„Pět branek v jednom utkání, to je určitě můj střelecký rekord mezi chlapama. Většinou hrávám v útoku, nyní jsem hrál klasického hroťáka,“ uvedl k utkání v Oseku Filip Zitta a doplnil ke svým gólům: „Všechny góly byly nohou po kombinacích. Dvakrát jsem to uklízel po propadlých balonech ve vápně, i když ne do prázdné. V jednom případě jsem pak obešel gólmana a to už pak do prázdné bylo.“

A jak Filip dává nejvíce branek? „Jsem pravák, ale hrotový útočník musí dávat góly jakýmkoliv způsobem, od toho tam je. I kdyby to bylo třeba kolenem,“ říká s úsměvem kapitán vacovského celku.

Ve Vacově vzpomínají na výborné roky v I.A třídě, kam by se určitě chtěli co nejdříve vrátit. „Ono spadnout je až příliš jednoduché, ale postoupit, to je o něčem jiném. V současné době máme kvalitní tým a věříme, že bychom se o postup mohli v letošní sezoně poprat. Zajímavé by bylo se popasovat o postup se sousedy ze Čkyně. Zatím tam však do popředí tabulky promlouvají i celky, které jindy hrají ve spodní polovině tabulky. Tak uvidíme,“ dodává Filip Zitta.