Dlouhodobou část v jižních Čechách vyhráli sálovkáři TK Rumpál Prachatice. Třetí skončilo Dynamo Jelimani Vimperk a na čtvrté příčce Strabag Demolice Prachatice. Dalo se tedy očekávat, že alespoň dva celky do závěrečné finálové skupiny postoupí. Nakonec si o vítězství v tomto soutěžním ročníku zahraje pouze TK Rumpál, zbylé dva celky z Prachaticka skončily těsně před prahem finálové skupiny.

V Prachaticích se sešly celky TK Rumpál Prachatice, Strabag Demolice Prachatice, Tex Color Č. Budějovice a Božolé Č. Budějovice. Podívejme se na výsledky očima rozhodčích.

TK Rumpál Prachatice – Božolé Č. Budějovice 14:0 (9:0). Božolé vydrželo jen do stavu 2:0, od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Rumpál svou strojovou hrou jen postupně navyšoval skóre.

Strabag Demolice Prachatice – Tex Color Č. Budějovice 1:7 (0:5). Strabag nezvládl první poločas, o výsledku se rozhodlo mezi 11. a 13. minutou z 0:2 na 0:4, od té doby Tex Color jen kontroloval stav. Strabag, ač si opticky vytvořil ve druhé půli převahu, nevytvořil si šance a z brejků dostával branky.

TK Rumpál – Tex Color 5:5 (3:2). Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Hosté vycházeli z precizní obrany a vyráželi k rychlým brejkům, což dělalo domácím velké potíže. S výslednou remízou byli nakonec spokojeni oba soupeři.

Strabag Demolice – Božolé 9:5 (2:1). Od počátku utkání byla hra obou mužstev velice opatrná se snahou především neinkasovat branku. A tak ve druhé polovině prvního poločasu padly jen tři branky. Ve druhé půli se rozjel brankový kolotoč, domácí byli neustále o dvě a více branek vpředu a utkání v poklidu dovedli do vítězného konce.

TK Rumpál – Strabag Demolice 8:2 (4:0). Utkání bylo vyrovnanější, než ukazuje výsledek. Hosté bojovali, ale jejich finální fáze byla neefektivní, takže branky dávali vesměs domácí. Ve druhém poločase hosté bojovali, dali dvě branky, ale na konci při hře „vabank“ několikrát inkasovali.

Tex Color – Božolé 6:8 (3:3). Velmi pohledné utkání s mnoha šancemi na obou stranách dovedli do vítězného konce hosté, když v závěru utkání, za nerozhodného stavu 6:6, vstřelili dvě branky. Jinak po celý zápas byl průběh vyrovnaný a vždy jedno z mužstev vedlo o jednu branku.

Prachatickou skupinu tedy vyhrál Rumpál Prachatice a do finálových bojů s ním postoupil Tex Color České Budějovice.

Ve skupině v Českých Budějovicích se představily celky Orth Med Č. Budějovice, ZSO Hluboká nad Vltavou, Bizoni Č. Budějovice a Dynamo Jelimani Vimperk.

Orth Med Č. Budějovice – ZSO Hluboká nad Vltavou 3:2 (1:1). Domácí začali svižně a ve čtvrté minutě se ujali vedení táhlou střelou od poloviny hrací plochy. Hosté nerezignovali a začali bojovat, kdyby proměnili všechny šance, tak poločas určitě vyhráli. Po zahájení druhého poločasu po trestném kopu hosté vedli a drželi náskok až do poslední minuty utkání, kdy dvakrát inkasovali a vítězný gól domácích padl 15 vteřin před koncem.

Bizoni Č. Budějovice – Dynamo Jelimani Vimperk 6:2 (2:2). Jelimani začali utkání výborně a do patnácté minuty vedli 2:0. Zdálo se, že mají utkání pod kontrolou. Jenže domácí ještě do poločasové přestávky stačili srovnat stav. Po přestávce dokázali dokonale rozložit obranný val hostů a stříleli jednu hezčí branku než druhou. Hosté již na zvrat utkání nedokázali zareagovat.

Orth Med – Bizoni 10:4 (4:2). Začátek utkání měli domácí katastrofální. V páté minutě už prohrávali 0:2. Po hlasité domluvě trenéra začali plnit herní pokyny a do poločasové přestávky otočili skóre na 4:2. Druhý poločas už byl jednoznačnou záležitostí domácích.

Dynamo Jelimani – ZSO Hluboká 5:4 (3:2). Osmá minuta utkání a domácí vedli 3:0. K tomu ještě několik šancí nevyužili a hosté se chytili příležitosti a do poločasu snížili na 3:2. V polovině druhého poločasu vedli Jelimani 5:2, ale svou nedůslednou hrou dovolili hostům stáhnout výsledek až na přijatelných 5:4.

Orth Med – Dynamo Jelimani 10:8 (4:5). Začátky utkání Jelimanům vycházejí. Třemi brankami v krátkém časovém sledu vedli 3:0, ale opět ležérnost a chyby v obranné strategii zapříčinily pouze hubené vedení do poločasové přestávky na 5:4. Ve druhé polovině utkání tahali za kratší konec hosté. Přestalo se jim herně dařit a v obraně to nebylo to, na co jsme u Jelimanů zvyklí. I když výkon domácích byl hodně za očekáváním.

Bizoni – ZSO Hluboká 4:2 (0:1). Poslední zápas turnaje a ještě šlo o hodně. Kdyby hosté vyhráli o

tři branky, měli ještě možnost postupu do finálové skupiny. Utkání bylo taktickou bitvou, ve které první poločas vyhráli hosté. Ve druhém poločase domácí, a tím postoupili do závěrečných bojů.

Dalšími dvěma týmy pro finálovou skupinu jsou Orth Med České Budějovice a Bizoni České Budějovice.