„Na Slovensku mi skončilo hostování a můj agent mi sdělil, že by si mě chtěly otestovat Budějovice. Tak jsem tu," vysvětloval v rozhovoru pro Deník v rakouském Vorderweissenbachu, kde si proti Žilině odbyl debut v dresu Dynamu.

A byť Jihočeši v přípravě se Žilinou padli, srbský útočník se nijak netajil tím, že by v Dynamu rád zůstal. „ Za ty dva dny, co jsem tady, jsem poznal, že kluci jsou tu skvělí a že bych do týmu mohl zapadnout," říkal.

Zájem o jeho služby měl také klub, takže Markovič v Dynamu opravdu zůstal. A hned ve 2. kole zazářil a díky dvěma gólům v Ml. Boleslavi se právem dostal do All Stars media.

Z Ml. Boleslavi přesto jel se smíšenými pocity. „Dva góly v lize mě samozřejmě těší, akorát jsem doufal, že dvougólový náskok udržíme," litoval nevyužité možnosti získat tři plusové body. „My sice věděli, že jsme teprve v polovině a že do konce duelu má soupeř ještě hodně času s výsledkem něco udělat. Což se Boleslavi bohužel ve druhé půli podařilo."

Zlomem dle něho byl šťastný první gól, kdy se míč po přímém kopu Mareše otřel ve zdi o Lengyelova záda a Daněk v bráně neměl šanci. „To byla fakt smůla, ale Boleslav to nakoplo a taky diváky to nabudilo. Přitom domácí lepší nebyli, ani šancí víc neměli."

Byť ty jeho dvě branky měly trochu trpkou příchuť, on sám si jich hodně váží. „V lize jsem zatím dal dva góly v Dukle, teď jsem další dva přidal v jednom zápase," pochvaloval si.

Za první gól na dálku poděkoval Brazilci Sandrovi. „Tu kolmici za obranu mi dal nádherně, já už se jen snažil zachovat klid, a to se mi povedlo. Pak už jsem to jenom uklidil do prázdné brány," vybavoval si svůj hokejový blafák.

A gól na 0:2? „Brankář vyběhl z vápna, ale balon špatně odkopl, já si míč zpracoval a hlavně jsem se snažil koncentrovat, abych opuštěnou bránu trefil přesně, ale i co nejrychleji, aby se gólman nestihl vrátit," popisoval zvolenou strategii své pohotové střely.

Nemuselo zůstat jen u dvou gólů, Markovič byl po Klesově přihrávce blízko ještě dalšímu zásahu. „Když Klesič míč zavážel, já se snažil ve vápně najít co nejlepší pozici, kde se mu nabídnout, kam by balon mohl projít. Myslím, že jsem volil dobře, jenže ta nahrávka byla o něco rychlejší a mně půl kroku chybělo. Možná, že i já jsem měl rychleji startovat," přemítal.

Oba góly i zmíněnou třetí možnost měl Markovič v první půli, v té druhé se poněkud ze hřiště vytratil. „My se trošku víc zatáhli, což by se stávat nemělo. Měli jsme dál hrát to, co předtím, kombinovat. Vedli jsme 2:0, tak jsme měli hrát pořád stejně. Jenže my se zatáhli a dopředu už jsme se tolik nedostávali," snažil se najít, kde se stala chyba.

Boleslav na 2:2 srovnala během tří minut a podobně slepené dva góly Dynamo dostalo i v generálce s Čáslaví. „Je to nepříjemné a stávat by se nám to nemělo, nicméně stává se to a góly dostávají i větší manšafty, než jsme my," krčí rameny. „Musíme makat naplno a ubránit to. Tak, jako jsme nulu ubránili s Olomoucí."

Že by ztráta dobře rozehraného utkání mohla mít negativní dopad na pondělní zápas proti Baníku, si Markovič nemyslí. „Hrajeme doma a máme zase šanci uspět," věří.

Přestože Markovič v Baníku také působil, žádnou speciální náplň pro něj pondělní zápas prý mít nebude. „Za ten rok, co jsem tam hrál, kluků tam znám docela hodně, nevidím v tom ale nic zvláštního. Prostě přijíždí další soupeř z ligy a my se ho budeme snažit tady porazit," uzavírá.

Strakonická farma Dynama v ČFL už v pátek

Strakonická farma Dynama své působení ve III. lize zahajuje už v pátek, kdy se na hřišti Fezka utká od 17 hod. s Horními Měcholupy!

Kam o víkendu v kraji na fotbal?

PÁTEK – III. liga: Strakonice – H. Měcholupy (17 Fezko).

SOBOTA – III. liga: Písek – Sparta B (17), divize: Čížová – Roudné, Č. Krumlov – Admira (oba 17), KP: Dražice – Čkyně, Soběslav – Jankov, Vodňany – Lažiště, Veselí – J. Hradec, Osek – Sedlice (vše 17), ČP dorostu: M. Tábor – Blatná (10), turnaje: memoriál Ády Rohlíka v Suchdole (12.15, Č. Velenice, Rudolfov, D. Bukovsko, Suchdol), o pohár starosty Plané u Č. Budějovic (13, Bavorovice, Velešín, Boršov, Planá), o pohár starosty v Lásenicích (13, Větřní, Popelín, Lásenice A a 35), mem. akademického malíře Františka Hrubého v Úsilném (13, Borek, Ševětín B, Nemanice, Úsilné), mem. Jiřího Zimmela nad 35 let v Klikově (13, N. Ves u Mělníka, Mladé, Břilice, Klikov), mem. Jana Tlačila dorostu v Břilicích (10, Loko ČB, N. Bystřice, Mladé, Břilice), příprava: Mladé – T. Sviny (17.30).

NEDĚLE – Divize: Milevsko – Táborsko B (17), KP: Třeboň – Prachatice (10.30), Hluboká – Rudolfov, Písek B – Dačice (oba 17), ČP muži: Malonty – Vyšší Brod (17), ČP dorostu: Větřní – Slavia ČB (17), příprava: Písek B – Dačice (17), Dynamo ČB – Táborsko týmů U17 a U16 (10 a 12 Složiště).

PONDĚLÍ – I. liga: Dynamo ČB – Ostrava (18 Střelecký ostrov), liga junioři: Táborsko - Plzeň (17 Soukeník).