Tým trenéra Vladana Pokorného se na úvodním tréninku seznámil s programem následujících tréninkových dnů, které celek ze Šumavy čekají. Do přípravy nově naskočili brankář   Tomáš Věneček (Mariner Bavorovice) a  Josef Král (Čkyně), naopak, jak vedení Lažiště prozradilo, s největší pravděpodobností sešlo z hostování útočníka  Pavla Friše,  který dal přednost opět Prachaticím.

Naopak budou trenéru Pokornému na úvod přípravy chybět zraněný Jan Hrbek, který jde na operaci, a Lukáš Kubát, který je nemocen.

Další posilou by měl být Ondra Vlk, který se vrací z Rakouska. Jarní část soutěže nestihne  Tomáš Zelenka, který je v zahraničí, z týmu Lažiště odchází brankář Jakub Vlk.

Lažiště čeká náročný program, jelikož v zimním období bude na domácím stadionu trénovat čtyřikrát týdně a od února najede i na přátelská utkání.

„Čeká nás po dva týdny tradiční zimní dril, ale jsem vyznavačem přípravy na hřišti, takže se budeme připravovat jenom v domácím prostředí, kde máme travnaté hřiště, umělou trávu a také přijde na řadu i posilovna," poodhalil část přípravy trenér  Vladan Pokorný. Úvodního tréninku se zúčastnilo dvanáct hráčů.

Jan Škrle