„Bod s Hradcem není špatný, my ale nutně potřebovali vyhrát," vystihl trenér Luboš Urban atmosféru, která po zápase v domácí kabině zavládla.

Po další domácí ztrátě, byť k ní došlo v zápase s nejvážnějším aspirantem na postup, se totiž návrat mezi elitu českého fotbalu pro Dynamo zase o něco vzdálil: na Hradec ztrácí Jihočeši šest bodů, na první Táborsko sedm.

Naopak Hradci remíza na jihu Čech viditelně hrála do karet. Potvrdil to i trenér Luboš Prokopec. „Jeli jsme sem s tím, že chceme získat bod," prohlásil na pozápasové tiskovce. „Je to plusový bod do tabulky pravdy, navíc Budějovice mají silný tým, takže já jsem s jedním bodem spokojen," pochvaloval si.

Při troše štěstí hosté dle jejich kouče mohli na jihu Čech i vyhrát. „Za stavu 1:0 pro nás mohl Tomáš Malinský přidat druhý gól, jenže mu to skočilo a přestřelil branku."

Trenér hostí ale sportovně uznal, že po půli měli po většinu času domácí vrch. „Soupeř byl v této části utkání lepší, hrál dobře, nátlakově a my s jeho přímočarostí do vápna měli velké problémy. Naštěstí až na standardní situaci, kterou jsme nezvládli a které z naší strany předcházel zbytečný faul, naše obrana odolala," oddechl si Prokopec, dle něhož jeho svěřenci i ve druhé půli měli šance. „Měli jsme několik slibných brejků, bohužel jsme je neřešili dobře. Ale taky jsme měli štěstí cirka těsně před koncem," měl zřejmě na mysli ránu Chmela, která lízla vzdálenější tyčku. „Remíza asi tudíž je spravedlivá," uzavřel Prokopec.

Což musel, byť nerad, uznat i jeho protějšek. „Zklamání je veliké, protože poté, co jsme v Sokolově přišli o body, jsme chtěli Hradec porazit. Jak ale řekl můj kolega, výsledek asi je spravedlivý," připustil Luboš Urban.

Hráče zkritizoval za první půli. „Podobně jako v Sokolově, obranná fáze slušná, ale útočná špatná," hněval se Urban, dle něhož ještě hůř bylo, když Križko dal po standardce na 0:1. „Hradec se zatáhl a my museli jít do risku," připomněl, že po půli přišel za nevýrazného Hurku na hrot Linhart a za obránce Dvořáka další útočník Kalod.

Změny prospěly. „Byli jsme pak agresivnější, bylo nás najednou plné hřiště, měli jsme odražené míče i spoustu standardek a po jedné z nich jsme zaslouženě vyrovnali."

V této fázi utkání hrálo Dynamo skutečně hodně dobře, vytoužený vítězný gól ale dát už nestihlo. „Měli jsme minimálně tři tutovky a je škoda, že jsme žádnou nevyužili," litoval domácí kouč nejen rány Chmela, kterou zmiňoval i jeho hradecký kolega, ale určitě i gólových hlaviček Benáta a Deliho, které fantastickými zákroky z horního růžku své svatyně vytáhl brankář Koubek. Také diváky si v těchto chvílích za svou hru domácí fotbalisté získali – tím víc ale mrzí, že podobný výkon mužstvo nedokázalo odvést také v předcházejícím průběhu jednoho z klíčových utkání celé sezony… „My jsme v situaci, kdy pořád jen musíme a musíme, jeden je málo," smutně konstatoval trenér Urban.

Na dotaz Deníku jižní Čechy také objasnil, proč v klíčovém zápase došlo v sestavě k tolika změnám (mj. od začátku nastoupili Dvořák, Benát a Chmelo, jen na lavičce byli Brunclík, Linhart a Kalod, ani mezi náhradníky nebyl Martin Hála. „Změny byly převážně vynucené. Hála měl potíže s třísly, proto hrál beka Aleš Dvořák a myslím, že to zvládl slušně. Kalod má na zápěstí ortézu, proto nebyl v základu. V záloze jsme vsadili na Benáta, jenž dle našeho soudu je víc tvořivější než Brunclík, a my byli doma, tak jsme chtěli tvořit. Myslím, že Beny něco i zkazil, ale spoustu věcí vytvořil a nakonec i vyrovnal," vyzdvihl Urban.

Dynamo ČB – Hradec Králové 1:1 (0:1)

Branky: 62. Benát – 29. Križko. ŽK: Herzán, Hurka, Kalod – Halilovič. Diváci: 2846. Rozhodčí: Ardeleanu – Kubr, Kotalík.

Dynamo: Křížek – Dvořák (56. Kalod), Lengyel, Deli, Hanzlík – Klesa, J. Hála (90. Brunclík), Benát, Herzán, Hurka (46. Linhart) – Chmelo.

Hradec: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Čermák – Malinský (76. Schejbal), Janoušek (89. Plašil), Hovorka, Zelený – Halilovič (66. Kulič), Vaněček.

Strakonická farma Dynama v neděli prohrála ve III. lize ve Štěchovicích 1:0.