A to ani výsledkově, protože doma bod je málo, ale ani herně – kdo po slibné premiéře ve Vlašimi čekal ofenzivní fotbal, určitě byl zklamán. V páteční večerní přehrávce to ze strany Dynama bylo spíše trápení…

„Jsem zklamán, protože ty kluky znám z tréninku a dnes, nechci-li použít nějaké sprosté slovo, byli až příliš nervózní a ustrašení," kroutil na tiskovce hlavou kouč František Cipro. „Soupeř určitou kvalitu má, nic zázračného to však ani z jeho strany nebylo. Přesto jsme si až na břevno v úvodu nevytvořili pořádnou šanci," zmínil možnost, kterou už v 11. min. měl Jurdík, jenž po Peškově centru poslal míč do břevna. „Kdyby to byl gól, třeba by se pro nás zápas vyvíjel líp," přemítal po zápase záložník Jan Šimák.

Uklidňující vedoucí gól ale domácí nedali a nervozity na jejich kopačkách spíše přibylo. „Z naší strany všechno bylo hrozně zdlouhavé, všechno šlo dozadu, bylo to bez pohybu, chyběl pokus proniknout přes dva tři hráče. U některých kluků se mi nelíbil ani jejich přístup k zápasu, jako by už byli nejraději, kdyby už to bylo za nimi a mohli střídat a jít domů," nebral si servítky viditelně zklamaný Cipro.

Ani Opava nápady a útočnými akcemi zrovna neoplývala a do půle si vyloženou příležitost taky nevytvořila.

Zato po půli už hosté byli víc nebezpeční. Velkou šanci dát první gól měl Tomáš Čelůstka, jenž běžel sám na bránu, vybíhající Křížek ale jeho gólovku pohotově vykopl. „Moc mě ta šance mrzí. Kdybych míč zvedl, byl to gól," sypal si popel na hlavu opavský obránce.

Poté Kuzmanoviče při jeho úniku v poslední chvíli odblokoval stoper Hric, po hodině hry si ale na centr Janetzkého naběhl za obranu Jan Schaffartzik a své sólo završil i výstavní ranou. „Chtěl jsem trefit bránu, ale že mi to tak sedne, jsem nečekal," usmíval se šťastný střelec.

Zdálo se, že dílo zkázy je dokonáno. Domácí se totiž vyloženě trápili. Trenéra Cipra dle jeho slov na tiskovce zklamali i hráči, na něž nejvíc spoléhal. „Ať už Pešek, anebo Funda," dva z nich jmenoval. „Ale i jiní, kteří se jevili dobře, a když přijde takovýhle zápas, se úplně ze hřiště vytratí. Proč, to nevím. Nevím, čeho se bojí," krčil rameny zkušený kouč.

Odvolávat se na absenci Benáta odmítl. „Zda Beny chyběl? Jistě, chyběl, ale i Opavě někdo chyběl, vždycky někdo někomu chybí. Příště bude zase chybět někdo jiný," nehledal výmluvy Cipro a kritický osten opět zaměřil na své mladé svěřence: „Když se bojím hrát a bojím se míče, mohu být sebevětší talent, ale velký fotbal hrát nikdy nebudu," volil ostrá slova. „Chápu, že s mladými kluky musí být trpělivost, ale musí k tomu i oni jinak přistoupit. Navíc někteří už nejsou až takoví zajíci," připomněl, že třeba Funda už není žádný začátečník. „Prostě tomu musí dát o moc víc," uzavřel kouč Dynama rezolutně.

Jihočeši nakonec aspoň bod zachránili, když v 87. min. Richard Kalod po dlouhém autu Paseckého kuriózně hlavou zády k bráně a z úhlu zaskočil Vaška v bráně hostí. „Přesně tak jsem to chtěl zahrát," smál se urostlý útočník. „Ne, byla to náhoda," dodal už vážně. „My zapnuli na víc obrátek až posledních deset minut, kdy na hřiště přišli Kalod a Pasecký. Oba hru rozhýbali a nakonec jsme mohli i vyhrát," zmínil Cipro šanci, do které se dostal Linhart, bránu však překopl.

Bod brali, byť s výhradami, i hosté. „Vedro asi mělo vliv na to, že utkání nebylo tak rychlé a důrazné, jak jsme předpokládali. Před zápasem bychom bod brali, ale vzhledem k tomu, jaký gól jsme dostali, jsme teď trochu zklamáni. Na naší straně bylo víc nebezpečných situací a je škoda, že jsme je nedotáhli až ke gólu. I tak ale je výsledek pro nás úspěchem," ocenil trenér Jan Baránek.

Jak hrála ligová mládež?

LIGA JUNIOŘI: Dynamo ČB – Znojmo 2:2 (1:2) – Ti diváci, kteří v tropickém vedru dorazili včera hodinu po poledni na Složiště, viděli rušné a zajímavé utkání.v němž domácí mladíci dvakrát prohrávali, ale Wermke po vtipně rozehraném rohu a Pasecký z penalty za faul na Hrachovec vždy vyrovnali a nakonec měli domácí blíže k vítězství než hosté. „Měli jsme smůlu, v závěru jsme dvakrát trefili tyč," zmínil asistent trenéra Pavel Kučera břevno, které po samostatné akci v 84. min. dělovkou nastřelil Pasecký, a tyč, kterou tři minuty nato orazítkoval technickou ranou Bálek. Předtím brankář Coufal v 73. min. bravurně kryl sólový nájezd Lapeše. Branky: 7. Wermke, 71. Pasecký (11) – 4. Lapeš, 43. Ledecký, ŽK: Otepka, Lima – Celik, 50 diváků, rozhodčí Fišer – Šimáček, Vlček, sestava: Coufal – Křiváček, Janoch, Jenne – Lima – Hrachovec (84. Vít), Čadek (82. Tušer), Otepka (87. Horák) – Wermke (86. Duran), Pasecký, Bálek.

I. LIGA DOROSTU: Dynamo ČB – Brno 2:1 (1:1), obě branky dal Markytán, sestava: Luksch – Řehoř, Peroutka, Hric, Blažek- Krejčí (58. Žurek), Vávra (66. Kořínek), Mácha, Kadlec (85. Štifter)- Markytán, Chylík (89. Matas).