FK Lažiště - Mirovice 7:1 (2:1)

Úvod utkání patřil jednoznačně domácímu celku, který nenechal soupeře vůbec vydechnout. Po deseti minutách šli domácí do vedení brankou Hrbka, který prokázal svou sílu před brankou a dotlačil odražený míč do sítě. Když dal o tři minuty později Friš druhou branku, vypadalo to na jasnou záležitost. V další šanci Hrbek přestřelil a po dvaceti minutách musel pro zranění ze hřiště a nahradil ho Cais. Domácí trochu změnili hru, měli sice stále více míč na kopačkách, ale soupeř začal vystrkovat růžky. V jednom z rušových útoků domácí faulovali v šestnáctce a Císař z nařízené penalty snížil na 2:1 z pohledu domácích. V závěru poločasu měli hosté další šanci, ale domácí gólman byl připravený a jejich nájezd zlikvidoval.

Začátek druhého poločasu naznačil, že si soupeř asi odveze pořádný příděl. To se také naplnilo. Hned tři minuty po obrátce přidal třetí gól domácích Friš. V 55. minutě se do střelecké tabulky ranou z deseti metrů zapsal Švec a po hodině hry to již bylo 5:1, když dával Albert gól po úniku dvou na jednoho do prázdné branky. V dalším vývoji hry odpustil sudí hostům penaltu za faul na Caise, nicméně na jasném vítězství domácích to již nemohlo nic změnit. Odevzdaní hosté ještě v samotném závěru utkání dvakrát inkasovali. Šestou branku dal Cais a svým třetím zásahem v utkání završil skóre na 7:1 Friš.

Lažišťští ukázali, že to s návratem do nejvyšší krajské soutěže myslí naprosto vážně. Nyní zajíždějí v sobotu dopoledne do Blatné, odkud potřebují také tři body, aby se udrželi vedoucího tandemu Týn – Katovice. Ten patří ke spolufavoritům celé soutěže.