Lhenice – Kaplice B 2:3 (2:0). Úvod utkání byl oboustranně opatrný, vyrovnaný, kdy přeci jen byli hosté častěji v držení míče. Byli to ale domácí, kteří si ve 12. min. Beranem vytvořili gólovou možnost, ale gólman  jeho střelu vyrazil, aby ani následná dorážka R.Sury v síti neskončila. Ve 13. min. pronikl kaplickou obranou Motz, jeho centrovaný míč našel před brankou Mrkvičku, který otevřel skóre. Ve 31. min. se znovu střelecky prosadil Mrkvička, když tentokráte  gólově zúročil nahrávku J. Prennera (2:0). Kapličtí za tohoto pro ně nepříznivého stavu prahli po kontaktním gólu, získali herní převahu, ale bez vážnějšího ohrožení Boškovy branky. Naopak to byli domácí, kteří si ve 39. min. z brejku Pořádkem vytvořili gólovku, Kapličtí však jeho střeleckou koncovku stačili zblokovat. Ve 49. min. zastavili Kapličtí Motzův průnik do šestnáctky za cenu faulu a následné penalty, kterou však Tůma neproměnil. Jak se ukázalo, šlo o rozhodující moment zápasu. Kapličtí po neproměněné penaltě ožili, podařilo se jim v 54. min. Preuslerem snížit  a vrátit se tak do zápasu. A když v 62. min. chybovala lhenická obrana, zrodil se vyrovnávací kaplický gól, který si připsal Luttner (2:2). Nepoučení domácí svou laxností a nekoncentrovaností umožnili Kaplickým znovu se brankově prosadit, tentokráte trefu do černého zařídil Řepa (2:3). Ta rozhodla o osudu tohoto utkání, neboť marná již byla křečovitá snaha domácích po zvratu. Nepomohla ani změna v herním rozestavení na tři útočníky. Kapličtí v koncentrovanosti, disciplinovanosti a trpělivosti udělili Lhenickým lekci, jak možno otočit ztracený zápas.

Štěkeň – Stachy 0:1 (0:0). V úvodním utkání sezony se po několika letech setkaly týmy, které dříve spolu pravidelně hrávaly. Od začátku se hrálo oboustranně opatrně s důrazem na defenzivní taktiku. Domácí byli bojovní a hosté se spíše snažili prosadit technicky. Celý poločas se tak odehrál bez vyložených šancí a do kabin se šlo bez gólů. Po přestávce hra pokračovala ve stejném duchu a bylo zřejmé, že kdo dá gól, tak zřejmě vyhraje. Nakonec se to podařilo hostům. V 70. minutě Vl.Voldřich z volného přímého kopu protáhl domácího brankáře, ten jeho střelu  vyrazil na břevno, odražený míč vrátil Záleský před branku a Zimmermann hlavou zblízka rozhodl. Domácím se již přes enormní snahu vyrovnat nepodařilo, a tak tři body tentokrát putují na Šumavu.V příštím kole Stacháky čekají Strunkovice, což bude určitě mnohem silnější soupeř a takovýto výkon zřejmě na výhru stačit nebude.

Záblatí – Poříčí 1:4 (0:3). Po roční pauze se Záblatští znovu představili v I.B třídě. Sice vysoko prohráli, ale na jejich hře se dala najít i pozitiva. Problém byl v obranné hře, když prakticky všechny tři branky prvního poločasu dali hráči z Poříčí po taktických chybách domácích zadáků. Domácí se dostávali kupředu až příliš složitě, naopak hosté šli vždy přímočaře na branku soupeře. Do druhého poločasu Záblatští změnili rozestavení hráčů a jeho úvod patřil jim. Trefili břevno a tyč, měli míč více na kopačkách, ale branka Poříčí byla jakoby zakletá. Hosté dokonce po další chybě v domácí obraně dali čtvrtou branku. Čestný zásah Záblatských nakonec zaznamenal Vorlíček.

Strunkovice – Husinec 3:1 (2:1). Derby od Blanice nemělo očekávané herní nasazení. Přesnější v zakončení byli nakonec domácí, kteří mohou děkovat za vítězství Pelechovi. Ten dal v prvním poločase obě jejich branky. Za hosty se do černého trefil Předota. Hostům se po změně stran již nepodařilo utkání zdramatizovat, naopak Pelech přidal třetí branku svého týmu a rozhodl o třech bodech pro Strunkovice.

Sousedovice – Lažiště B 3:0 (2:0). Hosté odjeli k utkání s čistokrevným béčkem a nezačali sezonu příliš šťastně. Domácí potvrdili, že budou v této sezoně hodně nepříjemní. Již v prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto a po změně stran již jen domácí své tři body pojistili.

Bělčice – Čkyně 3:2 (2:2). Hosté šli po minulé sezoně z krajského přeboru až do I.B třídy. Tým opustila řada hráčů, kteří zde byli na hostování, a tak dostávají příležitost  další čkyňští mladíci. Ve vyrovnaném utkání měli domácí více štěstí, když rozhodli o vítězství až ve druhém poločase. Góly za hosty dávali Kuneš a Pinke. Tým ze Šumavy si potvrdil, že ani v I.B třídě to nebude ani trochu jednoduché.