Fotbalový krajský přebor mužů: Tatran Prachatice – Jindřichův Hradec 0:5 (0:3)

Jindřichův Hradec potřeboval pro jistotu postupu do divize zvítězit a na jeho klopýtnutí čekal druhý v pořadí Osek. Od začátku utkání však hosté dávali herně najevo, že jsou skutečným lídrem soutěže.

Navíc se domácí potýkali s problémy se sestavou, a tak dostali příležitost další mladí hráči. Poprali se s tím se ctí, přestože to byl proti J. Hradci tak trochu nerovný boj.

Hosté od začátku tlačili a na domácí branku se valil útok za útokem. Tento tlak také vyústil v rychlou branku v 7. minutě, kterou dal Horka. A právě on byl mužem prvního poločasu a vlastně i celého zápasu. Do přestávky přidal ještě dvě branky a to několik ran pochytal mladý domácí gólman. Několik náznaků šancí z domácí strany končilo ještě před brankářem Hulíkem, takže bylo po prvním poločase rozhodnuto.

S nástupem do druhé půle si hosté své vedení ještě pojistili, když po rohovém kopu dal nikým nehlídaný Šahajda čtvrtou branku svého týmu. Vše pak ještě korunoval pátou brankou znovu Horka. „Proti lepšímu týmu jsme na jaře nehráli. Gratulujeme Hradci k postupu do divize,“ komentoval utkání vedoucí domácího týmu Zdeněk Chocholouš.

Ostatní výsledky: Třeboň – Písek B 3:2, Kaplice – Hluboká 1:2, Dražice – Jankov 0:4, Rudolfov – Želeč 1:2, Soběslav – Dačice 5:2, Veselí – Sedlice 0:2, Osek – Čimelice 4:1.

Sestava Tatranu: Vašura – Mádl (74. Lašák), Ryšánek, Kubát, Žurek – Tesař, Babka ml. (61. Nerad), Hovorka, Kochma – Janoušek, Mikeš (17. Vávra, 46. Puchinger). Trenér Pavel Babka.

1. J. Hradec⋌ 30 19 7  4 76:23 64
2. Osek⋌ 30 19 7  4 69:34 64
3. Třeboň⋌ 30 15 7  8 56:30 52
4. Jankov⋌ 30 14 7  9 45:28 49
5. Písek B⋌ 30 13 6 11 53:38 45
6. Prachatice⋌ 30 12 7 11 38:46 43
7. Čimelice⋌ 30 11 8 11 43:46 41