Obhájce to ale dle hodnotící zprávy profesionálního trenéra mládeže JčKFS Tomáše Marušky neměl vůbec jednoduché. Nepřál už los turnaje. „Byli jsme zařazeni do skupiny, která byla právem označena jako skupina smrti," poznamenal Maruška ve svém mailu pro Deník a dodal, že o tom, že jihočeská skupina byla opravdu velmi silná, svědčí i následné výsledky týmů, které poté své skupiny o konečné umístění vyhrály (jižní Morava skončila první ve finálové fázi, pražský výběr zvítězil ve skupině o 4.-6. místo).

„Výsledky v základní skupině nás posunuly až na 4.místo, takže nás tudíž čekal boj jen o 10. až 12. místo, což přesto, že jsme tuto skupinu jednoznačně vyhráli, pro nás bylo zklamáním," konstatoval Tomáš Maruška. „Vyjma jednoho zápasu v základní skupině se sice za převedenou hru nemusíme stydět, ale osobně jsem čekal víc. Na takovém turnaji je třeba i trocha štěstí, které se ve dvou utkáních od nás odklonilo. Neproměnili jsme několik jasných příležitostí, navíc si dali vlastní branku a přišla i zranění. Rosťu Tomka z jednoho utkání odvezla i rychlá záchranná služba s otřesem mozku," připomněl Maruška.

Dle jeho soudu přes nepříliš lichotivé umístění by pro hráče jihočeského výběru měla být účast v Kouba Cupu velikou zkušeností jak herní, tak i sportovní. „Jsem rád, že je to opět posune o kousek dál. Jako velice pozitivní beru fakt, že z našeho výběru byly vidět hráčské individuality a pevně věřím, že jižní Čechy opět budou mít své zástupce v mládežnických reprezentacích," ocenil Tomáš Maruška, jenž v závěru poděkoval i trenérům jihočeské patnáctky, kteří dle něj odvedli dobrou práci. „Věřím, že v dalších akcích, které nás čekají, budeme výsledkově opět úspěšní," uzavřel.