Sobotní zápas I. fotbalové ligy Dynamo ČB – Příbram (0:3) má nečekanou dohru.
Pořad České televize Dohráno nabídl pohled na sportovního manažera  Příbrami Romana Rogoze, který se  po debatě s trenérem Pavlem Tobiášem otočil  k tribuně a poslal na ni  srozumitelné gesto.
Projel si prstem pod krkem.
Jako by vzkazoval: „Podříznu tě!"  Ve fotbalové hantýrce by asi bylo srozumitelnější: „Zaříznu vás!"
Komu asi vzkaz patřil? Majitelům Dynama? Nebo fanouškům? Možná přímo Karlu Poborskému, který fotbalové utkání sledoval…
„V žádném případě," reagoval za příbramský klub na náš dotaz trenér Pavel Tobiáš. „Byl jsem u toho. K vedení Dynama to nesměřovalo."
Není ale divu, že na stadionu na Střeleckém ostrově incident nezapadl bez povšimnutí. „Zápasy s Příbramí jsou vždy vyhrocenější," popisoval napjatou atmosféru kustod Dynama ČB Radomil Procházka.  „Ještě to přetrvává z minulého zápasu, který jsme po vymyšlené penaltě prohráli nula jedna." Na okamžik hrůzy si vzpomněli hlavně ti, kteří 5. 4. 2013 běhali po trávníku. „Tehdy jsem samozřejmě byl na lavičce i já," přikyvuje kustod. „Dneska už je naše mužstvo jiné, ale je jasné, že jsme ten zápas  z roku 2013 měli v sobotu v hlavě."
Že by mezi oběma lavičkami panovala přátelská atmosféra, o tom se rozhodně nedá mluvit. Současný trenér Dynama Luboš Urban před dvěma roky na jihu Čech nebyl. Ani on si ale nemohl nevšimnout emocí, které tryskaly z kabin. „Vnímal  jsem je, to je jasné," přikyvoval. „Co se stalo, už je dva roky zpátky, nebyl jsem tu já, ale ani spousta mých dnešních svěřenců, ale kdo sleduje fotbal, vnímal, co se tenkrát stalo. Byla odpískaná penalta, která vlastně nebyla, na základě toho rozhodčí skončil."   Osud vzal tehdy do svých rukou sudí Drahoslav Drábek…
Záchranářský duel mezi Dynamem a Příbramí zahajoval 22. kolo fotbalové ligy, Středočeši díky darované penaltě zvítězili 1:0 a v tabulce poskočili ze čtrnáctého na jedenácté místo.  Budějovice tehdy zůstaly poslední, na konci ligy sestoupily.
„My se teď snažili na to vůbec nemyslet, kluky jsme upozorňovali, že se musíme soustředit na svůj výkon. Co bylo, bylo, to se nevrátí. Chtěli jsme udělat všechno, abychom utkání zvládli, to se ale nepovedlo," uvedl Luboš Urban.
Jihočeši prohráli 0:3 a jejich starosti jsou zase o poznání větší…
Olej do už tak dost rozpáleného ohně přilil zmiňovaným gestem Roman Rogoz. „Slyšel jsem o tom, ale neviděl," krčil včera rameny Urban.
V Příbrami tvrdí, že šlo žert. Co ale Středočeši berou jako „legraci", na jihu moc k smíchu není. „Dohráno jsem v televizi neviděl, ale druhý den se to tady na stadionu rozebíralo, " potvrdil Luboš Urban.
Podle něj by měl odpovídat na dotazy především  sportovní manažer Roman Rogoz.
Tiskový mluvčí Dynama  Aleš Strouha nabídl tento pohled: „Záběry pana Rogoze jsme viděli prakticky až večer v Dohránu, doteď vůbec netušíme, na koho  gesta dělal, v podstatě nás to ani moc nezajímá. Zápas jsme prohráli nula tři, tím to pro nás skončilo."
O vyjádření jsme požádali vedení klubu 1. FK Příbram, ale žádné do uzávěrky  Deníku nedorazilo, telefon zdvihl jen trenér Pavel Tobiáš…
Na čem se všichni shodli, v Příbrami i v Č. Budějovicích, je, že podobná věc fotbalu neprospívá. „Roman u nás dlouhá léta pracoval," vypráví o Rogozovi kustod Radomil Procházka. „Když se teď někde potkáme, diví se, že se s ním nechceme moc bavit, pak udělá takovéto gesto na tribunu. To sem přece vůbec nepatří. Asi cítí křivdu od klubu, my naopak určitě ne, i když  poslední vzájemný zápas mu dáváme za vinu."
Trenér Urban ještě doplnil: „Na lavičkách během utkání žádné velké emoce nebyly, každý se věnoval své práci. Co  dělal pan Rogoz, nevím. Neviděl jsem. Jsme od sebe třicet  metrů. Já byl naštvaný, protože jsme prohráli, tak jsem po zápase odešel do kabiny. Pokud tady něco takového bylo, tak to na fotbale určitě nemá co dělat."

Trenér 1. FK Příbram Pavel Tobiáš pro Deník:
„Byl jsem přímo u toho. Toto gesto bych vůbec nekomentoval. Mělo být vtipné, vyznělo to trapně. Vím moc dobře, na koho to bylo.  Na kamaráda, na Budějčáka, se kterým jsme se bavili u kabin už před zápasem. V žádném případě to nesměřovalo k vedení Dynama.  Hecovali jsme se spolu, měla to být legrace."