V boji o záchranu soutěže potřebovali bodovat a nejlépe vítězně. Hrálo se v neděli 19. dubna, a tak Lažišťští věděli, že jejich největší soupeř o záchranu z Katovic doma přehrál Bavorovice.

Lažiště – Chýnov 0:2 (0:1). V loňské sezoně s Chýnovem Lažišťští dvakrát prohráli a brousili si zuby na to, aby tohoto soupeře konečně zlomili. Soupeř však přijel s vynikajícím gólmanem v bráně a řadou urostlých hráčů, kteří vzbuzovali respekt především při všech standardních situacích.

První dvacetiminutovka patřila jednoznačně hostům. Ti si vytvořili před domácí brankou tlak, z něho i několik šancí, z nichž jednu proměnili. Za šestnáctkou se opřel do míče Mládek a trefil se přesně za protější tyč branky, kam nemohl gólman Formánek dosáhnout. Hned nato se dostali do slibné šance domácích, zprava postupoval na branku Iljev, ale zkušený gólman jeho ránu chytil. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale jejich hra byla velice neurovnaná a obrana soupeře je prakticky k ničemu nepouštěla. Lehké střely pak bez problémů likvidoval brankář. Naopak před domácí brankou to několikrát hořelo, ale do poločasu se stav neměnil.


Ani v nástupu do druhého poločasu se obraz hry nijak nezměnil a hrálo se spíše ve středu hřiště, ani jeden z týmů se nedostal do větší šance, o které by se dalo říci, že by byla gólová. Domácí se snažili střídáním hru oživit, ale v 65. minutě napálil míč někde na pětadvaceti metrech chýnovský Novotný a byla z toho parádní branka, trefil přesně levý horní růžek Formánkovy svatyně – 0:2. Ani tato branka domácí nepoložila, snažili se hrát dopředu, ale Chýnov si již své dvoubrankové vedení v poklidu hlídal. Nakonec domácí dohrávali v deseti lidech, když se zranil střední obránce Lachkovič a bylo v té době již vystřídáno. Lažišťští tedy v boji o záchranu ztratili další tři důležité body. Porážku však musejí hodit za hlavu a připravit se nyní na derby ve Čkyni. Mužstva před nimi ještě nejsou tak daleko a při současném vývoji divize se může stát, že z krajského přeboru sestoupí pouze jeden tým.