Lažišti patří po podzimní části až dvanáctá příčka, takže k úplné spokojenosti je daleko, že ano?
Samozřejmě jsme čekali od podzimu mnohem více, na druhou stranu se nám od začátku podzimní části začaly hromadit problémy se zraněnými hráči. Hned před premiérovým zápasem s Bavorovicemi se nám v zápase proti Písku zranil Hrbek, který nám citelně chyběl, nemohli jsme počítat se Zelenkou, který odjel do zahraničí, zranil se nám i další z klíčových hráčů Chalupa a dokonce se nám do kabiny dostaly i příušnice, které vyřadily i další hráče mimo hru. Paradoxně až v samém závěru podzimu se nám uzdravilo několik hráčů a zvládli jsme domácí zápasy se Soběslaví a Bavorovicemi, což nám vyneslo sedmnáct bodů a aktuální dvanácté místo.

Vzpomenete si na nejvydařenější podzimní utkání a také na utkání, na které byste raději co nejrychleji zapomenul?
Rozhodně k těm vydařeným patří vítězství 3:0 v Oseku proti nesmírně silnému celku domácích, také domácí dvojzápas se Soběslaví a Bavorovicemi. Smolný zápas jsme třeba odehráli proti favoritu soutěže z Dražic, se kterým jsme prohráli 0:3.

Jak bude vypadat zimní příprava týmu?
Odstartujeme 20. ledna a budeme trénovat čtyřikrát v týdnu. Poté do startu mistrovských utkání už jen třikrát týdně. Zimní příprava bude v domácím prostředí, k tomu pak přijdou i přípravná utkání například s dorostem SKP České Budějovice, Jankovem a také budeme hrát zimní turnaj na Hluboké, kde nás čeká například Lokomotiva České Budějovice, Dříteň nebo Protivín.

Můžete prozradit, jaké budou aktuální změny v kádru?
Zatím o tom nechci mluvit, dokud nebudou přestupy či hostování hráčů definitivní.

Fotbalová veřejnost si na vás vzpomíná i z konkurenčního Tatranu Prachatice, můžete zavzpomínat?
Ano, v Prachaticích jsem působil několik sezon a strašně rád na to vzpomínám. Asi za nejpovedenější období řadím účast Tatranu ve druhé lize, kde jsme působili dva roky. Poté jsem ještě rok působil s Tatranem ve třetí lize, kde jsme hráli jednu sezonu než se rozhodlo, že se soutěž vymění se Sezimovým Ústím. Strašně rád vzpomínám na pohárové zápasy s Dynamem České Budějovice a třeba i Slávií Praha. Poté jsem odešel do Čkyně trénovat krajský přebor.

Jan Škrle