Nestalo se. Domácí Lheničtí v jarní domácí premiéře I.B třídy nenaplnili očekávání a to především v nasazení a důrazu. V tom je soupeř předčil. Ten také mohl být s uhranou remízou spokojen, na rozdíl od domácích, pro které znamená bodovou ztrátu. Navíc pro těžké zranění přišli o dalšího hráče.

Lhenice – Vyšší Brod 1:1 (0:1). Po oboustranně opatrném vstupu do utkání ohrozili soupeřovu branku jako první domácí, když v 5. min. J. Prenner vybídl centrovaným míčem Schöna, ten však v rozhodujícím momentu míč nezpracoval. O minutu později dali o sobě nebezpečně vědět Vyšebrodští vydařenou Bartoňovou střelou, ale gólman Boška byl na místě. V 15. min. zase vyzkoušel pozornost gólmana Krotkého domácí Pořádek z Mrkvičkova rozehraného trestného kopu. V 16. min. vyšebrodský Phanův kontr skončil v závěru gólovou možností na nepřesné koncovce. Následně se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce bez vytváření vážnějších gólových příležitostí. Až ve 23. min. Tůma po Borovkově nabití pořádně vystrašil Krotkého střelou, co jen o vlásek minula jeho branku. Lhenické útočné snahy se rozbíjely o pozornou a důraznou vyšebrodskou defenzívu, též se i utápěly v herní nepřesnosti, když Vyšebrodští občas hrozili z náhlých brejků.  Jako z blesku z čistého nebe proto udeřilo ve 37. min.  Dalekonosná střela z dobrých 30 metrů překvapila P. Bošku, zapadla do jeho sítě a hosté šli do vedení. Inkasovaná branka hru domácích viditelně utlumila a Vyšebrodští získávali navrch. Až ve 43. min. unikl zleva Pořádek, poslal Schönovi balon, ten jej však v šanci před brankou neposlechl. Závěr poločasu byl osudný pro domácího beka R. Suru, kdy při jeho obranném zákroku došlo ke střetu s protihráčem, ze kterého vyšel s podezřením na zlomeninu nohy.

Úvod druhého dějství byl poznamenán zraněním Sury, kterého odvezla sanitka do nemocnice, aby však v dalším jeho průběhu přibylo faulů a nervozity. V 53. min. měl gólovku na kopačkách Pilát po dalším Prennerově rozehraném trestném kopu, ale neujala se. Ta samá situace nastala v 74. min, tentokráte se zakončovatelem Tůmou, který ji hlavou proměnil ve vyrovnávací gól (1:1). V 74. min. mohli hosté jít znovu do vedení po opakované střele v závaru před Boškovou brankou, ale její strážce byl proti a následně, o dvě  minuty později, znovu po chybě ve lhenické defenzívě, kterou se domácím podařilo napravit a akutní nebezpečí odvrátit. S blížícím se koncem utkání přeci jen Lheničtí zvýšili tlak na soupeřovu branku a několikrát měli ke vstřelení rozhodujícího gólu hodně blízko. Nejblíže pak  po dlouhých autových vhazováních Pořádka do vyšebrodské šestnáctky a to nejprve v 90. min., kdy po Pilátově prodloužení Tůma orazítkoval tyč, a poté, již v nastaveném čase, kdy po Bečvářově nalezení zcela volného Mrkvičky před brankou, kterému se však míč nepodařilo přes obranný val do sítě propasírovat.

1. Větřní⋌ 15 11 3  1 34:15 36
2. Krumlov B⋌ 15  9 3  3 40:18 30
3. Frymburk⋌ 15  8 3  4 38:21 27
4. Sedlec⋌ 15  8 3  4 26:16 27
5. Dříteň⋌ 15  7 3  5 38:28 24
6. Kaplice B⋌ 15  7 3  5 29:22 24
7. H. Planá⋌ 15  6 5  4 44:34 23
8. Nemanice⋌ 15  6 4  5 31:22 22