Český Krumlov B – Lhenice 5:1 (2:0)

O tom, že zápas probíhal za extrémně vysoké teploty, svědčí i fakt, že sudí Šnorek přerušil v 76. minutě hru a umožnil oběma týmům občerstvit se.  S téměř tropickým podvečerem se lépe vyrovnali domácí. Byli výrazně běhavější, kompaktnější a po zásluze dospěli k jednoznačnému, zaslouženému vítězství.
Očekávaný vyrovnaný souboj „papírově" výkonnostně si blízkých soupeřů, na základě získaných bodů a umístění v tabulce, se nekonal. Prohra ale nemusela být pro Lhenické až tak krutá, neboť zpočátku a i ještě přes úvod druhého poločasu drželi s domácími poměrně vyrovnanou partii, než obdrželi rychlé góly a až poté rezignovali.

Na rozdíl od Českokrumlovských však doplatili na neproměňování gólových příležitostí ještě za přijatelného stavu. Z nich to byla ve 25. minutě za stavu 1:0 pro domácí  po Motzově trestném kopu šance Borovkova, kdy jeho hlavičku stačil z již prázdné branky vytěsnit jeden z beků, či Motzova, kdy jeho střela jen těsně minula branku ve 34. minutě za stavu 2:0 a pak zejména těch několik v úvodu druhého poločasu, co v nich měli Lheničtí blízko k dosažení kontaktního gólu. Především v 52. minutě při Pořádkově brejku a jím nastřeleném břevnu, aby ani hned následná Pokorného dorážka v síti neskončila – trefila gólmana Bartizala.
Domácí rezervisté definitivně srazili Lhenické na kolena v rozmezí mezi 54. až 57. minutou, v němž dvěma gólovými trefami utekli na hrozivých 4:0!  Hosté sice po utěšené kombinační akci snížili v 82. minutě Pokorným na 1:4, ale domácí se hned v 84. minutě revanžovali pátým gólem a lhenický výprask byl zpečetěn. Kalich hořkosti byl Lhenickými vypit až do dna.

Sestava Lhenic: P. Trnka – Muška, Motz, Sura, Pilát – Mrkvička (75. Šíma), Borovka, Pokorný, J. Prenner – J. Schön, R. Pořádek (54. Bečvář).

Jan Bumba