Samotný fotbalový program čítal tradičně dvě utkání. V tom prvním se áčko Blaníku utkalo s Výběrem Jihočeského kraje. V zajímavém utkání domácí se silným soupeřem, kterého z lavičky vedl populární trenér Jindřich Dejmal, padli těsně 4:5.

XV. sportovní odpoledne a 50. výročí založení fotbalového klubu ve Strunkovicích nad Blanicí. Strunkovice - Výběr kraje.
OBRAZEM: Fotbalový Výběr kraje zdolal slavící hráče Strunkovic o jediný gól

Hlavním duelem pak bylo utkání strunkovické staré gardy proti Výběru internacionálů Jana Bergera. Z lavičky soupeře podporovala slavná dvojice Antonín Panenka – Karol Dobiaš, po trávníku se proháněla taková jména jako Ladislav Jurkemik, Jan Berger, František Straka, Karel Jarolím, Jan Fiala, David Lafata, Ladislav Fujdiar, hokejová legenda Dominik Hašek, moderátor Vlasta Korec a další známé osobnosti. „V tomto utkání jsme zvítězili 5:4 my a bylo to první historické vítězství Blaníku v těchto vzájemných duelech,“ hlásil s úsměvem předseda strunkovického fotbalu Miroslav Mottl.

Zdroj: Jan Škrle

Tým soupeře přijeli podpořit i zpěváci Stanislav Hložek a Monika Absolonová, kteří zazpívali své známé hity.

Nechyběla ani tradiční letecké show, na jejíž závěr začaly z nebe „pršet“ sladkosti a dostalo se na všechny přítomné děti.

„K padesátinám našeho klubu nám přijel poblahopřát i senátor Tomáš Fiala, nechyběl ani bývalý předseda krajského fotbalového svazu Milan Haškovec, který se k nám vrací pravidelně. Cestu na náš stadion si našlo na pět stovek diváků a rád bych jim všem za celý klub poděkoval, že zde vytvořili báječnou kulisu. Samozřejmě dík patří i všem hostům i oběma soupeřům, kteří nám přijeli popřát k narozeninám,“ doplnil předseda klubu.

Na závěr však přišel s informací, která fanoušky této akce nepotěší. „V takovémto rozsahu jsme naše Sportovní odpoledne dělali naposledy. Pokud něco podobného zorganizujeme, tak již to bude v menším rozsahu,“ uvedl Miroslav Mottl a popřál všem pěkné léto s tím, že se na fanoušky opět těší při bojích v nové mistrovské sezoně.