Lídra tabulky se bodově drží jen Lažišťští

Prachaticko /FOTOGALERIE/ - Fotbalová B třída má za sebou 9. kolo a v souboji se Sousedovicemi o samotné čelo tabulky z našich týmů zůstávají pouze Lažišťští.

11.10.2017

Lažiště - Strunkovice 3:0Foto: Ladislav Beran

Po dvou vysokých výhrách se posouvají tabulkou Lheničtí a mohli by ještě čelo hodně prohnat.

Zdíkov – Volyně 3:3 (1:1)

14. J. Voldřich, 70. a 75. J. Pešek – 7. P. Tokár, 67. a 88. F. Gašpar.

Zápas jak na houpačce. Na rychlý gól hostů dokázali domácí brzy odpovědět. Dramatických bylo hlavně závěrečných pětadvacet minut, ve kterých se skóre rychle měnilo. Nejprve byli blíže třem bodům hosté, za deset minut to byli domácí. Nakonec se podařilo hostům srovnat, ale domácí se mohou cítit poškozeni. Při jejich útočném snažení zahrál bek hostů evidentně rukou, píšťalka sudí se však neozvala a do rozhozené obrany Zdíkov inkasoval vyrovnávací branku. Odpískaných či neodpískaných situací, při kterých se cítily poškozeny postupně obě strany, bylo více.

Cehnice – Vacov B 3:2 (1:0)

24. M. Kořán, 80. J. Prokeš, 84. J. Bízek – 56. D. Vítovec, 61. A. Jírovec.

Béčko Vacova mělo blízko ke všem třem bodům, ale nakonec nemá ani jeden. Je to velká škoda, ale domácí dokázali v posledních deseti minutách zápas dokonale otočit.

Netolice – Stachy 3:1 (0:1)

76. D. Andres, 88. (PK) M. Baloušek, 90. S. Šulc – 30. (PK) M. Šíp.

Stašští ukázali, že jsou velmi nevyzpytatelným týmem. Výborně bránili a hrozili z protiútoků. Po vedoucí brance z penalty ještě upevnili vstup do své šestnáctky a domácí si dlouho nevěděli rady, jak dát gól. Vše nakonec rozhodla poslední čtvrthodinka, lépe řečeno, poslední tři minuty, kdy se domácí podařilo zápas otočit.

Lhenice – Čkyně 5:0 (2:0)

15. M. Mahák, 28., 56. a 73. R. Pořádek, 48. T. Balica.

„Na soupeře jsme se dobře připravili. Hráči splnili přesně to, co jsme si před zápasem řekli. Chtěli jsme především eliminovat dva klíčové hráče hostů a díky Prenerovi a Beranovi se nám to podařilo. Hráči opět ukázali, jakým způsobem bychom se chtěli prezentovat. Na hřišti nechali všechno. Čkyni jsme prakticky nepustili vůbec k ničemu. Hattrickem se blýskl Roman Pořádek a spolu s Romanem Ilievem, Michalem Mahákem a Tomášem Balicou byli pro hosty ze Čkyně určitě noční můrou. Chtěl bych určitě pochválit brankaře i celou obranu za to, že nevymýšleli a hráli to jednoduše, tak jak jsme si řekli. Příště jedeme do Sousedovic, kde to nebude určitě jednoduché, ale my se budeme chtít opět dobře připravit,“ komentoval duel domácí trenér Václav Mareš.

Lažiště – Strunkovice 3:0 (0:0)

67. (PK) P. Brzobohatý, 88. P. Holub, 90. M. Stupár.

„Pro nás to bylo čekání na první branku a trvalo to dlouho. Hosté hráli dobře a zejména do útoku nás moc nepouštěli. My hráli svou hru a trpělivě čekali. Penalta nás nastartovala a od tohoto momentu jsme byli lepší. Hosty musím pochválit za jejich hru, kterou nás stále zlobili a my museli hrát až do konce. Za tři body jsme rádi,“ shrnul utkání Josef Raušer, trenér Lažiště.

„Hráli jsme dnes po celý zápas dobře. Vše rozhodla naše chyba v bránění Hrbka a následná penalta. Škoda toho, to je fotbal. I po brance jsme hráli dobře a domácí museli být ve střehu, jenže naše marodka je velká a s jedním náhradníkem se v Lažišti hraje složitě. Kluky i přes prohru musím pochválit a domácím pogratulovat k vítězství,“ doplnil Petr Kortus, trenér hostů.

Vlachovo Březí – Sousedovice 1:5 (1:3)

13. A. Kravčenko – 19. a 57. V. Kacetl, 25. (PK) F. Duba, 31. M. Glazunov, 68. P. Vojtíšek.

Proti lídrovi tabulky se asi velké zázraky nedaly čekat, ale pět branek inkasovaných v domácím prostředí je hodně. A to domácí vedli, ale zkušený soupeř si šel za svým cílem a bez problémů si připsal tři body. Pro hráče Vlachova Březí začíná být situace velice nepříjemná, další ztráta by mohla znamenat roztržení tabulky a problémy s udržením v B třídě.

11.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.