Lhenice – Mladé 4:3 (1:1)

Lheničtí se doma netypicky loučili se sezonou již o sobotním dopoledni, a to za deště a na podmáčeném trávníku, který ovlivňoval průběh hry.
Sparingpartnerem jim při domácí rozlučce byl tým z budějovického předměstí – SK Mladé, který se v závěru soutěže již vymanil ze sestupového ohrožení, domácí se v něm v horních patrech tabulky po celý soutěžní ročník neocitli, a tak se očekával uvolněný, otevřený fotbal. Sedm celkově nastřílených branek tuto prognózu naplnilo. Domácí šli ve vyrovnaném zápase třikrát do vedení, aby však o něj pokaždé přišli a aby v dramatickém závěru došlo ke gólové přestřelce.

Běžela 6. minuta utkání, když domácí P. Borovka přesně našel nabíhajícího J. Pokorného, který i za pomoci náhle přibrzděného míče ve vodě přelstil poprvé obranu Mladého a i gólmana Brůžka (1:0). 9. minuta nabídla Lhenickým možnost navýšit vedení po J. Schönem nastřelené tyči, ale odražený míč se nikomu zblízka nepodařilo propasírovat  za brankovou čáru. V 11. minutě  mohl vyrovnat Vítek, naštěstí pro domácí  měl mířidla vychýlená, právě tak jako i Lerch v 16. minutě  při střele hlavou. V 18. minutě byla lhenická branka ve velkém ohrožení při úniku Lískovce, avšak P. Trnka včasným vyběhnutím jeho gólovou šanci zmařil. Po neproměněných brankových příležitostech hostí se ujala až ta jejich ve 24. minutě, kdy se jim podařilo Vítkem vyrovnat na 1:1. Po obdržené brance bylo patrné zvýšené úsilí Lhenických po opětném vedení v zápase, to však přineslo jen herní převahu bez gólového efektu.

Úvod druhého poločasu útočnou lhenickou snahu přeci jen odměnil gólem. V 56. minutě, po Motzově vybídnutí, unikl zleva R. Pořádek a přesnou trefou zařídil rozdílovou branku (2:1). Ta však měla platnost jen do 63. minuty. J. Pokorný ve snaze vyvézt balon z nebezpečí před brankou o něj ve vodě přišel a Klestil dokázal tento nečekaný zádrhel ztrestat (2:2). Blízko opětného vedení byli Lheničtí v 70. minutě při Pořádkově trestném kopu, kdy Schönovo zakončení hlavou skončilo jen těsně nad břevnem. Pak mohlo gólově odskočit zase Mladé, ale Vítek i Snížek příležitosti promarnili. Obdobně dopadl i domácí R. Sura, co zcela sám před Brůžkem jej nepřekonal. Do černého nezamířil v úniku ani Pořádek. Gólový reparát ale provedl po Tůmově uvolnění později, kdy nedal Brůžkovi šanci (3:2). Běžela 83. minuta a na novém lhenickém ukazateli skóre naskočil stav 3:3 po nedůslednosti v domácí obraně, i za pomoci vodou nasáklého trávníku, potřetí poslal míč do Trnkovy sítě Bezděka (3:3). Když se již v samém závěru zdálo, že se oba soupeři rozejdou smírně, gólově udeřil v 88. minutě J. Schön a žádaná domácí vítězná rozlučka byla přeci jen na světě.

Jan Bumba