Hattrick jistě potěší, byť to bylo jen v přípravě. Je to tak?

Samozřejmě že jsem rád, že se mi to povedlo. Hlavně ale jsem rád, že jsme vyhráli. Vůbec nejdůležitější však je, že jsme se konečně prezentovali i nějakým líbivým fotbalem. A to hlavně ve druhé půli, kdy jsme všichni, od gólmana po útočníky, hráli opravdu dobře.

Jak jste ty své góly viděl?

První gól, to byla tandemová akce, kdy si mě Michal Řezáč krásně všiml a perfektně mi to dal. Já už to jen trefil z první.

Druhý gól byl z trestného kopu, to se i na ně teď specializujete?

Jak kdy… Trenér mi říká, když je to z větší dálky, ať to zkusím přímo na bránu, a teď jsme to takhle rozehráli a jsem rád, že se mi to z těch cirka dvaadvaceti metrů povedlo trefit. Snad se k trestňáku někdy příště zase dostanu. I když tu jsou hráči, kteří to kopou velmi dobře. Jako třeba Láďa Volešák. Já tudíž byl rád, že jsem se k tomu vůbec dostal…

A třetí gól?

Ríša Kalod, i když byl mezi třemi hráči, to z brankové čáry výborně nacentroval, přede mnou byl už jen jeden obránce, toho jsem předskočil a dával to v podstatě do prázdné brány.

Nebude vás hattrick stát něco do klubové kasy?

Už mi kluci něco takového hlásili, abych řekl pravdu, mně se ale nic platit nechce… V mistráku bych se tomu nebránil, ale takhle? Hm, něco jim tam ale asi dám…

Vedle těch tří gólů jste prý měl ještě i další šance?

To je pravda, měl jsem ještě dvě dobré příležitosti. Tu první po centru Ríši Kaloda, jenže nějak jsem se k zakončení nedostal. Při druhé šanci mě fantasticky do uličky našel Beny a já šel skoro sám na gólmana, ale hlavu jsem měl dole, nekoukl jsem se na něj a jak jsem ho zkoušel obstřelit, šlo mu to přímo do náruče. Měli jsme i další šance, třeba Ríša Kalod trefil břevno a Zdenda Linhart šel taky sám na bránu. Šancí bylo opravdu hodně.

Nemrzí váš, že debakl s Duklou vám tak pokazil skóre, že vám třeba uteče účast ve Final Four?

Že skupinu třeba nevyhrajeme nás až tolik nebolí. Spíš nás mrzí výše té porážky, ta byla opravdu ostudná, a to nás mrzí ze všeho nejvíc. Snad jsme to v těch posledních dvou zápasech alespoň trochu napravili. Byť proti Žižkovu naše hra taky nebyla bůhví jak vydařená, ale vyhráli jsme. Za ta dvě vítězství jsme rádi a to, zda postoupíme z prvního místa, teď záleží už jen na Dukle a na Žižkovu, jak spolu ten poslední zápas ve skupině odehrají.

Brno si vás prý teď v zimě chtělo z hostování z Dynama stáhnout. Zaregistroval jste to?

Vím o tom, kontaktoval mě pan Kúdela, což je sportovní ředitel Zbrojovky, zda bych měl zájem se vrátit. Já mu říkal to, co tvrdím pořád – že jsem v Budějovicích šťastný, že mě to tady baví, ale pokud Brno si mě bude chtít stáhnout, že se samozřejmě stejně tak rád vrátím. Poslední slovo mělo Dynamo, které má na mě ještě půl roku právo na hostování. A vedení Dynama řeklo, že se vracet nebudu. Takže tady jsem rád a rozhodně mě to vůbec nemrzí.

Dle našich informací vaše hostování je i s opcí, a pokud by ji Dynamo uplatnilo, kývl byste?

To je trošku předčasná otázka… Pokud se nemýlím, tak ta opce je do 31. května. Což už je vlastně na konci sezony a v tuto chvíli nevím, jaká situace tady bude, jestli o mě bude zájem. Ale pokud bychom se pak domluvili, problémy bych s tím určitě neměl. Moje myšlenky se teď upínají k jarním bojům o ligovou záchranu. Teď tudíž na nic jiného nemyslím a chci se soustředit jen na své výkony. Doufám, že se bude dařit jak mně, tak hlavně i celému týmu, a že ligu tady v Budějovicích zachráníme.

Podruhé to v Dynamu zkouší Brazilec Lima

V Dynamu se v pondělí hlásil na tréninku prvoligového A-týmu brazilský fotbalista Everson Alan de Lima, jenž v Dynamu krátce působil už v roce 2009, kdy si na jihu Čech našel v Třeboni i přítelkyní Janu, se kterou se posléze oženil. „V přípravě dostane šanci a uvidíme, jak na tom je," potvrdil možný návrat 28letého obránce beka pro Deník jižní Čechy trenér Luboš Urban.