O víkendu se po delší době do brány vrátil a farmě Dynama v ČFL proti Domažlicím výbornými zákroky pomohl k remíze 1:1.

Zachytal jste si zřejmě víc, než jste si představoval. Je to tak?

Mám-li být upřímný, trošku jsem s tím počítal, protože Strakonice, byť je to škoda, bohužel jsou v tabulce třetí ligy beznadějně na posledním místě. Mně to ale nevadilo, já šel do zápasu s tím, že jsem se strašně těšil, že si po tak dlouhé době zase budu moci zahrát v mistrovském utkání.

V prvním poločase, který jste vyhráli 1:0, mužstvo podalo možná nejlepší výkon v jarní části soutěže. Dle názoru trenéra Otepky i kvůli tomu, že díky vám v bráně cítilo v zádech jistotu. Přesto ale soupeř i v první půli měl tři vyložené šance, jak jste je viděl?

Máte pravdu, že ty šance, které Domažlice měly, byly obrovské. Zároveň je ale nutno k tomu dodat, že hosté je měli jen po standardních situacích. Ze hry si žádnou větší příležitost nevytvořili, ani nějaký výraznější tlak neměli. V těch standardkách však byli nebezpeční, a to i proto, že proti našim klukům měli hodně vysoké hráče.

Jak jste uvedl, hodně jste se na zápas těšil. Po jak dlouhé době jste se zase v ostrém zápase postavil do brány a jaké to vůbec pro fotbalistu je, být tak dlouho bez fotbalu?

Vysedávat jen na lavičce je hodně nepříjemné. Tím spíš, když je to tak dlouho. Proto jsem za to, že jsem si mohl jít zahrát za farmu, byl moc rád.

Jaké zdravotní potíže jste měl?

Do brány mě nepustilo bolavé koleno.

Ve druhé lize teď Zdeňku Křížkovi v bráně kryl záda mladý Kamil Hajdušek, poslední dvě kola byste ale dle trenéra Urbana měl jít na lavičku vy. Těšíte se, že právě v závěru sezony, kdy vrcholí boj týmu o návrat do první ligy, byste i vy mohl být přímo u toho?

Samozřejmě, že pokud budu už teď v sobotu doma proti Třinci a potom i příští středu venku proti Táborsku nominován, třeba i jen na lavičku, budu z toho mít velkou radost. Dívat se z tribuny, to jsou hrozné nervy…

Farma Dynama ve středu do Králova Dvora

Brankáře Michala Bártu za jeho výkon v minulém zápase strakonické farmy Dynama s Domažlicemi trenér Rudolf Otepka chválil. „Bod, který jsme získali, je hlavně díky němu. On na něm má největší zásluhu," řekl.

Pochvalu za kvalitní výkon si hlavně za první poločas zasloužili ale i ostatní hráči. „To je pravda, jenže fotbal se hraje na dva poločasy," poznamenal Otepka, dle něhož po půli, kdy hosté zvýšili tlak, si ve středu obrany vedle Petráně nevedl zle ani dorostenec Tomášek.

„Toši je v kádru áčka a s námi byl asi čtvrtý zápas v řadě. Sbírá zkušenosti a jsme tomu rádi, protože třetí liga je výše než liga dorostu, a my chceme, aby ti mladí kluci přičichli co nejvíce k dospělému fotbalu," zdůraznil kouč farmy a dodal, že totéž se týkalo i dalších dvou dorostenců Helda a Horáka.

Pro farmu Dynama je tento týden tzv. anglický, protože už ve středu svěřenci trenérů Otepky a Lercha v dalším kole III. ligy hrají v Králově Dvoře (17.30) a hned v neděli je čeká střetnutí v Kolíně. Letošní sezonu uzavřou příští sobotu 7. června na Složišti s Chrudimí.

V sobotu s Třincem už od 16 hodin

V posledním zápase letošního ročníku II. ligy na domácím hřišti fotbalisté Dynama změří síly tuto sobotu s Třincem. A jak vedení klubu na svém webu sdělilo, začátek sobotního utkání na Střeleckém ostrově bude už v 16 hodin.

Ve stejnou dobu začne i zápas Táborska, to ale hraje podruhé za sebou na cizím hřišti – v sobotu se představí na Žižkově v náročném utkání s domácí Viktorií.