Mimo jiné i proto, že deset minut před koncem zkušený záložník Lukáš Jarolím neproměnil pokutový kop.

Jediný gól jste dostali z penalty, vy jste naopak penaltu nedali. Takže další z kategorie zbytečných porážek?

Že jsme prohráli zbytečně? Prostě jsme prohráli, tak to musíme hodnotit. Škoda to ale samozřejmě je, protože já kdybych tu penaltu dal, minimálně bod bychom asi odvezli. A kdo ví, třeba bychom dali ještě i nějaký jiný gól a vyhráli, což by pro nás bylo před zimní přestávkou daleko příjemnější.

Než jste penaltu kopl, měl jste tam nějaké neshody s hlavním rozhodčím. Co se mu nezdálo?

Podle mne to byly zbytečné diskuse, protože já měl balon postaven na puntíku, jenže pan rozhodčí mi pořád říkal, abych si ho postavil víc doprostřed. Přitom tam to nešlo, protože tam byl takový drn, na kterém míč nestál. Jak říkám, byly to úplně zbytečné dohady.

Ale nevyvedlo vás to přece jen aspoň trošku z míry?

Těžko říct… Kdybych tu penaltu dal, určitě bych řekl, že ne, že mě to nerozhodilo.

Jenže jste tu penaltu nedal…

Takto možná nějaký vliv mělo. Když kopeš penaltu, určitě pro toho kopajícího je tím horší, čím déle všechno to kolem toho trvá.

Boháč pár penalt už zneškodnil, mohlo i to sehrát svou roli?

Na míč si sáhl, byť jen konečky prstů, ale šlo to od tyčky přes celou bránu ven, takže to od něj jistě byl slušný zákrok. Nicméně málo platné, když nedáš penaltu, vždycky je blbě kopnutá…

Poté, co jste penaltu neproměnil, následovaly další dvě dorážky. Jak jste to viděl vy zblízka?

Klesič to dobíhal ze strany a tvrdí, že ještě předtím, než do míče kopl, byl na něj faul a že se tudíž klidně mohla kopat hned druhá penalta. Pokud jde o tu jeho dorážku, trefil to z úhlu na lajnu a jak on tvrdí, dokonce už míč byl i za lajnou a měl to být gól, ale k tomu já se nemohu vyjadřovat, já to neviděl.

Hlavně po půli, kdy jste byli lepším mužstvem, jste měli i další možnosti. Nejen tu vaši penaltu.

My jsme měli i předtím nějaké šance, ale hlavně potom po té mojí penaltě. Většinou jsme ale pálili vedle. Kdyby to šlo do brány, myslím si, že brankář by šanci neměl.

Nicméně Viktorka se v závěru podzimu dostala do výborné formy. Třeba týden předtím, než jste na Žižkov jeli vy, zahrála Viktorka moc dobře i v Táboře.

Žižkov svoji kvalitu má, to jsme věděli. Je to hodně důrazné mužstvo, má dobrý přechod dopředu, snaží se hrát po zemi, hodně kombinačně. Má hodně nepříjemné brejky, jeho hráči jsou hodně rychlí na balonu. To nám dělalo v první půli velké problémy. V té druhé jsme je zatlačili a už se dopředu tolik nedostávali. Až ke konci, kdy už jsme tu obranu měli úplně otevřenou, se ještě do dvou šancí dostali. Ale jak už jsem říkal, mě mrzí, že jsem já nedal tu penaltu. Zápas se mi mohl hodnotit líp.

A měli byste i pohodovější zimu.

To měli, i když na druhou stranu, kdybychom tam hráli 1:1, měli jsme jen o bod víc, což by až taková sláva nebyla. Něco jiného by bylo, kdybychom tam vyhráli a byli tři body na prvního a dva body na postup.

To vás možná mrzí ty dva body, co jste doma ztratili s Vlašimí…

Nejen s Vlašimí. Za tu dobu, co jsem tady, těch zbytečně ztracených bodů bylo víc. Třeba v Mostě, kde se nám podařilo vyrovnat na 2:2 a hráli jsme proti deseti, jsme měli jednoznačně vyhrát. Šancí jsme tam měli plno. Jenže místo toho, abychom aspoň jednu z těch tutovek proměnili, my naopak dostali gól a prohráli. To mě dodnes hrozně mrzí, tam jsme ty tři body doslova zahodili.

A zápas s Vlašimí?

Jasně, taky to mrzí, takové zápasy ale jsou. Vlašim tady hrála dozadu dobře, bránila dobře a my se přes tu pevnou obranu nedokázali prosadit.

Mrzí i další ztráty?

Třeba v Pardubicích, kde jsme hráli dobře, dali gól a prakticky celý zápas hru kontrolovali. A když bylo pět minut do konce, dostaneme gól… Ale takový fotbal někdy je. Já mohu jen opět opakovat, že mě za celou dobu, co tady jsem, nejvíc mrzí Most.

Kdybyste svou budějovickou misi měl hodnotit, nikdy jste nezalitoval, že jste sem šel?

Když to vezmu zpětně, tak já, když jsem tu jako mladík byl na hostování, i tehdy tady byly dobré podmínky na fotbal. Ty tady vždycky byly na úrovni, když to ale srovnávám s tím, co tady je teď, je to velký rozdíl. Zázemí, vybavení, všechno okolo. Prostě po této stránce Dynamo patří do ligy. A věřím tomu, že se tam už v této sezoně taky dostane.

A co vy? Budete u toho? Jak to vůbec s vámi vypadá?

Jsem v Budějovicích na přestup a smlouvu mám na rok. To ale i proto, že smlouva se nedá podepsat na půl roku, jak by ji obě strany zřejmě akceptovaly. Teď jsme však předběžně domluveni, že bych měl zůstat i na jaře.

O tom byla vaše schůzka, kterou jste prý měl s vedením klubu?

Ano, tam jsme o tom hovořili. Zájem z vedení je, z mojí strany též, byť jsem si dal do konce listopadu čas na rozmyšlenou. S Hášou dojíždíme z Prahy, a to je trošku potíž. Spíš si ale myslím, že tady zůstanu až do konce sezony.

Abyste Dynamu pomohl zpátky do ligy?

Ano. Chtěl bych být u toho.