Chvalšiny – Lhenice 1:3 (0:0)

Lhenické vítězství se nerodilo lehce. Domácí se ujali vedení a hosté byli nuceni otáčet pro ně nepříznivý stav, když stvrzující třetí gól jejich výhry vsítili až v samém závěru utkání.

Ve vyrovnaném prvním poločase vyšli oba soupeři gólově naprázdno, ač možnosti k dosažení branky si vytvořili, i když poskrovnu. Tu nejvyloženější pro Chvalšinské přinesla 26. minuta, kdy v brejku se zcela sám řítil na lhenickou branku jeden z domácích hráčů, ale gólman Šísl bravurně vytěsnil jeho střelu. Naopak ve 32. minutě to byli zase Lheničtí, co po Pokorného nahrávce mohli jít Pořádkem zblízka do vedení, ten však řešil koncovku  razantností na úkor přesnosti. O osudu tohoto utkání se tak rozhodovalo až po poločasové otáčce.

Hned ve 49. minutě využil Hundsnurscher nedorozumění mezi stoperem Motzem a gólmanem Šíslem, kterého nadvakrát překonal a poslal Chvalšinské do vedení (1:0). Po dosažené brance počali být domácí aktivnější, nebezpečnější a v 60. minutě byli velice blízko druhého gólu. To nejprve stačil Šísl vyrazit míč směřující mezi tyče, aby však při dorážce již za něho musel na brankové čáře zaskočit Prenner a uklidit balón do bezpečí. V 69. minutě vystihl Pořádek chvalšinskou malou domů a chybující domácí ztrestal srovnáním na 1:1. V 73. minutě zahrávali Lheničtí Pořádkem opakovaný rohový kop, při kterém jeho exekutor posadil míč na Borovkovu hlavu a Chvalšinští po přesné trefě podruhé lovili balón ze sítě (1:2). V samém závěru mohli domácí zlikvidovat jednogólový lhenický náskok a dosáhnout tak v pro ně veledůležitém zápase alespoň na bod, ale gólman Šísl byl proti, když vyškrábl jejich gólovou střelu mířící pod břevno. Otřepané nedáš – dostaneš opět zafungovalo, neboť hosté z protiútoku navýšili své vedení. Střídající Šíma vyslal Pořádka, který předložil před gólmana Kuthánka nezištnou gólovou nabídku Lukšovskému a ten ji proměnil ve třetí lhenickou branku (1:3).

Jan Bumba