Oba naši okresní zástupci hrají doma a nic jiného než tři body nemohou v jejich postavení v tabulce akceptovat. Jednoduché to však vůbec nebude.

Prachatičtí přivítají soupeře ze Soběslavi. Před týdnem Tatran doma propadl proti Třeboni a prohrál 0:4. První poločas byl velmi špatný, ve druhém se již objevily zajímavé momenty, ale to již bylo za vysokého vedení soupeře. Soběslav v minulém kole vedla v Lažištích po prvním poločase 1:0, ale domácí výsledek ve druhém poločase otočili. Navíc Soběslav přišla o vyloučeného Holuba, který bude dnes odpoledne v Prachaticích chybět.

Jak bude vypadat domácí sestava, lze jen těžko odhadovat. „Po minulém kole raději nespekuluji, jak to postavit. Dva hráči se mi těsně před zápasem omluvili přes textovku, další v poločase zápasu s Třeboní odešel z kabiny. Uvidím před zápasem. Je jasné, že nebudou zraněný Tobiáš a potrestaný Petr Hovorka. Připraveni naskočit do zápasu by měli být dorostenci, kteří hrají své utkání v neděli," hovoří o kádru před utkáním prachatický trenér Josef Veselý.

Všichni si velice dobře uvědomují, že jen zisk tří bodů může udržet prachatické fotbalisty v naději na boj o záchranu. V případě porážky by se hodně utrhl další soupeř a v konstelaci vývoje divizních soutěží a při vědomí toho, že se z Jihočeského kraje nikdo do divize nijak nehrne, se může stát, že na konci sezony mohou sestoupit klidně čtyři týmy. To by měl být pro Prachatické pořádný strašák. „Přesně tyto skutečnosti si musejí všichni hráči uvědomit a na hřišti nechat maximum. Jinak se stále více přibližuje reálná možnost toho, že se kraj neudrží," hledí realisticky do zápasu Josef Veselý.

Lažišťští si po minulém kole a výhře nad Soběslaví mohli trochu oddechnout, v tabulce se trochu posunuli výše. Potřebují však tyto body potvrdit i dnes v zápase s Bavorovicemi. „Poslední dva zápasy hrajeme doma a šest bodů by bylo výborných, i když i pak by to bylo s bojem o záchranu velice složité," říkal před deseti dny šéf lažišťského fotbalu Václav Princ. Polovina přání se mu tedy splnila, druhou by chtěli hráči naplnit dnes odpoledne.

Bavorovice patří taktéž mezi nejvíce ohrožené týmy v krajském přeboru. V minulém kole inkasovaly šest branek v Roudném a klesly na předposlední příčku tabulky. Na začátku sezony si přivezli Lažišťští z Bavorovic remízu 1:1. Pokud tedy dnes zvítězí, budou mít v případě závěrečné bodové shody s tímto týmem lepší vzájemné utkání. Tato situace může na konci soutěže reálně nastat, což by si měli všichni hráči uvědomit a dát do zápasu maximum, aby mohli jít na zimní přestávku s alespoň trochu lepší náladou.

Ostatní zápasy: Čimelice – Dražice, Jankov – Třeboň, Roudné – Veselí, Dačice – Osek, Sedlice – Písek B, Rudolfov – Hluboká.