Stachy – Poříčí 4:0 (2:0)

Domácí jsou nejúspěšnějším týmem v jarní části soutěže a na jejich hřiště přijel tým z Poříčí, který posílila kvalitní enkláva za Strakonic.

Za nádherného počasí také hosté začali velice sebevědomě a hrálo se převážně na domácí polovině. Naštěstí pro Stašské své šance nevyužili. Finální fáze řešili příliš komplikovaně a navíc se dobře vyspal brankář Šebánek, který vše řešil s naprostým přehledem. Domácí se rozjížděli pomalu, ale o to rychleji udeřili. Ve 20. minutě Provod hlavou vrátil míč na malé vápno, kde Vrhel využil své výšky a kil a rovněž hlavou dotlačil míč do sítě. Hned v další minutě stejná dvojice zaúřadovala podruhé. Faul ve vápně na Provoda a Vrhel dal nekompromisně z penalty na 2:0. Poté mohly oba týmy vstřelit ze svých šancí další góly, ale skóre se do poločasu neměnilo.

I ve druhé části zápasu hosté hráli otevřenou partii, měli více ze hry, ale góly dávali jenom domácí. V 55. minutě se  po rohu prosadil Šíp a před koncem na 4:0 upravil střídající Pešl.

Prohrát takovým rozdílem si hosté nezasloužili, ale dostali lekci z efektivity. Hráli hezky po vápno, kdežto domácí byli nebezpečnější ve vápně. Domácí trenér si pochvaloval přístup dorostenců, kteří museli nastoupit kvůli neúčasti několika zkušených opor. Kromě střelců je třeba vyzdvihnout Vozobuleho, který v záloze oběhal strašně moc.

Sestava Stach: Šebánek – Šíp, Dvořák, Kraml – Švarc, Vrhel, Provod, Vozobule, Novotný –  Řimnáč, Záleský. Střídali Marek a Pešl.