S tímto vědomím také Prachatičtí do Prahy jeli. Nakonec i přes nepřízeň fotbalového osudu sahali po třech bodech. Dva jim však v poslední minutě domácí sebrali.

Těžký duel

„Věděli jsme, že jedeme na horkou půdu soupeře, který ještě nutně potřebuje body k záchraně. Minulý týden Admira vyhrála překvapivě ve Strakonicích brankou v poslední minutě. My přeskupili sestavu, podali jsme dobrý výkon, ale nebylo nám přáno ze strany rozhodčích. Na to se však nechci vymlouvat, protože jsme to tak trochu čekali,“ komentoval utkání v Praze prachatický trenér Veselý.

Dobrý začátek

Prachatičtí fotbalisté se snaží i na hřištích soupeřů prezentovat útočnou hrou. To se jim vyplatilo i tentokrát. „Řekli jsme si, že na soupeře hned od začátku vletíme, začali jsme aktivně a v páté minutě dali vedoucí gól, když se po přihrávce Bednára trefil přesně k tyči Kováčik. Vedení jsme ještě mohli pojistit, když dvakrát dobře střílel Bednár a jednou Červenka. Ale bohužel po špatné rozehrávce Tomáše Ryšánka se dostal k míči domácí Šimůnek a trefil to přesně k tyči,“ vrátil se k prvnímu poločasu trenér Veselý.

Vyloučení a červená

Ve druhém poločase to byla spíše hra nervů. Situace na hřišti se pro hosty moc dobře nevyvíjela. „I do druhého poločasu jsme se pokusili vstoupit aktivně a hráli pořád dopředu. Nebylo nám však přáno a v 59. minutě nečekaně a nesmyslně dostal červenou kartu Kováčik. Pět minut nato proti nám pískl sudí hodně přísnou penaltu, tu však Hrubý chytil. Pak jsme se dali trochu do kupy a i v deseti hráli dobře. Čtvrt hodiny před koncem po krásném centru Červenky dal Kaczko naší druhou branku. Najednou nás bylo plné hřiště, ale nedotáhli jsme to do vítězného konce, když jsme v poslední minutě inkasovali v závěrečném náporu vyrovnávací gól. Je to škoda, protože jsme podali opravdu dobrý výkon a musím všechny hráče pochválit,“ doplnil ke druhému dějství Josef Veselý.

Nyní do Příbrami

Další těžký zápas čeká Prachatické v dalším kole. V neděli jedou na béčko Příbrami, která je na tom v tabulce ještě hůře než Admira. O to těžší zápas to pro Tatran bude. „Všichni již vědí, jak dopadly výsledky minulého divizního kola. Příbram vyhrála v Milevsku, které si to hodně zkomplikovalo. Nás nebude čekat nic jednoduchého, protože se liga hraje v sobotu a Příbramské béčko to v neděli posílí pendly. Udělají vše pro to, aby vyhráli a potvrdili si tak účast v divizi i pro příští soutěžní ročník,“ hledí již k dalšímu těžkému duelu prachatický lodivod Josef Veselý.