VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Memoriál Jiřího Zoubka v Pěčnově vyhrála stará garda Lhenic

Pěčnov – Nejlepším střelcem turnaje byl autor pěti branek Pavel Bumba.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Na pěčnovském pažitu se hrál další ročník Memoriálu Jiřího Zoubka staršího.Foto: Foto: Karel Pešek

V sobotu se na fotbalovém hřišti v Pěčnově konal již 6. ročník turnaje starých gard, vzpomínkové akce na brankáře Jiřího Zoubka st.. Memoriálu se tentokrát zúčastnily vedle celku pořadatelů i Lhenice, Volary a poprvé i prachatický Tatran.

Do prvního semifinále svedl los lhenické a volarské hráče. Oproti předchozím ročníkům, měli tentokrát „Peckáři“ dvě nové výrazné opory, a to v podobě Pavla Bumby (stále ještě aktivního hráče v Rakousku) a kapitána svého „áčka“ Jiřího Růžičku (tento druhý jmenovaný však již následné finále hrát nemohl, neboť odjel na poslední „mistrák“ I.B třídy do Strunkovic), a tak měla neúplná volarská družinka pramalou šanci na úspěch.

Právě P. Bumba brzy obstaral ve 3. a 9. min. utkání dvoubrankový náskok pro Lhenice. Do půle vedení ještě navýšili L. Tischler a D. Bolech a bylo rozhodnuto. Po obrátce opět dvakrát skóroval, dokonce i navlas ve stejných minutách, Pavel Bumba, když zejména první gól střelou z dálky byl lahůdkou pro oko diváka. Ačkoliv se „Boubíňáci“ snažili seč mohli a jejich brankář Petr Zbořil se doslova překonával, nebylo jim to nic platné. Konečný účet zápasu jim pak ještě vystavil ve 41. min. špílmachr lhenického A týmu Jiří Růžička. Navíc také dvakrát zvonila volarská tyč a další šance „peckářů“ přišly vniveč. Vysokou porážku mohl v závěru duelu zkorigovat za Tatran alespoň exstrunkovický Lad. Kaisr, ale výborný ochránce svatyně Lhenic Václav Suchý (mj. také ještě aktivní hráč v rakouských soutěžích), byl proti.

Vedle sportovní stránky turnaje měla akce tentokrát i charitativní smysl. Hráči zúčastněných mužstev po oslovení pořadateli turnaje uspořádali finanční sbírku na výborného brankáře místní staré gardy Pěčnova (a stále ještě aktivního ochránce svatyně Nebahov) Jana „Kolíka" Medřického. Tomu se v nedávné době přihodil v zaměstnání vážný pracovní úraz s trvalými následky. Chvályhodné gesto kamarádů z fotbalu přineslo finanční výtěžek ve prospěch postiženého ve výši 4560 korun.

Druhé semifinále svedlo do souboje daleko vyrovnanější dvojici, a to domácí jedenáctku a nováčka turnaje, prachatický Tatran. Proti trojnásobnému vítězi memoriálu, domácímu týmu, stál tentokrát sice věkově nejstarší celek celé akce, ale velmi zkušený. Velká většina jeho hráčů měla divizní zkušenosti (např. Jos. Veselý, V. Šána, Mir. Soukup, Vl. Hovorka, J. Dolejš. Zd. Chocholouš, J. Zumr, atd.) a tak se očekával napínavý boj. Na penalty ho vyhráli Prachatičtí.

Dlouho se hra přelévala mezi oběma vápny, až ve 14. min. uvolnil pěčnovský Lukáš Bauer neúnavného V. Heinzla, jenž se nemýlil. Střelec gólu mohl vzápětí, opět po příhře L. Bauera, vedení domácích pojistit, ale zblízka trestuhodně nedal. Pěčnov byl v prvním dějství očividně lepším týmem, ale bohužel pro něj další branky nepřidal. Po obrátce sice již v 6. min. běhavý L. Bauer nenápadnou střelou z vápna navýšil pro své mužstvo vedení, ale to se již začala karta obracet. Tatran přepnul na vyšší obrátky a domácí se začali o výsledek bát. Drama bylo na cestě. Ve 40. min. duelu, po zbytečném faulu pěčnovských, vstřelil kontaktní branku z penalty zkušený Jos. Veselý. Prachatice i nadále utahovaly šrouby, ačkoliv se mu zranil jeden z tvůrců hry J. Zumr, a Pěčnov se povětšinou bránil. Dvakrát měl na kopačce srovnání stavu aktivní V. Šána, ale skóre 2:2 zařídil v 52. min. jiný hráč Tatranu. Výstavní ranou zdálky k tyči se prezentoval Miroslav Soukup, momentálně od r. 2016 trenér národního týmu Bahrajnu. Tatran byl na koni a rozhodnout mohl, v jeho prospěch pět minut před koncem Vl. Hovorka. Jeho dalekonosnou bombu však zastavilo břevno a z dorážky nebyl poté úspěšný ani R.Rypáček. Paradoxně pak mohl v poslední šanci duelu rozhodnout nestárnoucí pěčnovský (dříve dlouhé roky nebahovský) matador Mir. Bednár. Dostal pěkný míč za beky, ale přehodil jak vyběhnuvšího gólmana Chocholouše, tak i jeho svatyni. O druhém finalistovi tak musela rozhodnout penaltová loterie (na každé straně kopali desítku 3 hráči). V té byli úspěšnější hráči z okresního města a šli do finále. Penaltu za ně proměnili jak Jaroslav Vojta, tak Mir. Soukup, naopak, u soupeře vyhořeli postupně L. Bauer, i P. Jírů.

Utkání o bronz mezi domácími a volarskými borci, bylo od samého počátku poměrně jasné. Zvláště pak, když již ve 2. min. poslal Pěčnov do vedení nádherným angličanem Mir. Bednár. Do půle připojili další branky ještě jeho kolegové z mužstva a to dvakrát V. Heinzl (podruhé efektně filigránskou patičkou) a jednou Jar. Janutka a V. Wimberský. Za Volary korigoval v závěru první půle Jar. Sedlák, když při tom doslova „vyzpovídal“ domácí beky.


Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, nekompletním hráčům ze Šumavy postupně docházely síly a tak další pěčnovské góly obstarali ještě na konečných 8:1, V. Hesoun, L. Bauer a Fr. Fuchs.

Zlatým hřebem celého klání bylo velmi dramatické a herně vyrovnané finále mezi Lhenicemi a Prachaticemi. Každý z finalistů si do něj „zapůjčil“ po jednom hráči z pěčnovského výběru (Lhenice V. Wimberského a Prachatice V. Hesouna). Lheničtí měli vstup do finále lepší a již ve 4. min. po brance V. Wimberského vedli. Další šance pak dlouho nepřicházely, neboť se většinou bojovalo ve středu pole. Vyrovnání na hlavě měl pak v 18. min. Vl. Hovorka, po centru Jar. Šloska, ale těsně minul. Za další čtyři minuty se na druhé straně řítil po dlouhém výhozu brankáře V. Suchého na Chocholouše P. Lukšovský, ale na nejstaršího účastníka turnaje nevyzrál. Přesto se Lheničtí brzy opět radovali. Ve 27. min. krásně hlavou do šibenice navýšil jejich vedení Pavel Bumba, motor“ celku „peckářů". Tomu posadil milimetrový centr na hlavu P. Prenner. Využili tak jedné z mnoha nekoncentrovaností hráčů Tatranu, kteří průběh duelu velice často komentovali. Ač se mohl zdát, zápas rozhodnutý, nebyl. Po obrátce totiž již ve 4.min. skóroval za Tatran zblízka V. Šána a lhenický soupeř znejistěl. V dalších minutách pak překvapivě měli většinou herně navrch věkově v průměru očividně starší plejeři z Prachatic. Jejich dobývání lhenické svatyně bylo bohužel marné i zejména díky houževnatě a zodpovědně hrajícímu soupeři. Stará garda Lhenic, si tak na turnaji vybojovala po několika letech konečně, i prvenství.


Po infarktovém souboji o příčku nejvyšší došlo samozřejmě ihned na vyhlašování výsledků. Díky péči pořadatelů byla pěknými věcnými cenami oceněna jak umístivší se mužstva, tak vybraní jednotlivci. Za nezvykle chladnějšího letního počasí, naštěstí bez deště, odřídil všechna čtyři náročná utkání s přehledem Milan Kavulok.

Další ročník vzpomínkové akce na sportovce tělem i duší Jiřího Zoubka st. (i s jeho charitativní vložkou) je tak minulostí a nutno říci, že se určitě vydařil. Zásluhu na zdaru celého odpoledne mají jak domácí pořadatelé, kteří zajistili jako vždy výborný servis pro všechny zúčastněné, tak sami aktéři na zeleném pažitu. Takže v útulném pěčnovském fotbalovém areálku zase za rok na shledanou!

Výsledky – Semifinále: SG SK Lhenice – SG Tatran Volary 7:0 (4:0). Branky: P. Bumba 4, L. Tischler, D. Bolech a J. Růžička. SG FC Pěčnov – SG Tatran Prachatice 2:2 (2:1) na penalty 0:2. V. Heinzl a L. Bauer – J. Veselý (11) a M. Soukup. O 3. místo: Pěčnov – Volary 8:1. (5:1). V. Heinzl 2, M. Bednár, J. Janutka, V. Wimberský, V. Hesoun, L. Bauer a F. Fuchs – J. Sedlák. Finále: Lhenice – Prachatice 2:1 (2:0). V. Wimberský a P. Bumba – V. Šána.

Nejlepší střelec: Pavel Bumba (Lhenice) – 5 gólů. Nejlepší brankář: V. Suchý (Lhenice). Nejlepší hráči (vyhlašováni byli vždy dva z každého týmu): Lhenice – Pavel Bumba a Oldřich Jakl. Prachatice: Pavel Zelený a Jaroslav Šlosek. Pěčnov – Lukáš Bauer a Václav Hesoun. Volary: Petr Zbořil a Jiří Voráček. Speciální cena „MISTER FIT“ (nejstarší hráč): Zdeněk Chocholouš (Prachatice).

Karel Pešek

Autor: Redakce

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 14 800 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladový manipulant. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14800 kč, mzda max. 16400 kč. Volných pracovních míst: 64. Poznámka: Práce pouze mimo okres Prachatice ( v rámci ČR a SR). Ubytování a dopravu hradí zaměstnavatel (do zaměstnání). Oprávnění na obsluhu vysokozdvižného vozíku výhodou. Cestovní náhrady hrazené zaměstnavatelem. Schůzku domluvit telefonicky předem. Kontaktní osoba: Pavel Nikodem, tel.: +420 602 132 288 (kdykoliv), e-mail: pnikodem@koritensky.cz. Pracoviště: Koritensky a.s., Slunečná, č.p. 1166, 383 01 Prachatice. Informace: Pavel Nikodem, +420 602 132 288. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč Pomocní montážní dělníci Pomocný dělník-dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: dílna Bavorov, Vodňany, Lipovice a Těšovice., Zaměstnanecké výhody: ubytování, odvoz do zaměstnání, příspěvek na stravování. , Bližší informace poskytne: TETIANA YONYK, tel. +420 723 111 492 (15:00-17:00 hod.). Pracoviště: Gold mart s.r.o., 384 22 Vlachovo Březí. Informace: Tetiana Yonyk, +420 723 111 492. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč Řidiči tahačů Řidič vnitrostátní dopravy VKD. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 80. Poznámka: Požadujeme: , Řidičský průkaz sk. C+E, profesní průkaz, kartu řidiče, ochotu pracovat, spolehlivost, časovou flexibilitu, praxe v oboru výhodou. , , Nabízíme: , Práce na dobu neurčitou., Stabilní pracovní zázemí v mezinárodní firmě s dlouholetou tradicí. , Moderní vozový park. , Kvalitní technické zázemí (servis, mycí linka, čerpací stanice,…). , Jistota výplaty mzdy a cestovních náhrad v pravidelných termínech a zákonem stanovené výši. , Služební telefon, odměny za výkon , Kontaktní osoby: , Fričová Pavla tel. 731 123 112, e-mail: personalni@sindelar-spedition.cz , Jasmin Karić, tel. 731 123 101 , e-mail : technik1@sindelar-spedition.cz. Pracoviště: Šindelář spedition s.r.o. - netolice, Vodňanská, č.p. 533, 384 11 Netolice. Informace: Vendula Gregorová, +420 731 123 112. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodavač - prodavačka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, - znalost vietnamského a čínského jazyka, , Kontakt:, - Thanh Le Vinh, tel.: 720232916, e-mail: levinhthanh@seznam.cz. Pracoviště: Vinh thanh le, náměstí Svobody, č.p. 186, 384 22 Vlachovo Březí. Informace: Vinh Thanh Le, +420 720 232 916.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokol Radomyšl - HC Vimperk 2:5.
58

Vimperští hokejisté dál vládnou kraji

Kanonýra Davidu Lafatu (třetí zprava) dokázali protivínští fotbalisté udržet na uzdě jen v první půlhodině. Ke konci poločasu ho ale dvakrát neuhlídali, a to rozhodlo.

Protivín klesl na samé dno

Hradec porazit a dostat se do čela, má jasno Havelka

České Budějovice – České fotbalisty do dvaceti let k zápasu evropské soutěže Elite Tournament s Anglií v Č. Budějovicích na stadion Dynama na Střeleckém ostrově přivedl jako kapitán dvacetiletý sparťan Filip Havelka, jenž je od letošního léta na hostování právě v českobudějovickém Dynamu.

-

Motor se zaskvěl, vyloupil Lapač a veze ze Vsetína hodně cenné tři body

Vsetín – Hokejisté ČEZ Motoru uzavřeli úvodní čtvrtinu základní části první Chance ligy vítězstvím na horkém vsetínském ledě po tuhém boji 3:2 a potvrdili roli lídra tabulky.

Karatisté sbírali plno úspěchů

Prachatice – V říjnu měli karatisté Tsunami Prachatice na programu dva národní poháry JKA. Na obou měl klub svá želízka v ohni.

Libín domácí zápasy zvládl na jedničku

Prachatice – Stolní tenisté Libína Prachatice měli na programu druhé dvoukolo III. ligy, které na domácích stolech zvládli.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 11 9 0 2 27:7 27
2. FC Viktoria Plzeň 11 9 0 2 16:9 27
3. AC Sparta Praha 11 7 2 2 19:7 23
4. FC Baník Ostrava 11 7 2 2 18:8 23
5. FC Fastav Zlín 11 6 2 3 17:9 20
6. FK Jablonec 11 6 1 4 18:11 19
7. FC Slovan Liberec 11 4 4 3 13:12 16
8. Bohemians Praha 1905 11 4 3 4 11:12 15
9. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 24:25 14
10. 1. FK Příbram 11 4 2 5 18:22 14
11. MFK Karviná 11 3 1 7 14:21 10
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT