Hrálo se na perfektně připraveném hřišti v Kamenici nad Lipou, kde příští středu změří síly i s prvoligovým Brnem.

Dynamo šlo do zápasu v sestavě, v níž oproti prvoligovému jaru nezůstal vlastně kámen na kameni – třeba v první půli snad jen Funda a Linhart měli něco v lize nahráno. Trenér František Cipro tudíž z výsledku nějaké velké závěry nedělal. „Šlo teprve o náš první zápas, ostatně Vlašim hrála 2:2 před pár dny i s pražskou Slavií," připomněl.

„Pro diváky zřejmě byla zajímavější první půle, ve které padly čtyři góly, mně se ale líbilo nejvíc prvních dvacet minut druhého poločasu. V té fázi utkání jsme dle mého soudu byli fotbalovější. Bohužel pak nám to odešlo a zbytek druhé půle se dohrával už v takovém hodně poklidném tempu," poznamenal zkušený kouč.

Jihočeši začali zápas velice aktivně a už ve 2. minutě měli první příležitost, Linhartovu nahrávku na Jurdíka ale gólman Vorel vystihl. Čtyři minuty nato Jurdík ideálně vyslal dopředu Vaňka, jenž běžel sám na Vorla, míč ale poslal těsně vedle vzdálenější tyče.

Hosté byli v koncovce efektivnější a hned ze své první větší příležitosti udeřili, když ve 20. minutě využili nedorozumění v zadních řadách Dynama a Nečas do prázdné brány skluzem dal na 0:1.

Jihočeši, pro něž byl hodně smolný gól impulzem ke zvýšení úsilí, během necelých deseti minut skóre otočili. Hlavně díky střelecké pohotovosti nového muže Milana Jurdíka: první gól třiadvacetiletý útočník, jenž přichází na hostování ze Sparty, dal po Fundově pasu s přehledem podél vybíhajícího brankáře, druhý parádně ze vzduchu pod břevno. „Vyšlo mi to," usmíval se spokojeně.

Ještě za stavu 1:1 měl blízko gólu i stoper Jakub Hric, jenž po Fundově rohu trefil z rohu malého vápna spojnici břevna a tyče. Stejný kousek se hned v začátku druhé půle povedl také Martinu Heldovi, kterého našel dlouhým pasem Řezáč: mladý útočník si míč prvním dotykem posunul do vápna a spojnici břevna a tyče vlašimské branky orazítkoval též na druhé straně hřiště.

Těsně před přestávkou ale Jihočeši o náskok přišli, když po Dvořákově nepovedeném odkopu si vlašimský Hronek všiml, že brankář Hajdušek je z brány venku a pohotovým lobem stanovil konečnou remízu 2:2.

Výkony jednotlivých hráčů trenér Cipro pro noviny příliš hodnotit nechtěl a na přímý dotaz, zda s Limou počítá na post stopera, jen pokrčil rameny: „Viděli jste sami, že bylo znát, že dlouho nehrál…"

A co druhý z Brazilců Rodrigues? „Na tréninku vypadá dobře, tady se však nepotkal s míčem," vraštil čelo Cipro.

„Bavíme se o tom, kdo tady v kádru zůstane, s kým můžeme počítat a s kým asi ne, kdo už směřuje do základní jedenáctky a koho pošleme spíš na hostování nebo přeřadíme do juniorky. Taky o tom, na jaké místo bychom ještě potřebovali posílit," naznačil trenér, že někdo ještě může přijít.

A dle informací z „obvykle dobře informovaných kruhů" je v hledáčku i fotbalista zvučného jména: Dynamo prý má zájem o zkušeného šestatřicetiletého exreprezentanta a bývalého hráče Sparty i bundesligových klubů Jana Šimáka, jenž poslední sezony působil v rodném Táboře, minulý rok ale hrál v Bohemians Praha…

Dynamo ČB – Vlašim 2:2 (2:2)

Branky: 31. a 39. Jurdík – 20. Nečas, 45. Hronek. ŽK: Lima. Diváci: 200. Rozhodčí: Há­jek.

Dynamo: Hajdušek – Dvořák, Havel, Hric, Jenne – Funda – Wermke, Kadula, Vaněk – Jurdík, Linhart, 2. půle: Hajdušek – Řezáč, Lima, Novák, Vaněk – Pešek, Benát, Hála, Bálek – Rodrigues, M. Held.

Jurdík: Že jsme moc mladí? nějak se s tím popereme…

Lepší premiéru v novém klubu si snad ani nemohl přát.

V prvním svém zápase za českobudějovické Dynamo třiadvacetiletý útočník Milan Jurdík vstřelil v přípravě s Vlašimí v Kamenici nad Lipou (2:2) oba góly svého mužstva. „Je to gólový fotbalista. To se o něm ví, a to tady potvrdil," chválil ho trenér František Cipro.

Jak svůj debut v Dynamu hodnotí Jurdík sám? „Každému útočníkovi pomůže, když dá hned v prvním zápase gól. Taky mě tudíž ty dva góly těší," řekl Deníku po středečním zápase v Kamenici.

Jak jste ty své dva góly viděl? Na první vám ideálně přihrával Jirka Funda, ne?

Já Fundisovi sklepl balon doprostřed a naběhl si dopředu, Fundis mi to vrátil a já už to pak jen dával podél gólmana po zemi do brány.

Zato druhý gól, to byla přímo ekvilibristika…

Dostal jsem míč ze strany, přehodil si ho přes obránce a vyzkoušel si to napálit rovnou ze vzduchu. Vyšlo to…

Taky jste mohl mít i jednu gólovou asistenci. Hned na začátku zápasu jste Vaňka našel vskutku ideálně.

Ten balon dopředu së mi povedl a je škoda, že to Vaňous nevyřešil líp. Byl to ale první zápas, to se ještě ne všechno podaří.

Na to, že šlo o první zápas, jste šancí měli poměrně dost.

První půli padly čtyři góly, obě mužstva se do toho pustila bez zábran. Taktické hrátky šly stranou. Tak to na začátku přípravy ale bývá, oba manšafty si chtěly zahrát fotbal. I tady bylo hodně šancí, a to na obou stranách.

A co ta vaše vyjížďka na kolech? Ta žádné stopy nezanechala?

Upřímně řečeno, nevím, jak ostatní kluci, mě ale ještě teď bolí zadek… Ale jo, šlo to, užili jsme si to. Bylo to takové zpestření přípravy.

Ani nocleh ve stanech nedělal nikomu z vás větší problémy?

Naštěstí ne, všichni v pohodě spali. Bylo teplo, i v tom jsme měli štěstí.

V jakém stadiu jsou jednání o tom, zda v Budějovicích zůstanete? Už je rozhodnuto?

Zatím ještě ne.

Dynamo přes léto až neskutečně omládlo – když odmyslíme juniorku, byl jste někdy v tak mladém týmu?

Myslím, že ne. Ne, nebyl. Ale není to na škodu, já si myslím, že ti kluci mají nějakou kvalitu a že se s tím nějak popereme. A jak říkal trenér, někdo asi ještě přijde.

V sobotu máte turnaj v Žirovnici, program je dost nabitý, co?

Vždycky je lepší, když se hrají zápasy, než když se jen trénuje. My se na ty další zápasy spíš těšíme. Hrajeme tam s Jihlavou, bude tam taky Zlín, takže nás čeká i konfrontace s ligovými manšafty.

Nemrzí vás, že odřekla Slavia? To by byl tahák pro diváky.

To je pravda, dneska nám ale trenér říkal, že nás i se Slavií čeká nějaký vložený zápas, takže se Slavií se taky ještě utkáme.

Když jste na otázky Deníku jižní Čechy odpovídal prvně, byl jste tu pár hodin. Teď už jste tu týden, jak své angažmá vidíte?

První dny v novém mužstvu se vždy rozkoukáváte, týden ale utekl rychle a já jsem rád, že mě kluci přijali dobře. Takže žádný problém.