopem dříteňských, který ale brankář Šanda zlikvidoval. V 36. minutě se znovu prosadili domácí zásluhou Urbana, jenž krásně přehodil hostujícího brankáře. Hned za minutu se trefil Pešek a Netolice již vedly o tři branky. Ve 48. minutě Pilař našel na malém vápně Šulce a ten do prázdné branky zvýšil na 4:0. Konečnou podobu výsledku stanovil v 58. minutě opět Šulc, když proměnil pokutový kop po faulu na Jirkovského. Netoličtí tak zcela zaslouženě postoupili do finále.

Finále:
Chelčice – Netolice 0:0 na pen. 4:5
Ve finále se Netoličtí střetli s domácími Chelčicemi, které si předtím poradily s Putimí po výsledku 1:1 na penalty. První poločas měli jasnou převahu domácí, ale k jejich smůle se jim nepodařilo proměnit vyložené šance.

Po změně stran se Netolice otrkaly a byly daleko nebezpečnější. Největší šanci měl hostující Pešek, který ale brankáře hostí ve stoprocentní šanci nepřekonal. Na řadu tak musely přijít ošemetné pokutové kopy. V nich byli tentokrát šťastnější hosté z Netolic, když za ně proměnili postupně Šulc, Baloušek, Vlášek, Pešek a v rozhodující šesté sérii Urban. Jediným, kdo za hosty selhal, byl ve třetí sérii Michalec, nicméně domácí hráči neproměnili hned dvě penalty, a proto si Netoličtí zajistili na začátku letní přípravy cenné vítězství.

Sestava Netolic : Šanda – Lukáš, Řehoř, Rybáček, Urban – Jirkovský, Baloušek, Šulc, Michalec – Pešek, Vlášek. Trenér: Zbyšek Novák