Hosté se v přátelském zápase favorita nezalekli a v samotném závěru dvěma brankami zápas dokonale otočili ve svůj prospěch. Prachatickému Tatranu tak nevyšla generálka na nadcházející utkání s Tachovem, které ho čeká již příští týden.

Dobrý začátek

Domácí se hned od první minuty snažili potvrdit svou roli favorita a již jejich první akce skončila gólem. Po krásném centru se zkušeně hlavou prosadil střelec Kováčik. Tatran poté nadále pokračoval ve své aktivní hře. Zanedlouho musel z brankové čáry vykopávat míč hostující Ilijev, když se z rohového kopu hlavou prosadil Koršala. Po čtvrthodině hry se ukázal opět Kováčik, který na hostujícího brankáře vyslal prudkou ránu, která ale tentokrát gólem neskončila. Hosté se osmělili až ve dvacáté minutě, kdy se ke střele dostala nová posila Lažišť, David Lachkovič, pro kterého byl tento zápas velmi prestižní, jelikož do svého nynějšího celku přišel právě z Tatranu. Za pět minut se po chybě kapitána Tobiáše zmocnil míče hostující útočník Tesárek, ale jeho následný prudký centr Hrubý bezpečně kryl. Ihned z protiútoku se do šance dostal opět nejaktivnější hráč domácích Kováčik, ale jeho střele chyběla potřebná přesnost. V třicáté šesté minutě se do pokutového území neohroženě vrhl Nerad, ale naštěstí pro hostující obranu mu míč v poslední chvíli utekl. V závěru prvního poločasu se pak dostal do velké šance hostující útočník Ilijev, který se ocitnul úplně sám před domácí svatyní. Jeho střela ovšem jen těsně minula pravou tyčku Hrubého branky. Po první půli si tak Tatran udržel těsný jednogólový náskok.

Tuhý boj

Do druhé půle se oba mančafty vrhly s velkým elánem a šance se střídaly na obou stranách. Ilijev a posléze ani Nerad své šance ale nezužitkovali. Přesně po šedesáti minutách se prosadil opět Kováčik, jenž střílel jen těsně vedle pravé tyče. Poté domácí trenér Veselý vystřídal některé hráče a obměnil tím tak svůj kádr. V šedesáté páté minutě si Tatran vynutil několik standardních situací, ale obrana Lažišť v čele s hrajícím trenérem Paseckým bez větších problémů hrozbu druhé branky odvrátila. Tatran se neustále snažil své vedení zvýšit, ale oproti prvnímu poločasu se stále obtížněji dostával do vyložených šancí. Za necelé tři minuty musel ze hřiště odstoupit kvůli zranění Lachkovič, který nevydržel faul Kováčika.
Následující minuty pak byly ve znamení mnoha soubojů a nepřesností. Hra se odehrávala především ve středu pole a oběma týmům chyběl především potřebný klid v koncovce.
Výjimečný moment ve druhé půli se ale zrodil v sedmdesáté třetí minutě, kdy se po krásné individuální akci Kováčika dostal do slibné šance domácí útočník Martin Nerad, který si ale v bezprostřední blízkosti s hostujícím gólmanem nevěděl rady.

Je tedy zřejmé, že zpoždění prací si kulturák dovolit nemůže. „Stihnout by jsme to měli každopádně, a to i s úklidem. Navíc máme ve smlouvě poměrně vysokou sankci za nedodržení termínu, takže to je snad pro firmu dostatečná pobídka,“ slíbil včasné ukončení prací ředitel vimperského Městského kulturního střediska Pulkrábek.
Výlepová služba a předprodej vstupenek zůstává i během údržby nezměněn.