Jak však zaznívá z budějovické kabiny, tím větší motivaci budou hráči mít v pátečním utkání doma proti lídru z Hradce Králové!

Tak to vidí i trenér Luboš Urban. „Čeká nás hodně důležitý duel, ostatně první čtyři kola jiné nehrajeme," zmínil těžký los, který Dynamu přisoudil na úvod jara výhradně celky z první pětky tabulky.

Proti Hradci ale Urban týmu věří. „Pokud předvedeme kvalitní hru, vyhrajeme. Jsme doma, povinnost nám velí vyhrát. Musíme být trpěliví a věřit si. Hlavně v útočné fázi ale musíme být daleko odvážnější a průbojnější, než tomu bylo v Sokolově," zmínil nevydařený minulý zápas.

Porážku v Sokolově trenér Dynama považuje za naprosto zbytečnou. „Obranná fáze tam byla velice slušná, hru jsme kontrolovali a do ničeho soupeře nepouštěli. Bohužel jsme ale hráli takovým stylem, jako že to uhrajeme na 0:0. Já o půli klukům říkal, že pokud chceme zvítězit, musíme zlepšit pohyb i hru jeden na jednoho, že si ale musíme dát taky pozor, abychom neudělali chybu vzadu. Bohužel tu jsme udělali, dali jsme si vlastní gól a jeli bez bodu. Což pro nás bylo obrovské zklamání, minimálně na bod bylo."

Fotbalisty Hradce na vlastní oči trenéři Dynama viděli v Sezimově Ústí. „Tam Hradec začal aktivně a brankář Toma chytil v úvodu dva jisté góly. Jak ale šel čas, Táborsko je začalo přehrávat, hlavně v záloze," všiml si Urban, dle něhož silnou osu Hradce tvoří Kulič s Vaněčkem. „Já Vaněčka měl ve Vlašimi, tam moc gólů nedával, zato teď mu to tam padá," připomněl, že Vaněček je s 15 góly ve II. lize nejlepším střelcem. I na podzim, kdy v Hradci padlo Dynamo 3:2, dal Vaněček všechny tři góly. „Je silný ve vápně, musíme si na něj dát pozor. A pokrýt centry se stran," varoval Urban.

Nemyslí si ale, že by druholigový lídr přijel na jih Čech hrát nějaký velký útočný fotbal. „Dle mě budou hrát na výsledek. Mají na nás šest bodů, i remíza pro ně znamená tento náskok uhájit. Naopak my do toho budeme muset šlápnout tak, abychom vyhráli a ztrátu trošku umazali."

Chybět pro 4. ŽK bude Machovec, jinak by do pátečního šlágru, který se na Střeleckém ostrově hraje od 18 hod., měli Jihočeši jít v plné síle.

Hradec Králové se dle trenéra Luboše Prokopce na zápas těší. „Budějovice jsme viděli dvakrát. Mají překopaný, z poloviny nový manšaft. Pro nás je dobře, že jsme šest bodů před nimi, protože když zápas na jihu Čech bodově zvládneme, soupeře od postupu odřízneme. Naopak oni vědí, že zápas musí bodově zvládnout, budou pod obrovským tlakem. Toho musíme využít," uvedl pro klubový web Prokopec. Slíbil aktivní fotbal: „Nyní jsme v každém zápase dali gól a v tom budeme chtít pokračovat také v Budějovicích," ujistil.

Martin Hála: V boji o postup je nutno vyhrát

Na dotazy Deníku odpovídal před pátečním šlágrem s Hradcem mladý bek Dynama Martin Hála (21 let).

Bylo po prohře v Sokolově před týdnem hodně velké zklamání?

Jeli jsme tam s jasným cílem bodovat, a když ve druhé půli soupeř dostal červenou kartu, tak jsme si říkali, že to tam musíme nějak dotlačit. Bohužel gól jsme dostali my, a to nás srazilo. Je to ale už pryč, teď se soustředíme na další zápas.

A v tom vás čeká Hradec, který sem přijíždí jako lídr tabulky. Čili hodně silný soupeř, a to hlavně v ofenzivě.

Víme, že Hradec je silný a má dobré hráče. Pokud ale chceme postoupit, na soupeře se nemůžeme ohlížet. Musíme se soustředit na svůj výkon a udělat všechno pro to, abychom Hradec porazili.

Chcete-li vyhrát, musíte hrát útočně. Což se týká i vás na krajích obrany, i vy byste měli vyjíždět dopředu.

To my víme a pracujeme na tom. Víme, že to není ideální, že nám ta podpora ze stran dopředu tolik nejde. Snad to bude teď lepší, nějaké góly dáme a zvítězíme.

Vybavujete si nějaký zápas, který jste proti Hradci vy osobně hrál?

Proti Hradci?.. To si nepamatuji. Snad jen jednou za Slovácko, a to asi tři minuty.

Byl jste se na Hradec podívat, když hrál s Táborskem?

Já ne, viděl jsem akorát sestřih v Dohránu, ale trenéři tam byli a určitě nám potřebné informace předají.

Měli jste na Hradec nějakou speciální přípravu?

Něco jsme zkoušeli, ale jak říkám, spíš se chceme soustředit sami na sebe, na svou vlastní hru.

Táborsko v sobotu doma s Frýdkem-Místkem

Zatímco fotbalisté Dynama ve II. lize hrají doma s Hradcem už v pátek, Táborsko se s Frýdkem-Místkem střetne na Soukeníku tradičně až v sobotu od 15 hodin. Domácí fotbalisté budou chtít soupeři oplatit prohru z podzimu.

Ve III. lize strakonická farma Dynama hraje v neděli ve Štěchovicích (15).

Fotbalový víkend v kraji

Pátek

II. LIGA: Dynamo Č. Budějovice – Hradec Králové (18 Střelecký ostrov).

Sobota

II. LIGA: Táborsko – Frýdek-Místek (15 Soukeník).

DIVIZE: Čížová – Nová Ves pod Pleší (15), J. Hradec – Táborsko B (15 Vajgar).

KRAJSKÝ PŘEBOR: Roudné – Písek B (15), Dražice – Soběslav (15), Čimelice – Třeboň (10.15), Dačice – Hluboká (15), Sedlice – Rudolfov (15).

II. LIGA DOROSTU: Písek – Litvínov (10.15).

LIGA ST. ŽÁCI: Jind. Hradec – Benešov (10 Vajgar).

LIGA ML. ŽÁCI: Táborsko – Kunice (10 Kvapil).

KP DOROSTU: Strakonice – Čt. Dvory (10 Fezko), SKP ČB B – Slavia ČB (10), Prachatice – J. Hradec (10), Břilice – Hluboká/ Olešník (10), Blatná – Lomnice (9.30).

PŘÍPRAVA: Stráž – N. Včelnice (15), Chýnov – Ml. Vožice (15).

Neděle

KRAJSKÝ PŘEBOR: Jankov – Bavorovice (15), Prachatice – Veselí (15), Lažiště – Osek (15).

LIGA ML. DOROSTU: Písek – Sokolov (14).

LIGA ST. ŽÁCI: Písek – Dynamo (10), Táborsko – Kunice (10 Kvapil.).

LIGA ML. ŽÁCI: Dynamo ČB – Rokycany (10 Složiště), J. Hradec – Písek (10 Tyrš.).

KP DOROSTU: Milevsko – Táborsko B/ Chotoviny (13), Rudolfov – Loko ČB (10), Roudné – Č. Krumlov (9.30).

PŘÍPRAVA: Kájov – Č. Krumlov B (14).

Pondělí

LIGA JUNIOŘI: Táborsko – Třinec (14.30 Kvapil.)