Tabulka B skupiny I.A třídy ukazuje, že Vacov může dohrávat závěr sezony v naprostém klidu středu tabulky, naopak Vimperské čeká ještě perná práce v boji o záchranu.

Vacov nastoupí dnes odpoledne doma proti Slávii Č. Budějovice. Postavení v tabulce staví domácí do role favorita. Budou sice postrádat minule vyloučeného Čtvrtníka, přesto by si měli se soupeřem poradit. Ten však neprodá kůži lacino, Slávii jde stále ještě o záchranářské bodíky. Výhrou by domácí mohli na dálku pomoci Vimperku.

Právě Vimperk dnes hraje nesmírně důležité utkání ve Velešíně. Oba soupeři jsou přímo ohroženi sestupem a ani jednomu nemůže stačit remíza, ta nic neřeší. Proto se dá očekávat hodně dramatické utkání. Vimperským se na jaře více daří na hřištích soupeřů a věřme, že to potvrdí i tentokrát. Výhra by tentokrát měla cenu zlata.

B skupina I.B třídy přinese boj jak o čelo tabulky, tak i o záchranu. Týmy z Prachaticka mají stále o co bojovat.

Lídr z Netolic dnes od 17 hodin přivítá v okresním souboji soupeře ze Stach. V souboji o čelo tabulky musejí hrát domácí znovu na vítězství a budou i favoritem zápasu. Naopak hosté již několik zápasů hrají bez starostí ve středu tabulky a dávají příležitost mladým hráčům. Zápas by měl mít svou herní kvalitu.

V tabulce třetí Lhenice dnes přivítají od 14 hodin druhou Horní Planou. Lheničtí již ztratili šanci bojovat o postup do I.A třídy, ale stále předvádějí kvalitní fotbal. Navíc Horní Planá, pokud ještě myslí na postup, nesmí ve Lhenicích ztratit ani bod. Tato situace přidá zápasu na dramatičnost. Hostům bude chybět minule vykartovaný Koršala, který je jejich stavebním kamenem. Lheničtí by při jakémkoli bodovém zisku hodně pomohli Netolickým v boji o postup.

V okresním souboji dnes Strunkovice přivítají béčko Lažiště. Oba celky by již měly být v klidu, spodek soutěže by se již neměl dotáhnout. To by mohlo přispět kvalitnímu fotbalu ve strunkovickém stánku, kam si každý rád jezdí zahrát.

Ven zamíří dnes Husinec, a to do Chelčic. Zápas bude mít poměrně silný náboj. Slavojáci konečně v minulém kole protrhli jarní smůlu a výhrou nad Vyšším Brodem si vylepšili situaci v tabulce. Nemají však ještě úplně vyhráno a v Chelčicích by jim hodně pomohl alespoň bod. Domácí totiž také potřebují body jako sůl a každá domácí ztráta by je mohla stahovat do okresu.

Zítra nastoupí poslední Vlachovo Březí doma k duelu s Vyšším Brodem. Pro domácí to bude poslední šance, jak ještě pomýšlet na možnou záchranu. V posledních kolech hrají týmy ze spodku tabulky mezi sebou a výhrou by se jim mohli Vlachovobřezští přiblížit. Všechno však mají pouze ve svých rukách a museli by zbývající čtyři zápasy vyhrát. Ale ani to by nakonec nemuselo v konečném hodnocení stačit