„Oslovili jsme školky a nejnižší třídy základních škol v okolí a zájem byl opravdu velký,“ komentoval hemžení na hrací ploše Petr Kortus z pořadatelského klubu. Kromě dětí z místní školy a školky do Strunkovic přijeli mladí sportovci z Vitějovic, Vlachova Březí, Bavorova a některé přivezli sami rodiče i z dalších míst. Na několika stanovištích, která imitovala základy fotbalové abecedy, se jim věnovali trenéři a fotbalisté z místního Blaníku. Velkým dárkem pro všechny pak byla účast fotbalových internacionálů a Mistrů Evropy z Bělehradu 1976 Antonína Panenky a Karola Dobiaše.

Ti se zapojili do práce s mladými fotbalovými nadějemi na jednotlivých stanovištích, zahráli si s nimi fotbal a samozřejmě nechyběla ani ukázka dovedností právě v jejich podání. „Je to super akce a klobouk dolů, co je tady ve Strunkovicích na hřišti dětí,“ smekl před organizátory Antonín Panenka.

„Současný fotbal je stavěný na odchovancích jednotlivých klubů. Proto jsme také využili této příležitosti a tuto náborovou akci uspořádali. Každý nový fotbalista, který z takovéto akce vzejde, je výborným počinem pro celý oddíl. Doufám, že zde byli všichni spokojeni,“ doplnil k akci Petr Kortus.