VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Memoriál Jiřího Zoubka v Pěčnově vyhrála stará garda Lhenic

Pěčnov – Nejlepším střelcem turnaje byl autor pěti branek Pavel Bumba.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Na pěčnovském pažitu se hrál další ročník Memoriálu Jiřího Zoubka staršího.Foto: Foto: Karel Pešek

V sobotu se na fotbalovém hřišti v Pěčnově konal již 6. ročník turnaje starých gard, vzpomínkové akce na brankáře Jiřího Zoubka st.. Memoriálu se tentokrát zúčastnily vedle celku pořadatelů i Lhenice, Volary a poprvé i prachatický Tatran.

Do prvního semifinále svedl los lhenické a volarské hráče. Oproti předchozím ročníkům, měli tentokrát „Peckáři“ dvě nové výrazné opory, a to v podobě Pavla Bumby (stále ještě aktivního hráče v Rakousku) a kapitána svého „áčka“ Jiřího Růžičku (tento druhý jmenovaný však již následné finále hrát nemohl, neboť odjel na poslední „mistrák“ I.B třídy do Strunkovic), a tak měla neúplná volarská družinka pramalou šanci na úspěch.

Právě P. Bumba brzy obstaral ve 3. a 9. min. utkání dvoubrankový náskok pro Lhenice. Do půle vedení ještě navýšili L. Tischler a D. Bolech a bylo rozhodnuto. Po obrátce opět dvakrát skóroval, dokonce i navlas ve stejných minutách, Pavel Bumba, když zejména první gól střelou z dálky byl lahůdkou pro oko diváka. Ačkoliv se „Boubíňáci“ snažili seč mohli a jejich brankář Petr Zbořil se doslova překonával, nebylo jim to nic platné. Konečný účet zápasu jim pak ještě vystavil ve 41. min. špílmachr lhenického A týmu Jiří Růžička. Navíc také dvakrát zvonila volarská tyč a další šance „peckářů“ přišly vniveč. Vysokou porážku mohl v závěru duelu zkorigovat za Tatran alespoň exstrunkovický Lad. Kaisr, ale výborný ochránce svatyně Lhenic Václav Suchý (mj. také ještě aktivní hráč v rakouských soutěžích), byl proti.

Vedle sportovní stránky turnaje měla akce tentokrát i charitativní smysl. Hráči zúčastněných mužstev po oslovení pořadateli turnaje uspořádali finanční sbírku na výborného brankáře místní staré gardy Pěčnova (a stále ještě aktivního ochránce svatyně Nebahov) Jana „Kolíka" Medřického. Tomu se v nedávné době přihodil v zaměstnání vážný pracovní úraz s trvalými následky. Chvályhodné gesto kamarádů z fotbalu přineslo finanční výtěžek ve prospěch postiženého ve výši 4560 korun.

Druhé semifinále svedlo do souboje daleko vyrovnanější dvojici, a to domácí jedenáctku a nováčka turnaje, prachatický Tatran. Proti trojnásobnému vítězi memoriálu, domácímu týmu, stál tentokrát sice věkově nejstarší celek celé akce, ale velmi zkušený. Velká většina jeho hráčů měla divizní zkušenosti (např. Jos. Veselý, V. Šána, Mir. Soukup, Vl. Hovorka, J. Dolejš. Zd. Chocholouš, J. Zumr, atd.) a tak se očekával napínavý boj. Na penalty ho vyhráli Prachatičtí.

Dlouho se hra přelévala mezi oběma vápny, až ve 14. min. uvolnil pěčnovský Lukáš Bauer neúnavného V. Heinzla, jenž se nemýlil. Střelec gólu mohl vzápětí, opět po příhře L. Bauera, vedení domácích pojistit, ale zblízka trestuhodně nedal. Pěčnov byl v prvním dějství očividně lepším týmem, ale bohužel pro něj další branky nepřidal. Po obrátce sice již v 6. min. běhavý L. Bauer nenápadnou střelou z vápna navýšil pro své mužstvo vedení, ale to se již začala karta obracet. Tatran přepnul na vyšší obrátky a domácí se začali o výsledek bát. Drama bylo na cestě. Ve 40. min. duelu, po zbytečném faulu pěčnovských, vstřelil kontaktní branku z penalty zkušený Jos. Veselý. Prachatice i nadále utahovaly šrouby, ačkoliv se mu zranil jeden z tvůrců hry J. Zumr, a Pěčnov se povětšinou bránil. Dvakrát měl na kopačce srovnání stavu aktivní V. Šána, ale skóre 2:2 zařídil v 52. min. jiný hráč Tatranu. Výstavní ranou zdálky k tyči se prezentoval Miroslav Soukup, momentálně od r. 2016 trenér národního týmu Bahrajnu. Tatran byl na koni a rozhodnout mohl, v jeho prospěch pět minut před koncem Vl. Hovorka. Jeho dalekonosnou bombu však zastavilo břevno a z dorážky nebyl poté úspěšný ani R.Rypáček. Paradoxně pak mohl v poslední šanci duelu rozhodnout nestárnoucí pěčnovský (dříve dlouhé roky nebahovský) matador Mir. Bednár. Dostal pěkný míč za beky, ale přehodil jak vyběhnuvšího gólmana Chocholouše, tak i jeho svatyni. O druhém finalistovi tak musela rozhodnout penaltová loterie (na každé straně kopali desítku 3 hráči). V té byli úspěšnější hráči z okresního města a šli do finále. Penaltu za ně proměnili jak Jaroslav Vojta, tak Mir. Soukup, naopak, u soupeře vyhořeli postupně L. Bauer, i P. Jírů.

Utkání o bronz mezi domácími a volarskými borci, bylo od samého počátku poměrně jasné. Zvláště pak, když již ve 2. min. poslal Pěčnov do vedení nádherným angličanem Mir. Bednár. Do půle připojili další branky ještě jeho kolegové z mužstva a to dvakrát V. Heinzl (podruhé efektně filigránskou patičkou) a jednou Jar. Janutka a V. Wimberský. Za Volary korigoval v závěru první půle Jar. Sedlák, když při tom doslova „vyzpovídal“ domácí beky.


Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, nekompletním hráčům ze Šumavy postupně docházely síly a tak další pěčnovské góly obstarali ještě na konečných 8:1, V. Hesoun, L. Bauer a Fr. Fuchs.

Zlatým hřebem celého klání bylo velmi dramatické a herně vyrovnané finále mezi Lhenicemi a Prachaticemi. Každý z finalistů si do něj „zapůjčil“ po jednom hráči z pěčnovského výběru (Lhenice V. Wimberského a Prachatice V. Hesouna). Lheničtí měli vstup do finále lepší a již ve 4. min. po brance V. Wimberského vedli. Další šance pak dlouho nepřicházely, neboť se většinou bojovalo ve středu pole. Vyrovnání na hlavě měl pak v 18. min. Vl. Hovorka, po centru Jar. Šloska, ale těsně minul. Za další čtyři minuty se na druhé straně řítil po dlouhém výhozu brankáře V. Suchého na Chocholouše P. Lukšovský, ale na nejstaršího účastníka turnaje nevyzrál. Přesto se Lheničtí brzy opět radovali. Ve 27. min. krásně hlavou do šibenice navýšil jejich vedení Pavel Bumba, motor“ celku „peckářů". Tomu posadil milimetrový centr na hlavu P. Prenner. Využili tak jedné z mnoha nekoncentrovaností hráčů Tatranu, kteří průběh duelu velice často komentovali. Ač se mohl zdát, zápas rozhodnutý, nebyl. Po obrátce totiž již ve 4.min. skóroval za Tatran zblízka V. Šána a lhenický soupeř znejistěl. V dalších minutách pak překvapivě měli většinou herně navrch věkově v průměru očividně starší plejeři z Prachatic. Jejich dobývání lhenické svatyně bylo bohužel marné i zejména díky houževnatě a zodpovědně hrajícímu soupeři. Stará garda Lhenic, si tak na turnaji vybojovala po několika letech konečně, i prvenství.


Po infarktovém souboji o příčku nejvyšší došlo samozřejmě ihned na vyhlašování výsledků. Díky péči pořadatelů byla pěknými věcnými cenami oceněna jak umístivší se mužstva, tak vybraní jednotlivci. Za nezvykle chladnějšího letního počasí, naštěstí bez deště, odřídil všechna čtyři náročná utkání s přehledem Milan Kavulok.

Další ročník vzpomínkové akce na sportovce tělem i duší Jiřího Zoubka st. (i s jeho charitativní vložkou) je tak minulostí a nutno říci, že se určitě vydařil. Zásluhu na zdaru celého odpoledne mají jak domácí pořadatelé, kteří zajistili jako vždy výborný servis pro všechny zúčastněné, tak sami aktéři na zeleném pažitu. Takže v útulném pěčnovském fotbalovém areálku zase za rok na shledanou!

Výsledky – Semifinále: SG SK Lhenice – SG Tatran Volary 7:0 (4:0). Branky: P. Bumba 4, L. Tischler, D. Bolech a J. Růžička. SG FC Pěčnov – SG Tatran Prachatice 2:2 (2:1) na penalty 0:2. V. Heinzl a L. Bauer – J. Veselý (11) a M. Soukup. O 3. místo: Pěčnov – Volary 8:1. (5:1). V. Heinzl 2, M. Bednár, J. Janutka, V. Wimberský, V. Hesoun, L. Bauer a F. Fuchs – J. Sedlák. Finále: Lhenice – Prachatice 2:1 (2:0). V. Wimberský a P. Bumba – V. Šána.

Nejlepší střelec: Pavel Bumba (Lhenice) – 5 gólů. Nejlepší brankář: V. Suchý (Lhenice). Nejlepší hráči (vyhlašováni byli vždy dva z každého týmu): Lhenice – Pavel Bumba a Oldřich Jakl. Prachatice: Pavel Zelený a Jaroslav Šlosek. Pěčnov – Lukáš Bauer a Václav Hesoun. Volary: Petr Zbořil a Jiří Voráček. Speciální cena „MISTER FIT“ (nejstarší hráč): Zdeněk Chocholouš (Prachatice).

Karel Pešek

Autor: Redakce

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu obsluha strojů a zařízení pro zpracování plastů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 24500 kč. Volných pracovních míst: 17. Poznámka: Obsluha strojů a zařízení na zpracování dílů z plastů, gumy a kovů, pro automobilový průmysl. Zaučení trvá 2-3 týdny,provádíme sami. Práce v stoje i v sedě, třísměnný provoz, noční směny, i občasné víkendové výroby. , Závodní stravování, příspěvky na dopravu do zaměstnání, letní a zimní oblečení a obuv, ubytovna pro zaměstnance.Motivační a věrnostní odměny. 5 týdnů dovolené., Kontaktní osoby: paní Jana Vlachová, tel. 388 402 922 , jana.vlachova@uniwellcz.cz.. Pracoviště: Uniwell cz s.r.o.-provozovna, 384 72 Zdíkov. Informace: Jana Vlachová, +420 388 402 922.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel MECHANIK. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , ˘ vyučení v oboru mechanik nebo příbuzný obor, ˘ spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, ˘ čistý trestní rejstřík, ˘ praxe v autoservisu výhodou, Nabízíme:, ˘ jistotu zaměstnání u stabilní české společnosti s mezinárodní účastí, ˘ zázemí v prosperující dopravní a logistické společnosti, ˘ pracovní poměr na dobu neurčitou, ˘ jistotu vyplacení mzdy na výplatní pásku, pevný výplatní termín, ˘ příjemný pracovní kolektiv, ˘ platové ohodnocení dle zkušeností , prémie a diety při výjezdech do zahraničí , Kontakt, ˘ Vodňanská č.p. 533, 384 11 Netolice personální oddělení tel. 731 123 112, ˘ e-mail: personalni@sindelar-spedition.cz. Pracoviště: Šindelář spedition s.r.o. - netolice, Vodňanská, č.p. 533, 384 11 Netolice. Informace: Pavla Fričová, +420 731 123 112.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč

Obsluha zařízení na zpracování kovů Obsluha zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Příprava materiálu do výroby, montáž výrobků. Samostatnost, praxe výhodou není podmínkou, vhodné pro zdravé osoby, řidičský průkaz výhodou, ne podmínkou, Kontakt:, - Malkus Václav, tel.: 734 852 623, e-mail: smc-metal@seznam.cz. Pracoviště: Smc metal s.r.o. - provozovna, 383 01 Prachatice. Informace: Václav Malkus, +420 734 852 623.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, - vzdělání zaměřené na sociální práci, - komunikativní, empatický vztah k práci se seniory, - znalost práce na PC, - trestní bezúhonnost, Výhody:, - zaměstnanecké stravování, proplácení přesčasů, Kontakt:, - Kabrna Petr, tel.: 736 187 602, e-mail: p.kabrna@seznam.cz. Pracoviště: Senior haus vacov s.r.o., 384 86 Vacov. Informace: Petr Kabrna, +420 736 187 602.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Old Boys Tatran Prachatice.

Beton cup pro Old Boys Tatranu

Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardingu
7

Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardingu

-

Táborsko hraje v neděli doma s Vlašimí

Jižní Čechy - Šlágrem tohoto fotbalového víkendu v kraji bude nedělní utkání Táborska s Vlašimí ve II. lize (17). Přehled fotbalových utkání v kraji přinášíme.

Uspěje Dynamo v pátek i v Brně?

České Budějovice – Ve šlágru 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká na fotbalisty Dynama ČB v pátek zřejmě zatím nejtěžší prověrka – od 18.30 v televizním šlágru hrají v Brně.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 4 4 0 0 11:1 12
2. AC Sparta Praha 4 4 0 0 9:1 12
3. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 6:1 12
4. FC Baník Ostrava 4 3 0 1 6:2 9
5. 1. FK Příbram 4 2 1 1 9:6 7
6. FC Fastav Zlín 4 2 1 1 6:5 7
7. 1. FC Slovácko 4 2 0 2 6:5 6
8. Bohemians Praha 1905 4 2 0 2 5:6 6
9. FC Slovan Liberec 4 1 2 1 4:4 5
10. FK Teplice 4 1 2 1 8:9 5
11. FK Jablonec 4 1 1 2 6:5 4
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT