Počtvrté v řadě jste nevyhráli, podruhé za sebou doma padli. Nepřipadáte si jako ve zlém snu?

Máte pravdu, skutečně si tak připadám. Já nevím, co my máme v hlavách. Jestli si někteří z nás myslí, že tu druhou ligu projedeme jen tak, bez nějakého nasazení a bojovného ducha, to se prostě všichni hodně škaredě mýlíme. Teď jsme dostali pořádnou lekci, ve dvou předchozích zápasech jsme dostali vždy tři góly, teď od Ústí dva a máme doma dvě prohry po sobě. Je to veliké zklamání.

Přitom zpočátku jste proti Ústí stejně jako předtím se Sokolovem byli lepší a měli i šance.

Ty jsme ale nedali, naopak jsme inkasovali a bylo zle. Útočníci tam jsou od toho, aby dávali góly, a obránci od toho, abychom ty góly nedostávali. Ty šance máme každý zápas, jenže místo toho, abychom vedli 1:0, gól dostaneme a z toho se poděláme.

Nehrálo svou roli při druhém gólu, kdy Deli pokazil malou domů, že jste s ním na sebe ještě nebyli zvyklí? Přišel den před zápasem.

Nemyslím si, že bychom nebyli sehraní. Oni si tam dávali přednost s Klesičem, kdyby to jeden urval, už bych na něj neřval, ať mi to dá domů. Že to dobře netrefil, to se stane. Nás ale srazil dolů už ten první gól.

Ani za stavu 0:2 ale přece ještě zápas nekončil. Pořád chyběla skoro hodina do konce. Jenže vy jste ani ve druhé půli přes velký tlak pořádnou šanci neměli.

To je pravda, neměli. My hrajeme po šestnáctku, dál ne. I balon jsme dneska drželi, nic z toho ale není.

Nastoupili jste v hodně pozměněném složení. Nebylo těch změn až příliš?

My jsme poslední dva zápasy nehráli dobře, a tak jsme potřebovali něco změnit. Věřili jsme, že to i tím novým rozestavením zlomíme a že vyhrajeme.

Ze čtyř zápasů jediný bod, to už je krize. Jak z ní ven?

Nevím, to je otázka spíš pro trenéra. My si prostě musíme vyčistit hlavy, protože takhle dál to už nepůjde.

Teď máte hlavy dole a nálada je na bodu mrazu, ale zabalit to přece nemůžete?

To rozhodně ne. Stále je do konce sezony ještě čtyřiadvacet kol. Znojmo taky mělo hluché chvíle, pak ale chytlo šňůru a najednou bylo v lize. Ani my to nesmíme zabalit.

Smrž: Šimáka uvolit nemůžeme

Tvůrce hry fotbalistů Táborska Jan Šimák má stále zvuk, je o něj zájem.

Naposledy ho chtělo získat Dynamo ČB, ale k dohodě nedošlo. Důvody vysvětlil předseda představenstva FC MAS Jiří Smrž. „Diskutoval jsem s pány Vozábalem a Procházkou z Dynama, volal mi i pan Poborský. Dynamo nám výměnou za Šimáka nabízelo dva až tři hráče, ale v klubu jsme se shodli, že teď si odchod takového hráče nemůžeme dovolit," uvedl šéf Táborska a rezolutně zdůraznil, že rozhodnutí Šimáka neuvolnit nevyplývá z nějaké jihočeské rivality. „K Dynamu jsme byli velmi vstřícní, když hrálo první ligu a potřebovalo našeho hráče Petra Javorka. Věděli jsme, že hráč jde do nejvyšší ligy. Teď ale hrají oba kluby stejnou soutěž. Šimáka momentálně neuvolníme nikam," rozebral důvody Jiří Smrž.

Rozhodnutí je čistě sportovní, protože po pěti kolech mělo Táborsko před utkáním se Sokolovem jen pět bodů a na Šimákův odchod nebyla tudíž vhodná situace. „Za Honzu Šimáka nemáme náhradu," připomněl Jiří Smrž.

Pohár České pošty: Táborsko – Příbram 0:1 (0:1)

Branka: 40. Pilík z pen. ŽK: Štrbák, Kočí, Cíferský, Kotrba – Hájovský, Jugas, Divíšek, Tarczal, Hruška. Diváci: 750. Rozhodčí: Bílek – Arnošt, Pilný.

Táborsko: Winter – Kotrba, Mráz, Štrbák, J. Rabiňák (59. Javorek) – Cíferský (85. Šiml) – Vukadinovič, Kočí, Tusjak (80. Presl), Potočný – Musiol.

Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Andrejevič, Mišun – Danoski (80. Videgla), Tarczal, Řezníček, Pilík, Mareš (46. Divíšek) – Švancara (90.+2 Stratil).

Ve 3. kole hraje Příbram 25. září dvoukolove s Dynamem ČB.