Vyšší Brod – Lhenice 1:2 (1:2)

Po vítězství doma v úvodním kole nad lažišťskou rezervou dokázali Lheničtí zvítězit i na horké půdě ve V. Brodě, i když pro zranění postrádali ze základní sestavy V. Piláta a  J. Schöna. Tomu uzpůsobili rozestavení na hřišti s hrou pouze na jednoho útočníka (R. Pořádka). Zvolená taktika, vycházející ze zajištění obrany se spolehlivým gólmanem, v důsledném plnění defenzivní činnosti celého týmu a v trpělivosti k brejkovým atakům je přivedla k dalšímu plnému bodovému zisku.
K prvnímu gólovému ohrožení domácí branky se hosté dostali v 16. minutě po Pokorného uvolnění R. Pořádka, jehož střela však skončila jen na tyči. V 18. minutě našel R. Sura J. Pokorného, ten však v gólové pozici trefil gólmana Rapčana. Ve 21. minutě zahrávali hosté J. Motzem trestný kop, jeho dělovka prošla zdí a Rapčan v brance byl bezmocný (0:1). Běžela 25. minuta, kdy J. Pokorný vyslal na zteč R. Pořádka, jehož koncovka v úniku byla přesná. Balón z jeho kopačky nezadržitelně zapadl mezi tyče (0:2). Domácím se ještě do poločasu podařilo snížit dvougólové manko Račákem, který ve 45. minutě z hranice velkého vápna poslal míč do lhenické branky (1:2).

V poločase druhém byla patrná značná snaha Vyšebrodských po zvratu pro ně nepříznivě se vyvíjejícího zápasu. Blízko vyrovnání byli v 54. minutě po Markově centru před Šíslovou brankou, ale zejména Jirkalovi, ale ani nikomu z jeho spoluhráčů se jej nepodařilo zakončit ve srovnávací gól. V 61. minutě vyslali na Šísla gólový projektil, ale ten jej bravurním zákrokem zlikvidoval, právě tak, jako i ty v dalších minutách vypálených z trestných kopů. Nakonec to byli ale Lheničtí, kteří v 85. minutě mohli znovu utéct o dvě branky, když po Beranově průniku nepřekonal Rapčanyho zblízka P. Lukšovský a následně ani J. Beran již zblokovanou dorážkou.  Přesto, že třetí uklidňující branku se jim nepodařilo vsítit, v samém závěru i v prodloužení své vítězství bez problémů  uhájili.

Jan Bumba