Turnaj každoročně pořádá Fotbalový oddíl TJ Šumavan Vimperk, z.s společně s TJ Šumavan Vimperk a za podpory Města Vimperk, České unie sportu, Jihočeského kraje a Národní sportovní agentury.

Na vimperský fotbalový stadion si letos našlo cestu šest družstev. Domácí postavili dva týmy, stejně jako SKP České Budějovice. Šestici doplnily celky z Volyně a Písku. Hrálo se na dvou hřištích systémem každý s každým na 1x30 minut.

Fotogalerie: Vimperský pohár 1. 220619

Vítězem celého turnaje se stal tým SKP ČB I., který neztratil během celého klání ani bod a suverénně zvítězil s celkovým skóre 52:2. Na druhém místě skončil tým SKP ČB II., který prohrál jen s vítězem turnaje. Bronzové medaile si odvezli hráči SK Slavoj Volyně. Na čtvrtém „bramborovém“ místě skončili fotbalisté z Písku. Pátou příčku obsadili domácí hráči TJ Šumavan Vimperk – žlutí. A na šestém místě skončil druhý domácí celek TJ Šumavan Vimperk – modří, který byl složen z mladších ročníků.

Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen Tomáš Hájek z SK Slavoj Volyně. Nejlepším hráčem byl zvolen František Kloboučník z FC Písek. Ocenění nejlepší kanonýr turnaje si vystřílel Jan Klement, hráč vítězného týmu SKP ČB I, se 14 góly.

Fotogalerie: Vimperský pohár vyhlášení. 220619

Turnaj se odehrál za obrovského vedra na krásně připraveném hřišti a za celodenní produkce DJ Krtka. Předání cen a medailí se zhostila starostka Vimperka Jaroslava Martanová, místostarosta Zdeněk Kuncl a předseda OFS Prachatice Jiří Trněný. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérům, fanouškům, sponzorům, a především předsedovi Tělovýchovné jednoty Šumavan Vimperk Liboru Kudláčovi, který se postaral o zorganizování tohoto krásného turnaje,“ doplnil předseda FO Šumavan Vimperk Jaroslav Uhlík.

Autor: Michal Uhlík mladší