Lheničtí si vezou tři body z Chvalšin

Chvalšiny –  Po domácím klopýtnutí zajížděli lheničtí fotbalisté v dalším kole A skupiny I.B třídy do Chvalšin. Zatím co domácí usilují o přináležitost k I.B třídě z posledního místa v tabulce (s 10 body) a tento zápas byl pro ně existenční, Lheničtí se pohybují v poklidných vodách jejího středu (na 6. místě s 31 body), přesto i oni měli o co hrát – po dvou prohrách zabránit jejich možné rodící se sérii.

16.5.2012

Ilustrační foto.Foto: Profimedia.cz

Chvalšiny – Lhenice 1:3 (0:0)

Lhenické vítězství se nerodilo lehce. Domácí se ujali vedení a hosté byli nuceni otáčet pro ně nepříznivý stav, když stvrzující třetí gól jejich výhry vsítili až v samém závěru utkání.

Ve vyrovnaném prvním poločase vyšli oba soupeři gólově naprázdno, ač možnosti k dosažení branky si vytvořili, i když poskrovnu. Tu nejvyloženější pro Chvalšinské přinesla 26. minuta, kdy v brejku se zcela sám řítil na lhenickou branku jeden z domácích hráčů, ale gólman Šísl bravurně vytěsnil jeho střelu. Naopak ve 32. minutě to byli zase Lheničtí, co po Pokorného nahrávce mohli jít Pořádkem zblízka do vedení, ten však řešil koncovku  razantností na úkor přesnosti. O osudu tohoto utkání se tak rozhodovalo až po poločasové otáčce.

Hned ve 49. minutě využil Hundsnurscher nedorozumění mezi stoperem Motzem a gólmanem Šíslem, kterého nadvakrát překonal a poslal Chvalšinské do vedení (1:0). Po dosažené brance počali být domácí aktivnější, nebezpečnější a v 60. minutě byli velice blízko druhého gólu. To nejprve stačil Šísl vyrazit míč směřující mezi tyče, aby však při dorážce již za něho musel na brankové čáře zaskočit Prenner a uklidit balón do bezpečí. V 69. minutě vystihl Pořádek chvalšinskou malou domů a chybující domácí ztrestal srovnáním na 1:1. V 73. minutě zahrávali Lheničtí Pořádkem opakovaný rohový kop, při kterém jeho exekutor posadil míč na Borovkovu hlavu a Chvalšinští po přesné trefě podruhé lovili balón ze sítě (1:2). V samém závěru mohli domácí zlikvidovat jednogólový lhenický náskok a dosáhnout tak v pro ně veledůležitém zápase alespoň na bod, ale gólman Šísl byl proti, když vyškrábl jejich gólovou střelu mířící pod břevno. Otřepané nedáš – dostaneš opět zafungovalo, neboť hosté z protiútoku navýšili své vedení. Střídající Šíma vyslal Pořádka, který předložil před gólmana Kuthánka nezištnou gólovou nabídku Lukšovskému a ten ji proměnil ve třetí lhenickou branku (1:3).

Jan Bumba

Autor: Vladimír Klíma

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Silnice z Prachatic na Volary v pátek 19. ledna 2018.
32

Kamiony stály, osobní auta projela jen těžko

Při sobotní vážné dopravní nehodě na českobudějovickém sídlišti Máj se zranily čtyři děti.
9

Auto se odrazilo od druhého a smetlo skupinku dětí. Čtyři jsou zraněné

Právě jsme se narodila

Prachaticko - Představujeme vám nově narozená miminka z Prachaticka.

Senior Press má nové číslo

Prachatice - Již tři roky na území města Prachatice působí SeniorPoint. Vedle řady aktivit, jako je zajišťování a vydávání SeniorPasů, spolupráce při Seniorských hrátkách ke Dni seniorů, či nabídka prostoru k akcím seniorů a organizace řady aktivit nejen pro seniory, ale i se seniory, je to i vydávání bulletinu SeniorPoint PRESS.

V Kamenném Újezdu se střetl vlak s autem, řidič měl velké štěstí

Kamenný Újezd /VIDEO/ - Dobrzdit před přejezdem nestačil řidič osobního vozidla a vjel do cesty mezinárodnímu rychlíku.

Šok. Do obchodu vběhla matka s dítětem v bezvědomí, pomoc byla marná

Tábor - Během sedmi dnů vyšetřují kriminalisté již druhé náhlé úmrtí batolete v Táboře.