Oba naši okresní zástupci v soutěži mají po dvou kolech jeden bod. Předvádějí sice dobrý fotbal, ale důležité jsou body, o které se budou muset poprat tento víkend.

Tatran do Bosňan

Dnes od 17 hodin zajíždí prachatický Tatran do Vodňan, které v obou kolech remizovaly. Nejprve doma s letos ambiciozním Chýnovem 1:1 a ve druhém kole 0:0 v Jankově. Tatran prohrál 1:2 na béčku Písku, pak doma remizoval 2:2 s kvalitním Milevskem. Prachatičtí sice hrají na hřišti soupeře, ale pokud udrží nastolenou výkonnostní laťku z předchozích zápasů, minimálně na bod z Vodňan mají. Především útočně laděné trio Kováčik – Košík – Janoušek dělá soupeřům problémy a pokud nebude muset trenér Veselý v sestavě improvizovat, body by ve Vodňanech nemusely viset až zas tak vysoko. I pro fanoušky to může být zajímavý duel, do Vodňan to není daleko, býval to vždy tradiční soupeř, a tak by určitě hráči přivítali jejich podporu.

Čkyně do Dražic

Čkyňští mají podobné výsledky jako Tatran. V prvním kole prohráli v Týně nad Vltavou 1:2, ve druhém kole doma remizovali s Hlubokou nad Vltavou 1:1, když nedokázali více využít výhodu jednoho muže v poli po více než poločas. Čkyňští si dokáží vytvářet hodně střeleckých šancí, ale zatím je velkým problémem přesné zakončení. V Dražicích to nebudou mít vůbec jednoduché. Celek z Táborska hrál v úvodu sezony dvakrát na hřištích soupeřů a oba zápasy prohrál. Nejprve 1:2 v Hluboké nad Vltavou a poté 0:2 v Kaplici, v obou případech tedy s velice silnými soupeři, kteří tlačili na čelo v uplynulé sezoně. Na domácím hřišti již budou chtít Dražičtí bodovat a nejraději naplno. Hosté pojedou na Táborsko se zajištěnou obranou a budou trpělivě čekat na svou brankovou šanci.