„Vítězství nás těší, akorát nevím, s kým pojedeme v sobotu na Spartu a zda nás vůbec bude jedenáct," krčil rameny trenér František Cipro.

Už v první půli totiž odstoupil Tomáš řepka a poté domácí přišli o další dva stopery – o tom ale až později, teď zpátky na začátek zápasu.

Hráči obou týmů do něj sice vstoupili opatrně, brzy se ale utkání nabíralo na zajímavosti. Více ze hry v úvodu měli zřetelně hosté. Nicméně i jejich akce zpočátku končily před trestným územím. Výjimkou byla solidní střela Mareše z 12. minuty, tu však boleslavský záložník vyslal po Rýdlově faulu tři metry před vápnem z trestného kopu, brankář Daněk ale stihl v pádu míč vyrazit na roh. Dvě minuty nato kopali přímý kop kousek od vápna i domácí, to když Němcův brejk zastavil skluzem Johana. Řízný boleslavský stoper za svůj zákrok viděl žlutou kartu, Sandrovu střelu ale brankář Šeda jen kontroloval, neboť projektil brazilského hračičky branku o metr minul.

Hráči Dynama hráli oproti nedělnímu nevydařenému vystoupení na Žižkově včera o poznání lépe, hosté ale stále měli více ze hry a postupem času se začali i zastřelovat. Ve 23. minutě se Fillo prohnal podél levé lajny, křižující Brezinský podklouzl, po Fillově centru ale zcela volný Bulut z dobré pozice přestřelil. Vzápětí Daněk konečky prstů vytlačil Kúdelovu utěšenou ránu na roh, poté Mareš z první vyložené příležitosti pálil z deseti metrů nad a krátce před půlí Daněk pohotově vykopl Bulutovu střelu zblízka.

Po půlhodině ze hry za potlesku diváků odstoupil pro menší zdravotní potíže stoper Řepka, za něhož přišel Riegel.

Dynamo i bez své opory drželo s ambiciózním soupeřem krok a ve středu pole díky i docela solidní kombinaci dokázalo držet míč. Do blízkosti Šedovy svatyně se ale Jihočeši v první půli dostávali jen sporadicky. Přesto málem dali první gól, to když Šeda jen reflexivně vyškrábl odkop vlastní spoluhráče Kysely, směřující přímo k tyči.

Druhá půle začala ve svižném tempu a šance střídaly na obou stranách: Otepkovu tvrdou střelu z trestného kopu Šeda zkrotil a krátce nato na druhé straně měl po brejkové situaci Fillo vychýlenou mušku. Zato Kysela v 67. min. mířil přesně, Daněk měl naštěstí dobře postavenou tyčku.

Pak začala nevídaná karetní partie!

V 68. min. po druhé žluté šel předčasně do kabin stoper Brezinský, jenže už za dvě minuty se síly vyrovnaly. Za nevybíravý faul na unikajícího Hudsona ukázal sudí Kovařík rovnou červenou kartu i Táborskému. Další dvě minuty nato se na Hudsonovi vyfauloval po druhé žluté i Johana. A dvě minuty před koncem rovnou viděl červenou i Riegel…

Hřiště se rázem vyprázdnilo a diváci se bavili, jako už dlouho ne. I proto, že jejich hráči měli v přesilovce vrch. A nakonec zápas i rozhodli: Němcovu ránu sice Šeda vykopl a Otepka mířil nad, tři minuty před koncem si ale na Sandrův centr vyskočil Němec a pěknou hlavičkou rozhodl.

„Domácí měli více štěstí než my," usoudil boleslavský kouč Miroslav Koubek. Možná měl pravdu, přesto si Dynamo vítězství zasloužilo.

Č. Budějovice – Ml. Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 87. Němec. ŽK: Brezinský – Johana, Mareš. ČK: 67. Brezinský, 88. Riegel  – 70. Táborský, 72. Johana. Diváci: 2502. Rozhodčí: Kovařík – Handlíř, Tacina.

Dynamo: Daněk – Krajčík, Řepka (31. Riegel), Brezinský, Novák – Hudson, Otepka, Rýdel, Javorek (82. Linhart), Sandro 90. Wermke – Němec.

Ml. Boleslav: Šeda – Kysela, Rolko, Johana, Táborský – Kúdela, Ščuk (89. Synek), Fillo, Mareš – Chramosta, Bulut (58. Kulič).