Jelikož sestupující celek SK Čkyně z krajského přeboru nebude reflektovat na účast v I.A třídě, budou v této soutěži hrát tři mužstva z našeho okresu – Vacov, Vimperk, Netolice. Všechny tři týmy jsou předběžně zařazeny do skupiny B, kde budou hrát s celky z Českokrumlovska a Českobudějovicka. Ze stávajících klubů by zde měly hrát Hrdějovice, Dobrá Voda, Lokomotiva Č. Budějovice, Slávia Č. Budějovice, Čtyři Dvory, Trhové Sviny, Kaplice B, Velešín a Nová Ves. Z příslušných skupin I.B třídy sem pak jdou Roudné B a Borovany.

V soutěžích I.B třídy by mělo dojít k větším změnám v nasazení do jednotlivých skupin. A skupina bude složena z týmů z Českokrumlovska a Českobudějovicka, z našeho okresu sem bude zařazen SK Lhenice. Z I.A třídy sem sestupuje Dříteň. Zařazen sem bude vítěz OP Českokrumlovska a z tohoto okresu ještě Č. Krumlov B, Křemže, Kaplice B, Větřní, Horní Planá, Frymburk a Vyšší Brod. Z Českobudějovicka sem postupují Nemanice a dál zde budou hrát Sedlec, Kamenný Újezd, Zliv a čtrnáctým týmem bude patrně celek nahrazující béčko Jankova, které jde zpět do okresu.

Skupina B by se měla vrátit ke klasickému modelu z dřívějších let, ve kterém se budou utkávat celky z Prachaticka a Strakonicka. Z vyšší soutěže sem přijdou fotbalisté Čkyně, kteří nepřihlásí I.A třídu, naopak z okresů sem půjdou sokol Záblatí a Osek B. Z Prachaticka zde pak budou dál působit Strunkovice, Lažiště B, Stachy, Husinec. Ze Strakonicka v této skupině zůstanou Chelčice a dále se sem přesunou Poříčí, Blatná, Sousedovice, Bělčice, Štěkeň. Z Písecka sem budou přesunuty Kestřany.

Uvedené složení skupin je zatím pracovní verzí, kterou musí schválit VV KFS. Není vyloučeno, že může dojít k nějakým dílčím změnám, či většímu zpřeházení skupin. Pro celky z Prachaticka by však byl návrat k tomuto modelu velice výhodný, protože cestování na Lipensko z uplynulé sezony bylo jednak časově namáhavé a jedna i finančně velice zatěžující.