Podle Stanov FAČR musejí být všichni hráči i funkcionáři, kteří se objevují při zápasech, řádnými členy asociace, a to zaplacením členského poplatku nejpozději do 31. března 2013. Zápasy, ve kterých nastoupí po tomto datu hráči, kteří nejsou řádnými členy FAČR, jsou dle Soutěžního řádu kontumovány. A prakticky nebylo v kraji soutěže mezi dospělými, kde by bylo vše v pořádku.

V krajském přeboru na tom vydělali i prachatičtí fotbalisté. V dresu Písku B totiž ve vzájemném utkání nastoupil hráč neoprávněně, a tak je z výsledku 1:1 na hřišti rázem kontumace 3:0 ve prospěch Prachatic. „Teď nás může dvojnásob mrzet prohra s Rudolfovem. Mohli jsme být po kontumaci s Pískem v tabulce první," glosoval situaci prachatický trenér Josef Veselý.

Méně radosti však prohřešek Písku přinesl týmům z Lažiště a Čkyně. Vydělal na tom totiž tři body Jankov, který je také ve spodní polovině tabulky a bojuje o záchranu.

Ve skupině B I.A třídy postihly kontumace celek Slávie České Budějovice. Na tom vydělají hráči Šumavanu Vimperk, kteří na hřišti soupeře remizovali 0:0 a nyní získají o dva body více za kontumační výhru 3:0. A jelikož Slávia ztratí i tři body z utkání s Kaplicí, kde původně vyhrála 1:0, rázem se českobudějovický celek dostal do pásma sestupu. „Sice jsme získali o dva body více proti Slávii, ale na druhou stranu jsme zbytečně tři ztratili doma s Novou Vší po porážce 0:2. Ještě že Vacov vyhrál ve Velešíně 5:1 a udržel ho pod námi. Ale bude to těžké, týmů bojujících o záchranu v naší skupině je stále ještě hodně," komentoval situaci v I.A třídě skupině B místopředseda vimperského fotbalového klubu Jaroslav Uhlík.

Kdo však na kontumacích výsledků prodělal, je v I.B třídě ve skupině B celek z Vlachova Březí. Ve dvou jeho zápasech nastoupil hráč bez platného členství. V utkání s Netolicemi zůstává výsledek 6:0 pro Netolice, který byl dosažen na hřišti. Vlachovobřezští však ztratí v důležitém duelu o záchranu s Chelčicemi. Na hřišti se soupeři rozešli smírně 0:0, ale nyní Chelčice získaly tři body za kontumaci 3:0. Vlachovobřezští tak jako poslední tým tabulky ještě o jeden bod přišli